Jump to content

Honour81

Üye
 • İçerik sayısı

  54
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

  Yok

Topluluk Puanı

1

Honour81 Hakkında

 • Derece
  Üye

Bilgiler

 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Honour81

  Tam boy stepneyi sürekli taşımak ne kadar akıllıca?

  Yer tasarruflu stepne kullanımını mantıklı buluyorum, bunun yanında el kadar boyutu olan ve 30-40 TL fiyatla satılan kompresörlerden de bagajda bir adet bulunursa, çok sıradışı bir durum olmadıkça bir problem çıkmayacaktır. Kazanılacak ilave bagaj hacmi de hayatı kolaylaştıracaktır.
 2. Honour81

  sıfır araç boya kalınlığı

  Ben kendim gidip ölçmüştüm. Eğer fabrikasyon boyalı çıkarsa aracı boşuna bırakmayın, 3-4 bin indirim isteyip alın. Bir iki örneği var.
 3. DH'da bir şanzımanlarla ilgili bir konu başlığı altında şöyle bir ifadeye rastladım. "Mekatronik ünitesi 2013 civarlarında ayrı yere alındı. Yeni serilerde mekatronik bozulmuyor. Eskiden mekatronik direk şanzıman ünitesinin içinde yağdaydı. Yağın içindeki sülfür elementi korozoyona uğrayarak mekatronikte arızaya sebap oluyordu. Eski model araçlarda önce yağı sülfürsüz olanla değiştirdiler. 2013 sonrakilerde de mekatroniği ayrı kısma aldılar tamamen. " Bu hususla ilgili somut bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?
 4. Honour81

  Fren Disklerinin paslanmasi

  Kışın çok normal, ilk 1-2 frende temizlenecektir. Yeni yola çıktığınızda yumuşak bir şekilde frene basınız..
 5. Hocam autohold desteği ile dururken araba yarım debriyaj yapmaz. Eğer autoholdu kapatırsanız ve frene tam basmazsanız şanzıman yarım debriyaj yaparak arabayı ilk harekete hazırlar. Tam basarsanız yine yarım debriyaj beklemez araç, kavramayı ayırır. Devir saatinden takip edebilirsiniz durumu. Araç kavrama yapmaya başladığı an devir oynamaya başlar. Sent from my iPhone using Tapatalk Teşekkür ederim fakat aslında benim sormak istediğim durma anındaki yarım debriyaj durumu değildi. Durma esnasında Auto hold devredeyken kavramayı ayırıyor. Burası net. Dur kalk trafikte genellikle gaza basmadan aracın kendi kendine rölanti devrinde hareket etmesine izin veriyoruz. Bu durum yarım debriyaj mıdır, tam kavrama yapmış mı olur? Örneğin manuel vitesli bir araçta 1. Viteste aracı kaldırdıktan sonra ayağımızı gazdan çekersek, araç tam kavrama yapmış bir biçimde rölanti devrinde ilerler. DSG de bu şekilde olmuyor mu? Birde şu tapatalk nedir, faydalı mıdır? Herkes bununla mesaj atıyor
 6. Honour81

  comfortline- bluetooth

  @nyhavn Aracınızı yeni aldıysanız connectivity package adında bir paket standart olarak geliyor. Bu paket sayesinde araç ile telefon Bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor ve telefon görüşmeleri ve telefondaki müzikleri araç hoparlörlerinden dinleme imkanı doğuyor. Direksiyon üzerindeki telefon açma tuşundan telefonu açabiliyorsunuz. Diğer tuş sesli komut sistemine ait, comfortline da pasif. Tam olarak ne Zaman standart olduğunu bilmiyorum fakat sanırım yakın bir geçmişte.
 7. Müthiş rakamlar. Kullanırken dikkat ettiğiniz, özen gösterdiğiniz bir şey var mı, yoksa direk D'ye alıp kullanıyor musunuz?
 8. Honour81

  İstanbul Servis Paylaşımı

  Değerli Hocam, Yer tasarruflu stepne Piyasada 250-300 TL arasında Serviste 800 TL Stepneyi satmayın Hocam. İnşallah olmasın ama lastik balon yapması veya yarılması halinde kullanırsınız. Yenisini almaya kalsanız size pahalıya mal olur. Teşekkür ederim. Söylediğiniz seçeneğide değerlendiriyorum, tek sıkıntım stoklama yeri sıkıntısı. Evim zaten küçük, lastiği koyacak bir yere ihtiyacım var. Servis takas yaparsa direk değiştireceğim (ki hiç sanmıyorum eğer 800 tl ise) , ikinci seçenek 275 TL ye piyasadan alıp, mevcut stepne için bir yer ayarlamak.
 9. Ben henüz 400 km deyim. 1.2 Tsi dsg. Böyle bir konu açtığınız için bende teşekkür ediyorum. Bende cevapları çok merak ediyorum.
 10. Honour81

  İstanbul Servis Paylaşımı

  @yusuf Öneri için teşekkür ederim fakat benim tam boy stepne min jantlı orjinal Alüminyum alaşımlı jant değil, eski tip siyah Demir jantlardan. Stepnenin orijinal jant olması için ayrıyeten opsiyon olarak talep etmek yada highline olarak almak gerekiyormuş.
 11. Honour81

  İstanbul Servis Paylaşımı

  Ben arabayı Saraçoğlu stadının altındaki Erel bayiinden aldım. Servise de Maltepe Erel de götürmeyi düşünüyorum, fakat reaksiyon süresinin zayıf olduğunu gördüm. Servis randevusu için 2 hafta önceden randevu almak gerekiyormuş. Ayrıca tam boy stepneyi yer tasarruflu ile değiştirip değiştiremeyeceğim, ve yer tasarruflu stepnenin fiyatını öğrenmek için 3-4 kere aradım ama muhatap yok
 12. Bir soru daha, ayağımızı frenden çekip gaza basmadan aracın rölanti devrinde kendi kendine gitmesini sağladığımızda, araç yarım debriyaj yapmış mı oluyor yoksa tam kavrama gerçekleşmiş mi oluyor ? ( park manevraları, sıkışık trafikte dur kalk vs.)
 13. @alper32 E 2. vitesten sonra fark yaratıyorsa dur kalk trafikte bir anlamı kalmıyor ki. Siz neden dur kalk trafikte S modunu tercih ediyorsunuz o zaman?
 14. Bugün trafikte S modunu denedim. D'ye göre bir fark hissedemedim. Hemen S1 den S2 ye atıyor...
×
×
 • Yeni Oluştur...