Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

[mention=2601]mahmut0382[/mention] hocam kurulama bezi olarak auto finesse Aqua deluxe mü almalıyım yoksa gyon silk dryer mı kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama ???
Estağfurullah hocam. Hocam kurulama bezi olarak Ali hocam auto finesse önermiyordu. Gyeon ise bir arkadaşımız memnun belli başlı ürünleri başka bir konuda listelemiştik o konuya göz atmanızı öneririm. Telden yazdığımdan link atamıyorum konuyu bulamazsanız buraya yeniden yazın pc ye geçtiğimde link atarım.

Merhaba Arkadaşlar,

Aracımda kapı uç kısımlarında kapıyı açarken duvara değdirme sonucu oluşan aşağıdaki fotolarda görüldüğü küçük boya kalkmaları var. Bunlar için ne yapabilirim? 

IMG_1683.JPG

Merhaba Arkadaşlar,
Aracımda kapı uç kısımlarında kapıyı açarken duvara değdirme sonucu oluşan aşağıdaki fotolarda görüldüğü küçük boya kalkmaları var. Bunlar için ne yapabilirim? 
/monthly_2017_05/IMG_1683.thumb.JPG.6093bd80adbc139ad52c40516d1272c2.JPG
Rötuş boyası ile boyayın hocam. Oje de olur renk beyaz sırıtmaz.

mahmut0382 ve[mention=126]alper32[/mention] hocalarım şimdi müsadenizle birkaç soru soracağım

1) golfte deri olarak direksiyon ve vites kolu var peki ön göğüste derimi yani orada valet pro leather soap kullanılırmı

2) valet pro leather soap uygularken microfiber bez yeterlimi yoksa videolardaki küçük fırçaları alalımmı ama aklımada şu geliyor o fırça direksiyona zarar vermezmi

3) valet pro leather soap uyguladıktan sonra auto finesse splitz o bölgelere kullanalımmı yada önce auto finesse splitz kullanıp daha sonra deri bölgelerde valet pro leather soapımı kullanalım

Biraz uzun oldu ama şimdiden cevaplarınız için teşekkürler (bu arada bu bahsettiğim ürünleri ilk defa aldım ve yarın gelecek o yüzden kafamda böyle sorular var)

mahmut0382 ve[mention=126]alper32[/mention] hocalarım şimdi müsadenizle birkaç soru soracağım

1) golfte deri olarak direksiyon ve vites kolu var peki ön göğüste derimi yani orada valet pro leather soap kullanılırmı

2) valet pro leather soap uygularken microfiber bez yeterlimi yoksa videolardaki küçük fırçaları alalımmı ama aklımada şu geliyor o fırça direksiyona zarar vermezmi

3) valet pro leather soap uyguladıktan sonra auto finesse splitz o bölgelere kullanalımmı yada önce auto finesse splitz kullanıp daha sonra deri bölgelerde valet pro leather soapımı kullanalım

Biraz uzun oldu ama şimdiden cevaplarınız için teşekkürler (bu arada bu bahsettiğim ürünleri ilk defa aldım ve yarın gelecek o yüzden kafamda böyle sorular var)
1. Ön göğüste sadece nemli MF bez ile temizlik yeterli. İç mekanda zayıf halkamız direksiyon malesef. Bu yüzden direksiyona nadiren içme suyuyla nemlendirilmiş mf bez ile temizlik, 6 ayda bir de bakım ürünü kullanmak yeterli.

2. Mf bez yerine makyaj pedi kullanıyorum. Bütçeye göre kaliteli detay fırçası da olabilir.

3. Genel olarak önce temizleme ürünü sonra bakım ürünü kullanılır.

Ürünler geldiğinde talimatları dikkatlice okuyunuz.

Arkadaslar iki gündür yağmur yağıyordu otopark daki tüm araçlar kurudu benim araç [emoji594] 24 saatir ıslak sanki hala yağmur yağıyor sadece meguars sarı şampuan ve aynı marka hızlı cila kullanıyorum. Yani bu iyi bir şeymi kötü mü anlamadım. Aracı kurulasam çizilirimi sizce?

Arkadaslar iki gündür yağmur yağıyordu otopark daki tüm araçlar kurudu benim araç [emoji594] 24 saatir ıslak sanki hala yağmur yağıyor sadece meguars sarı şampuan ve aynı marka hızlı cila kullanıyorum. Yani bu iyi bir şeymi kötü mü anlamadım. Aracı kurulasam çizilirimi sizce?
Bu koruma olan bütün araçlarda olan sorun. Koruma olan araçlarda su boncuk şeklinde kaldığından geç kurur. Kurularsanız daha önceki kirler aracı çizer. Bunun herhangi bir zararı olmaz. Yüksek süratte biraz yol yaparsanız aracınız kup kuru olur.

Bu koruma olan bütün araçlarda olan sorun. Koruma olan araçlarda su boncuk şeklinde kaldığından geç kurur. Kurularsanız daha önceki kirler aracı çizer. Bunun herhangi bir zararı olmaz. Yüksek süratte biraz yol yaparsanız aracınız kup kuru olur.
Koruma yok ama 3-4 yıkama da bir uyguladığım Sonax BSD sayesinde bende de boncuk boncuk kalıyor ve ilk harekette tavanda ki suların bagajdan akıp gitmesini aynadan hep izliyorum. :D  

Koruma yok ama 3-4 yıkama da bir uyguladığım Sonax BSD sayesinde bende de boncuk boncuk kalıyor ve ilk harekette tavanda ki suların bagajdan akıp gitmesini aynadan hep izliyorum. [emoji3] 
Hocam arada önünüzede bakmayı ihmal etmeyin. [emoji846]

Arkadaşlar selamlar . Foruma yazamasam da gelen mesajları tapatalktan okuyorum . 

@Gokhan1300  @mmtmt

Bu arada forumdan Gökhan hocam ve Mehmet abinin araçlarına koruma yaptık . 

Gökhan hocamın aracına çizik giderme parlatma ve soft99 fusso uyguladık uygulama sonrası bir kaç foto

Mehmet abinin aracına ise parlatma + gtechniq csl+exov2 uyguladık uygulama sonu bir kaç foto . 

Arkadaşlar selamlar . Foruma yazamasam da gelen mesajları tapatalktan okuyorum . 

@Gokhan1300  @mmtmt

Bu arada forumdan Gökhan hocam ve Mehmet abinin araçlarına koruma yaptık . 

Gökhan hocamın aracına çizik giderme parlatma ve soft99 fusso uyguladık uygulama sonrası bir kaç foto

Mehmet abinin aracına ise parlatma + gtechniq csl+exov2 uyguladık uygulama sonu bir kaç foto . 

Ellerine sağlık kardeşim, şimdiye kadar markalaşmış yerlere boşa verdiğimizi anladım sayende ;)

IMG_2342.JPG

Geri
Üst Alt