Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Teşekkürler abi . Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın . Abi aklıma birşey geldi whatsapp tan yazacam şimdi . 

adsız.JPGherkese slmlar. uzun zamandır takip ettiğim bir konu daha doğrusu araştırdığım .bu yüzden sizinde görüşünüzü almak isterim 

resimde görüldüğü gibi cizikler mevcut pasta gtechniq p1 - wax scholl s40  koruma için (gtechniq cls - evov2) gerçi çogu insan 99 model araba için bu kadar harcamanın gereksiz olduğunu söylesede olmuyor.

yanlız ben bir amatör olarak makinem yok bu durumda 2 secenek var ya 300 tl civarı bir makine alacağım yada birine pasta cila yaptırıp boya korumayı kendim uygulayacağım. 200 tl ye mafra (pasta - cila - koruma )uygulaması yapan yer var .

sizce 300-350 tl ye amatör işi bir makine alıp (crown flex gibi yada tavsiyesi olan varsa ) kendimmi yapmam mı iyidir (daha sonraları belki ustalaşır dükkan açarım :)  ) yoksa 200 tl ye mafra kullanan bi yere yaptrıp korumayı kendiminmi yapması mı iyidir  gerçi mafra boya koruma yapıyoruz diyor ama csl ve evo aklımda kaldı. gerçi 50-100 daha versem belki adam mfra degil benim verecegim korumayıda uygular :)  

ben karasız kaldım sizce ?

/monthly_2017_05/592655078d0ae_adsz.thumb.JPG.6903b8a90e3fba8047e2dce0b056c2f7.JPGherkese slmlar. uzun zamandır takip ettiğim bir konu daha doğrusu araştırdığım .bu yüzden sizinde görüşünüzü almak isterim 
resimde görüldüğü gibi cizikler mevcut pasta gtechniq p1 - wax scholl s40  koruma için (gtechniq cls - evov2) gerçi çogu insan 99 model araba için bu kadar harcamanın gereksiz olduğunu söylesede olmuyor.
yanlız ben bir amatör olarak makinem yok bu durumda 2 secenek var ya 300 tl civarı bir makine alacağım yada birine pasta cila yaptırıp boya korumayı kendim uygulayacağım. 200 tl ye mafra (pasta - cila - koruma )uygulaması yapan yer var .
sizce 300-350 tl ye amatör işi bir makine alıp (crown flex gibi yada tavsiyesi olan varsa ) kendimmi yapmam mı iyidir (daha sonraları belki ustalaşır dükkan açarım [emoji4] ) yoksa 200 tl ye mafra kullanan bi yere yaptrıp korumayı kendiminmi yapması mı iyidir  gerçi mafra boya koruma yapıyoruz diyor ama csl ve evo aklımda kaldı. gerçi 50-100 daha versem belki adam mfra degil benim verecegim korumayıda uygular [emoji4] 
ben karasız kaldım sizce ?

Hocam selamlar. Özeldende en son mesaj atmıştınız galiba cevaplayamadım. Hocam 200 tl ye pasta yapan yer demirtozu sökücü ve kil uygulamaz. Bu işi hakkı ile yapan 500 liradan aşağıya yapmaz. 50-100 liraya kimsenin csl+exov2 yi uygulayacağını sanmıyorum. Bu ürünleri uyguladıktan sonra aracın 12 saat dışarı çıkmaması gerekiyor ve sanıldığı kadar uygulaması kolay değil. Tavsiyem ürünleri almadıysanız aracınızı profesyonel ellere teslim etmeniz. Kendiniz uygulayacaksanızda dr beasleys nano resin tavsiye ederim uygulaması çok daha kolay olan bir ürün.

Makine konusunda ise polisaj yaparım diyorsanız amatörler arasında kl iyidir.

profesyonel el olmadıgından kendime güvenmeyi tercih ediyorum işte [emoji4] zaten detay temizlik diyen fırca yerine sünger kullanıyor [emoji4] 
Hocam dediğim gibi kendiniz yapacaksanız ve seramik istiyorsanız dr beasleys nano resin uygun. Kapalı yeriniz yoksa avm otoparklarını kullanabilirsiniz

Hocam dediğim gibi kendiniz yapacaksanız ve seramik istiyorsanız dr beasleys nano resin uygun. Kapalı yeriniz yoksa avm otoparklarını kullanabilirsiniz
üstad kapalı yerde sorun yokda yanlız senin dedigin fiyatı csl+exo kadar baya yüksek. makine olarak koçtaştaki nasıl sence

üstad kapalı yerde sorun yokda yanlız senin dedigin fiyatı csl+exo kadar baya yüksek. makine olarak koçtaştaki nasıl sence
Hocam dediğim gibi ben hakkı ile yapılan işin fiyatını verdim yoksa 150 tl yede yapan var. Hocam koçtaştaki iş görmez dediğim gibi amatörler için kl yi tavsiye ederim.

demek istediğim dr beasleys nano resin fiyatı ortalama 500 tl csl +exo da aynı fiyat pahalı derken bunu kastettim uygulayanın fiyatını degil :)

demek istediğim dr beasleys nano resin fiyatı ortalama 500 tl csl +exo da aynı fiyat pahalı derken bunu kastettim uygulayanın fiyatını degil [emoji4]
Hocam kusuruma bakmayın telden giriyorum. Aynen dediğiniz gibi fakat kullanım kolaylığı açısından tavsiye ederim. Csl + exo da yapacağınız 1 hata araca zararda verebilir.

Merhabalar[mention=2601]mahmut0382[/mention] Mahmut kardeşim,

Yakınlarda yine Adana'ya yolum düşecek gibi görünüyor,bu fırsatı değerlendirmek adına aracıma ufak bir parlatma yaptırmak isterim,ayrıca erikleri unutmadım

Görüşmek üzere.

Kolay gelsin.

Merhabalar[mention=2601]mahmut0382[/mention] Mahmut kardeşim,
Yakınlarda yine Adana'ya yolum düşecek gibi görünüyor,bu fırsatı değerlendirmek adına aracıma ufak bir parlatma yaptırmak isterim,ayrıca erikleri unutmadım .
Görüşmek üzere.
Kolay gelsin.
Merhabalar abi.
Abi Adanaya geldiğinizde görüşelim. Erikleri 2 gün önce hasat ettik size dolapta ayıracam umarım sağlam kalır.

Görüşmek üzere abi.

üstad peki csl ile exo uygulaması arasında 3 saat beklesem yeterlimidir? bide csl uygulama anında 2 mf bez olması gerekiyor ya bunların kalite düzeyi ne olmalıdır sence?

üstad peki csl ile exo uygulaması arasında 3 saat beklesem yeterlimidir? bide csl uygulama anında 2 mf bez olması gerekiyor ya bunların kalite düzeyi ne olmalıdır sence?
Hocam exo yu csl bitince hemen uygulayabilirsiniz. Bez olarak bimde satılan 5 li bezleri kullanabilirsiniz zaten kullandığınız bezleri birdaha araç üzerinde kullanmayacağınızdan kalitesi yeterli.

keşke yakın olsanda hiç uğraşmasak böyle direk arabayı verip gitsek :)  teşkr ettim bilgi için kolay gelsin 

keşke yakın olsanda hiç uğraşmasak böyle direk arabayı verip gitsek [emoji4] teşkr ettim bilgi için kolay gelsin 
Hocam konyada aklıma yerde gelmiyor şurası iyidir diyebileceğim. Hocam özelden yazdım orbital makine kullanan yer bulursanız zaten o işi biliyordur. Orbital makine kullanıp kötü iş yapana rastlamadım.

Geri
Üst Alt