Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşama doğru MT aradı ve değişim için onay geldiğini söyledi, bu akşam kısmetse aracımı teslim alacağım. Aynı zamanda direksiyonu tam sol yapınca da ses geliyordu onunla ilgilide direksiyon kutusu değişmiş. Akşam aracı alınca farın üretim tarih ve modelinin resmini çekip bilgileri yarın paylaşırım inşallah.

saygılarımla

Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşama doğru MT aradı ve değişim için onay geldiğini söyledi, bu akşam kısmetse aracımı teslim alacağım. Aynı zamanda direksiyonu tam sol yapınca da ses geliyordu onunla ilgilide direksiyon kutusu değişmiş. Akşam aracı alınca farın üretim tarih ve modelinin resmini çekip bilgileri yarın paylaşırım inşallah.

saygılarımla
Aracı teslim almadan önce yeni takılan farların dış yüzeyinde çizik var mı ve mutlaka far ayarlarının yapılmış olup-olmadığını kontrol edip öyle teslim alın hocam., bazı arkadaşlarımız da değişim sonrası yeni takılan farlarında çizik olduğunu gözlemlemişlerdi., tekrardan yeni far seti sipariş edilmişti..!

Aracı teslim almadan önce yeni takılan farların dış yüzeyinde çizik var mı ve mutlaka far ayarlarının yapılmış olup-olmadığını kontrol edip öyle teslim alın hocam., bazı arkadaşlarımız da değişim sonrası yeni takılan farlarında çizik olduğunu gözlemlemişlerdi., tekrardan yeni far seti sipariş edilmişti..!
Bilgi için teşekkür ederim hocam, dikkat edeceğim  :000074-medium:

Bilgi için teşekkür ederim hocam, dikkat edeceğim  :000074-medium:
Nadir hocam ayrıca aklıma gelmişken yeni farların montajı sonrasında çamurluk, ön panjur ve tampon ile uyumlu şekilde yani montaj ayarı yapılmış mı bakın., bazen montajı yapıyorlar ama mesela sol far çamurluk birleşim yerinden fazla dışarda, sağ far ön panjur birleşim yerinden fazla içerde vs.. gibi durumlar olabiliyor., şartların elverdiği mümkün olduğu kadar simetrik olsun., biri fazla içerde biri fazla dışarda acele iş yaptıkları olabiliyor..

Arkadaşlar benim merceklerimde de lekelenme var sanırım incelerseniz sevinirim. Far camındakiler su lekesi bu arada temizleyemeden çektim kusura bakmayın

IMG_5252.JPG

IMG_5253.JPG

IMG_5254.JPG

IMG_5255.JPG

IMG_5256.JPG

Nadir hocam ayrıca aklıma gelmişken yeni farların montajı sonrasında çamurluk, ön panjur ve tampon ile uyumlu şekilde yani montaj ayarı yapılmış mı bakın., bazen montajı yapıyorlar ama mesela sol far çamurluk birleşim yerinden fazla dışarda, sağ far ön panjur birleşim yerinden fazla içerde vs.. gibi durumlar olabiliyor., şartların elverdiği mümkün olduğu kadar simetrik olsun., biri fazla içerde biri fazla dışarda acele iş yaptıkları olabiliyor..
Bu detaya da ayrıca dikkat edeceğim, önerileriniz için teşekkür ederim :)

@iamalegend Hayirli olsun hocam. belirtilen durumlara dikkat ederseniz sıkıntı olmaz.

Merhaba Arkadaşlar,

aracımı dün akşam servisten teslim aldım, direksiyon kutusu ve farlar değişmişti, ilk izlenimlerim şu şekilde.

1-direksiyon kutusu değiştiği için sanki direksiyon bir tık sertleşmiş gibi ama herhangi bir boşluk yok.

2-farlar değişti, sol farın üretim tarihi ocak 2017, sağ farın üretim tarihi aralık 2016 :)

3-sol farda herhangi bir bulutlanma yok ama sağ farda çok hafiften bir bulutlanma var, uzun vadede muhtemelen aynı sorun yaşanacak.

