Kasko ve Sigorta Tavsiyesi ile tercihte dikkat edilecekler birleşik konusu.

Merhaba arkadaşlar,

aracın senesi geldiğinden, kasko ve zorunlu trafik sigortaların zamanıda gelmiş oldu, Vdf den imzamdaki araç için kasko standart haline 1050, opsiyonları ilave edince 1150 olarak hesaplandı, zorunlu trafikte 790 tl, sizce nasıl?
Değerli Hocam;

Araç hasarsızlık indirim oranı olarak ne verdiler?

Başka yerlerden de teklif aldınız mı?

@silvershadow

Üstadım, açıkçası başka bir yer ile görüşmedim. Yapı olarak kimle başladıysam onla devam eden bir zihniyete sahibim :)  aracı ilk aldığımda kasko 1250 zorunlu trafik 400 tl idi, bu sene kaskoyu hesaplarken araç bedelini 73000 + opsiyonları koyunca 85000 den kasko yapıldı. aracı aldığım sene 72700 den kasko yapılmıştı.

saygılarımla

Umarım olur, kasko %40 hasarsızlığım olmasına rağmen peşin fiyat indirimi de dahil 1300, 7. Kademede olan trafik sigortası da 620 tuttu, Yuh diyorum başka bir şey demiyorum.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Orhan Hoca dedi:
Sigorta yaptırmayanlarda büyük artış varmış Can. müdahale edilme vakti geldi gerçekten.Ama bu arada olan yüksek fiyattan sigorta yaptıranlara oldu yine .

Güzel haberler gerçekten. Yasa mecliste sıkıntı yok çıkacaktır. :'(

http://www.milliyet.com.tr/adalet-bakani-bozdag-dan-arac/ekonomi/detay/2215324/default.htm

http://www.milliyet.com.tr/trafik-sigortasinda-tek-fiyat/ekonomi/detay/2216962/default.htm

http://www.milliyet.com.tr/33-sigorta-sirketine-sorusturma-/ekonomi/detay/2217089/default.htm
Kesinlikle Orhan abi, zar zor 5 bine araç alan kişilere 2 bin trafik sigortası çıkıyormuş ve insanlar mecburen yaptıramıyor. Hani bunun bir önü alınmalı ne oldu da böyle oldu?

Sanıyorum yine sahtekarların günahını namuslu insanlar ödüyor, değer kaybı davalarını da ödemek zorunda kaldıktan sonra, ve karşılıklı tutanağı neticesinde anlaşmalı kazalar çoğaldı. Sigortalar bunları ödedikte fiyatlar arttı ve buna dur diyen olmadığı için 200 liraya yaptığımız sigorta 620 oldu bu sene.

@Orhan Hoca Ertelerim bir kaç hafta arabayı samanlığa saklarım&:
Trafik sigortası 1 gün dahi geçse cezası var, kasko da teminat dışı kaldıktan sonra yeni kasko yapılacaksa firmaya yapıldığı gün detaylı fotolar verilmeli, yoksa ufak hasarlarda teminat günü bittiği sırada olmuş deyip yan çizebilir. Allah ne sigortaya ne de kaskoya muhtaç etmesin hiç kimseyi.

@Newerdais Noter araç satışından sonra 6 ay boyunca dondurabilir, yeni aracınızda hasarsızlık indiriminizi kullanabilirsiniz. Ama kaskosu olan aracın kaskosunu dondurma sonucunda dediğim gibi detaylı fotolar şirkete verilmeli, kasko dondurulduğu sürece teminat dışı sonuçta.

Ancak dondurmadan kasıt 12 ayın 6 ayını şimdi kullanayım, 3 ay dondurup sonra 6 ay daha kullanırım şeklinde olmaz sanırım, bu konuda Göktuğ hocamız daha detaylı bilgi verecektir.

@newerdais

@Newerdais Noter araç satışından sonra 6 ay boyunca dondurabilir, yeni aracınızda hasarsızlık indiriminizi kullanabilirsiniz. Ama kaskosu olan aracın kaskosunu dondurma sonucunda dediğim gibi detaylı fotolar şirkete verilmeli, kasko dondurulduğu sürece teminat dışı sonuçta.

Ancak dondurmadan kasıt 12 ayın 6 ayını şimdi kullanayım, 3 ay dondurup sonra 6 ay daha kullanırım şeklinde olmaz sanırım, bu konuda Göktuğ hocamız daha detaylı bilgi verecektir.

@newerdais
Kaskonuzu araç satışından sonra poliçe vadesine kadar dondurabilirsiniz. Fakat araç satışından sonra mutlaka poliçe vadesine kadar yeni araç alıp, yeni araç poliçeye işletilmek zorunda..

Örneğin, ben aracımı Ocak 2016 da aldım, kaskomu yaptırdım. 6 ay sonra Haziran 2016 da aracımı sattım. Kaskomu dondurdum. Poliçe vadesinin bitimine kadar yani Ocak 2017 tarihine kadar yeni araç almak zorundayım. Oldu ki yeni araç alamadınız, poliçe bitmeden poliçeyi iptal ettirmeniz gerekiyor..

@Newerdais

@Orhan Hoca

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar Merhaba ;

Aranıza yeni katıldım. Sormak istediğim bir husus var. Daha henüz aracı almış değilim, fakat şimdiden Kasko ve Sigorta derdine düştüm açıkçası. Gerçi şu an ki duruma devlet el attı ama ne zaman yeni düzenleme, yasa çıkar oda belirsiz. Çıkacağı kesin elbette ama, fikir edinmek için sorma ihtiyacı duydum. Anlayışla karşılayacağınıza eminim.

Önümüzdeki aylarda alacağım araç ;

2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline

Bu araca ortalama Kasko ve Sigorta ne kadar çıkar sizce. Birde bir aracım daha var ( Ailemden biri kullanıyor ) araç da diyemedim ama adını siz koyun Toyota Yaris 1.0 68hp.. Daha önce kullandığım araçlar sürekli babamın üzerindeydi, ortaklaşa ödüyorduk. Kaskosunu babam sigortasını ben vs. değişebiliyordu bu. Şimdi bir aracım var yukarıda belirttiğim ve yeni bir araç daha alacağım. Şimdi burda sormak istediğim husus ise ;

Yeni araca yapacağım Kasko ve Sigortada, şu an adıma kayıtlı ( 1,5 yıl oldu kullanılıyor ) araç dikkate alınırmı fiyat indiriminde. Yani şöyle '' Evet bu adamın üzerine bir araç daha var ve hiç kaza yapmamış, indirim uygulanabilir '' denebilinirmi sizce. Şimdiye kadar Anadolu Sigortayı kullandık, kullandık kullanmasınada gidipte sormadım hiç kasko ne tuttu, neyi kapsıyor diye. Babam ilgileniyordu, nedeni 40 yıllık aile dostu Anadolu Sigortada çalışan kişi. Evli olup olmadığı, yaş sınırı vs. gibi kriterler olduğunu yeni yeni öğreniyorum. Bu arada yaşım 39..

Hayırlı günler dilerim.

Saygılarımla.

@metehan hocam, önceki aracınızın olması ve kazasız olmanız pozitif bir etken yalnız, yarisi satarsanız onun hasarsızlık indiriminden yararlanırsınız, satış olmadan ilk basamaktan kasko ve trafik yapılır. Aracı aldığınız gün ki Sigorta'nın kar ve zarar durumu dahi trafik sigortası fiyatını etkiler. Yaş cinsiyet hatta aracın rengi dahi fiyatı etkiliyor.

Teşekkür ederim Can bey ;

Fakat Yaris'i satmayı düşünmüyorum. Onu satmadan 2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline alacağım. Umarım Devletin el attığı bu kasko ve sigorta yasası ben aracı almadan yasalaşır.

14 nisan aracın ilk bakımı, trafik, kasko 3 lü kombo yapacak şu torba yasasına istinaden trafiği yaptırmasammı acep :D

Teşekkür ederim Can bey ;Fakat Yaris'i satmayı düşünmüyorum. Onu satmadan 2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline alacağım. Umarım Devletin el attığı bu kasko ve sigorta yasası ben aracı almadan yasalaşır.
Aracınız hayırlı uğurlu olsun, yaşınız ve önceden bir kazanızın olmaması avantaj çok yüksek olmayacaktır. Ama eskisi gibi 300 lira trafik beklemekte yanlış olur, aracınız ne zaman geliyor bilmiyorum ama belki torba yasa iyi olabilir.

Geri
Üst Alt