Jump to content

Metehan

Üye
 • İçerik sayısı

  65
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

28

Metehan Hakkında

 • Derece
  Üye

Bilgiler

 • İsim
  Metehan
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

1112 profil görüntüleme
 1. @ft19 Bildiğim kadarıyla Trafik Sigortası ile ilgili kanun meclisten geçtikden sonra onay için Cumhurbaşkanı'na gönderilecek. Cumhurbaşkanı 15 gün süre içinde ya veto eder yada kabul eder. Kabul görürse eğer kanun 1 hafta geçmeden Resmi Gazetede yayınlanır ve hayata geçer.
 2. Plakası çalınan araca yenisi verilecek Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde, plakaları çalınan araçların durumlarına ilişkin yapılan değişiklik, Resmi gazete'de yayımlandı. Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, plakası çalınan araçlara Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenen listelerdeki harf ve rakam gruplarından sıra esasına göre yeni bir tescil plaka sıra numarası tahsis edilecek. Ayrıca, plakaları tescil kaydından silinen araçlar, çalıntı tarihinden itibaren 10 yıl süreyle araç tescil bilgisayar sisteminde plaka ve çalıntı kaydıyla muhafaza edilecek. Karayolları Trafik Yönetmeliğine eklenen ek madde ise çalıntı plakaların bulunmasını içeriyor. Buna göre, bir veya iki tescil plakası çalınan ya da kayıp olarak bildirilen araç plakaları, bu maddenin yürürlüğe girmesinden sonra, araç sahibine yapılacak tebligat tarihinden itibaren 15 gün içinde Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenen listelerdeki harf ve rakam grupları ile değiştirilecek. Bu süre içinde tescil plakalarının bulunduğunun yazılı beyanı halinde, başka bir işleme gerek kalmaksızın sistemden çalıntı/kayıp şerhi kaldırılacak.
 3. Meclis'ten geçti! Trafik sigortasında yüzde 20 indirim Zorunlu trafik sigortasında yapılacak düzenleme ile 16.5 milyon taşıt sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında fahiş fiyatı bitirecek adımlar atılmış oluyor. Trafik sigortasının düzenleme sonrasında ilk etapta yüzde 20 oranında ucuzlaması bekleniyor.
 4. Metehan

  1.4 Tsi act 150 hp Manuel Golf neden yok ?

  @HaK Hak :: '' Benim için güçlü motorun en önemli getirisi seriliği, atikliği. Ara hızlanmalar özellikle sollamalarda güvenlik açısından çok önemli ve yeri gelir hayat kurtarır değerinde.'' Noktası virgülüne katılıyorum söylediğinize.
 5. Çıt çıt mı !! @Bekir Aynen ön kolçak emanet gibi duruyor resmen. Direksiyondaki tuş takımı resmen Ps4 Joystick gibi. Ne kadar kötü bir dizayn.
 6. Metehan

  1.4 Tsi act 150 hp Manuel Golf neden yok ?

  @yusuf @Barış26
 7. Hocam çok geçmiş olsun. Benim henüz bir Golf'üm yok ama almaya niyetli birisi olarak DSG ile ilgili çıkan bu sorun beni hayli endişelendirdi açıkçası. Araçlarını DSG'li alan arkadaşları daha da fazla endişelendirmiştir bundan şüphem yok. Ben DSG'li araç alınca hep bu korkularlamı yaşayacağım onu şimdiden düşünür oldum.
 8. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda görüşülen trafik sigortalarını kapsayan kanun tasarısının ilk beş maddesi kabul edilmiş. Detayına ulaşamadım yazılı basından.
 9. Metehan

  2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline

  @Srkn Günaydın Serkan, vadeli tamam onda sorun yok, ek iş konusunda zamanım olursa yaparım diye düşünüyorum. İndirim konusunda da artık işimiz şansa kaldı. Golf'ü takıntı haline getirdim bakalım hayırlısı, sonumuz ne olacak merak ediyorum. Umarım mutlu sonla biter.
 10. Metehan

  2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline

  @Srkn Hocam 1.4 150ps'lik araca talepmi yok acaba Test aracını getirtmiyorlar Türkiye'ye. Bu aracı satıyorsan en azından 1 tane bulundur öyle değilmi. Hyundai Tucson'a ondan sonra i30'a bakmıştım. Tucson çok fazla yaktığı için i30'da hem ağır hemde çok fazla sorunlu bir araç olduğunu duymuştum. Hem internetteki yorumlardan hemde kullanan kişilerden duydum. Peugeot'yu oldum olası sevmemişimdir. Kesinlikle düşünmediğim markalardan birtanesi. Şu an sadece Golf'e odaklandım. Ya Golf'ü alacağım yada başka bir araç almayacağım.
 11. Metehan

  2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline

  1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline araçta standart olarak 17" Dijon Alüminyum Alaşım Jant geliyor. Peki ben 17" Madrid Alüminyum Alaşım Jant alsam aradaki farkımı ödeyeceğim. Yoksa Madrid'in fiyatı olan 685,00 TL +ÖTV/KDV'yimi ödemek zorundayım.
 12. Metehan

  2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline

  Özellikle Doğuşu arayarak 1.4 ACT BMT 150ps'lik Test aracı istediğimi söyledim, aradan 10 gün geçti henüz döndüler. Malesef Türkiye sınırları içinde böyle bir Test aracı olmadığını geleceğinide zannetmediklerini söylüyorlar. Entresan.
 13. Metehan

  Golf 7 de Rodaj

  Motor Rodajının tamamlanması evresinde sabit devirlerden kaçınmak gerektiği söyleniyor. Rodaj süresince yaklaşık olarak 1.500 km Cruise Control kullanmamak gerek o zaman.
 14. Metehan

  2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline

  @magic Teşekkür ederim. İnce hesapların içine girdim. Ne yaptıysam 105.000 TL'nin altına indiremiyorum @magic hocam. Oda olsun buda olsun derken, en son Sunroof'u opsiyon donanım listesine koydum, +2 garantide olsun derken,bütçeyi aşıyorum. Kara kara düşünür oldum. Umarım Nisanın son haftasına kadar bi çare bulurum. Beni ancak % 8 indirim, parayı bankaya koyup vadeli hesap açıp parayı değerlendirme, sonra 1-2 ayda ( aracı bekleyeceğim bu süre zarfı içinde zaten ) ek iş yapsam toparlarım herhalde
 15. Metehan

  2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline

  Bir konuda takıldım, yardımınıza ihtiyacım var. Konu şöyle ; Bi-Xenon Farlar ve LED gündüz sürüş farlarını alınca, Basic Ön Farlar fiyattan düşülüyor. Fiyattan düşülen rakam 999,00 TL'midir, yoksa KDV+ÖTV dahil olan 1.700 TL'mi ?
×
×
 • Yeni Oluştur...