4-tampon ve far montajında tamponda herhangi bir sorun görmedim ama, sağ ve sol far ile ön kaporta arasındaki boşluğun aynı olmadığını, gece aracı park ettiğim esnada duvara vuran far ışığının aynı hizada olmadığını farkettim, sol far ile kaporta arasındaki boşluk yaklaşık 2 mm gibi ama sağ far ile kaporta arasındaki boşluk 3,5- 4 mm gibi duruyor, çok dert değil belki ama sonuçta aynı hizada olması gerektiğinden bir ara uğrayıp ayarlatacağım.

saygılarımla

farlar.JPG

erel.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Saygıdeğer Hocam Farlarin ayni cizgide olmayisi isik aydinlatmasindan farkli olusu ile pek alakali olmasada su bilgiyi vermek isterim; Sol Far ile Sag far birbiriyle ayni hizada olmaz Trafikte sagdan akan soldan geçiş yapılan Bir Ulke de yasadigimiz icin bu normal ve olmasi gerektiği gibidir. sol farkar biraz daha asagida olmasi nirmaldir. Karsidan gelen araçlarin görüş ve güvenliği açısından. Farlariniz Tekrardan hayirli olsun. bahsettiginiz yeni farlardan bir tanesinin yine hafif lekeli olmasi ilerde tekrar degisim gerektirecektir. Selam ve Saygilar.

@iamalegend Nadir hocam birşey soracağım direksiyon kutunuz neden değişti acaba sorununuz neydi..?

@iamalegend Nadir hocam birşey soracağım direksiyon kutunuz neden değişti acaba sorununuz neydi..?
Ali Hocam, direksiyonu tam sola çevirirken ve tam soldan sağa çevirirken tıkırt diye bir ses geliyordu, bu sebepten dolayı direksiyon kutusu değişmiş, yanılmıyorsam yine bizim forumda okumuştum 2015 modellerin bazılarında direksiyon kutusu hatası vardı.

saygılarımla

Saygıdeğer Hocam Farlarin ayni cizgide olmayisi isik aydinlatmasindan farkli olusu ile pek alakali olmasada su bilgiyi vermek isterim; Sol Far ile Sag far birbiriyle ayni hizada olmaz Trafikte sagdan akan soldan geçiş yapılan Bir Ulke de yasadigimiz icin bu normal ve olmasi gerektiği gibidir. sol farkar biraz daha asagida olmasi nirmaldir. Karsidan gelen araçlarin görüş ve güvenliği açısından. Farlariniz Tekrardan hayirli olsun. bahsettiginiz yeni farlardan bir tanesinin yine hafif lekeli olmasi ilerde tekrar degisim gerektirecektir. Selam ve Saygilar.
Merhaba Ender Hocam,

dediğiniz gibi soldan direksiyonlu araçlarda sol farın biraz daha aşağıda olması gerekiyor, katılıyorum ama benim araçta tam tersi :)  sol far maşallah fiat ducato gibi gökyüzünü aydınlatırken, sağ far ise normalin altında aracın 2 metre ilerisini anca aydınlatıyor, yani arkadaşlar far değişimi yaptıktan sonra far ayarını yapmamışlar. keşke ek resimlerdeki gibi bir görüntü olsaydı :)

bu arada far değişiminden sonra başka bir sıkıntı ile karşılaştım, yüklediğim resimde mavi daire içinde gözüktüğü gibi sağlam parçaya hasar vermişler :( bugün MT ile görüştük yarın gelin tüm sıkıntıları giderelim dediler. Açıkçası VW nin servisine götüreceğime, sanayide bir ustaya gitseydim bu kadar uğraşmazdım diye düşünüyorum. Bu ülkede kaliteli hizmet almak için sanırım BMW, Mercedes almak lazım.

**04.04.2017 tarih itibari ile aracımın serviste hasar gören far çıtası değişti ve tüm ince ayarları adam gibi yapıldı. Çok şükür :)

saygılarımla

far_ayari.jpg

mercek_15.jpg

far çıtası.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt