25 Kasım 2016 ÖTV ZAMMI

1.6 TDI DSG Highline 112.300 tl olmuş. Ama kampanyalı fiyat 107.900 tl yazıyor.

1.2 manuel Midline plus 165 tl ile bir üst dilime girmekten kurtulmuş.

Çok ilginçtir. Daha önce oluşturduğum aracın aynısına 500-600 TL daha düşük fiyat çıkarıyor. Hemde %50 ÖTV'ye rağmen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kampanyalı satışlar iyi birde ondanda indirim olur sanki 2017 ye kadar  zam yok gibi, 2017!şubattan sonra fiyatlar patlar

arkadaşlar kampanya 30 kasıma kadar diyor bayiye araç gelmedi henüz ama gemiyle Türkiyeye gelse araç satın alınmış gibi kapmaya kullanılabilir mi 

5 gün süreceği söylenen bir kampanya hazırlanmış ve şuan kampanyalı fiyat eski ÖTV oranlı fiyattan bile daha düşük.Sanırım araç almayı düşünenler için bir fırsat yaratmak istemişler.

Vergisiz halinde indirime gitmiş gözüküyorlar ama fazla sürmez bu, kampanyasız fiyatlar yeni ÖTVli fiyatlardır diye düşünüyorum geçen haftaya göre 3500 tl zam olmuş 125 DSG Higline için

Opsiyon fiyat listesini kaldırmışlar, o liste üzerinde sürprizlerde yaşanabilir yani.Birde Oryx beyazı 3bin küsürdü sanırım 1820tl yazıyor şimdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Beklenen daha doğrusu korkulan fahiş zamlar gelmemiş. amma velakin bu büyük zam söylentisi özellikle vw grubunun çok işine yaradı. Birde insanların zam gelmeden önce araç sahibi olayım düşüncesi de birleşince, sanırım vw gurubu 3 ayda satacağı arabayı 1 hafta gibi bir sürede elinden çıkardı. belli ki danışıklı dövüş söz konusu. Ayrıca yeni yapılacak kampanyalar ile (eski ötv fiytından satış vb) satışlarını daha da çok katlayacakalrını düşünüyorum.

Tabi ki bazı modellerde de ufakta olsa indirim söz konusu olmuş. Bu ufakta olsa iyi haber :)

Fakat umarım ilerleyen günlerde gerek doların artması, gerek yeni yılın gelmesi gibi bahaneler ile tekrara zam gelmez.

Saygılarımla...

Dünden bugüne tüm modellere % 3,46 zam gelmiş. Yıl sonu kampanyasıyla % 4,01 indirim yapmışlar. Yıl sonu kampanyası, ötv yi ortadan kaldırmış.

kampanyasız.jpg

kampanyalı.jpg

zibizulu fiyatlarmış o yani zam yine gelmiş 

Bana göre; Yenilen fiyat listeleri (özellikle kampanyalı satış fiyatı) elde kalan eski girişli araçların (ki pek kaldığını da sanmıyorum) bir an önce elden çıkartılması için yapılan sağlam bir satış stratejisi...

Saygılarımla...

Dünden bugüne tüm modellere % 3,46 zam gelmiş. Yıl sonu kampanyasıyla % 4,01 indirim yapmışlar. Yıl sonu kampanyası, ötv yi ortadan kaldırmış.

Ekli dosyayı görüntüle 8148

Ekli dosyayı görüntüle 8147
Eski fiyatta%3 zubizi indirimi +%2 bayi indirimi vardı. Şuan eski fiyat üzerinden %1 gibi bir indirim var. 

Yani Dogus 25 kasım 2016 tarihinden önce ithalatı yapılan araçlardan daha fazla kar elde ediyor. İndirim yapıyorum diyor aslinda geçen sene bu zaman yaptığı gibi önce bindiriyor sonra indiriyor!

Daha önce özel mesaj olarak veya burada farklı sayfalarda " araç almak için uygun zaman hangisi?" diyerek soran tüm dostlarıma ...

Sanırım benim her zaman söylediğim

"vw de umduğunu değil bulduğunu satın alırsın beklersen umduğunu da bulduğunu da alamazsın."

deyişi yeniden gerçekleşti. 

Umduğunu en yakın aracı bulduysanız satın almak en makul çözüm olacak.

Yıl sonu kampanyası beklerken bunu bulduk...

Eh umduğumuz değil bulduğumuzu değerlendirmek mümkün. 

Fakat öte yandan Doğuş elindeki devasa fabrika ve kendi park stoklarını eritmek için hamle yapmış da olabilir.

Bundan başka kampanya olmayabilir kısaca ifade etmek gerekirse.

Karar arifesinde olanlar için zor bir dönem başlıyor.  

Allah kolaylık versin 

Saygıdeğer hocalarım size bir kaç sorum olacak ben aracı 1 ay önce aldım

aracım 1.4 tsi act 150 hp Tornado Kırmızı

Highline +R line Dış paketi

Sunroof

xenon Farlar ve Led Gündüz Farları

Uzun Far Asistanı

14 yöne Ayarlanabilir Ergoactive Koltuklar

anahtarsız Giriş ve Çalıştırma

Geri Görüş Kamerası

Spor Süspansiyon

18 Durban Jantlar 

Aracı geçen ayın 19 unda 112.500 liste fiyatı varken zamlardan hemen önce aldım bayi ve vw indirimleriyle birlikte 105.500 e aldım şimdi yeni makyajlı kasa yeni özellikler geldi

aracım ileride çok zarar eder mi ötv zammı devreye girdiğinde benim araç opsiyonsuz haliyle aldığım fiyatlara satılacak sıfırları sizce benim aracı ne kadar fiyata satmaliyim 

aracımı yeni makyajlı kasa gelmeden elimden çıkarmalımıyım 

sizden tecrübelerinize dayanarak beni bu konuda aydınlatmanızı rica ediyorum

Sunroof

Uzun Far Asistanı

Geri Görüş Kamerası

Spor Süspansiyon

18 Durban Jantlar 

Aracı geçen ayın 19 unda 112.500 liste fiyatı varken zamlardan hemen önce aldım bayi ve vw indirimleriyle birlikte 105.500 e aldım şimdi yeni makyajlı kasa yeni özellikler geldi

aracım ileride çok zarar eder mi ötv zammı devreye girdiğinde benim araç opsiyonsuz haliyle aldığım fiyatlara satılacak sıfırları sizce benim aracı ne kadar fiyata satmaliyim 

Bana kalırsa kıpırdamayın bile aracınızı sarın sarmalayın koruyun:)Allah maddi imkansızlık vermediği sürece hele ki bu kombinasyonda aracı en az 2 sene satmayı düşünmezdim.Aracınız değer kaybetmez merak etmeyin.

Sunroof

Uzun Far Asistanı

Geri Görüş Kamerası

Spor Süspansiyon

18 Durban Jantlar 

İbrahim Bey golf sıfır araç alıp minimum 2-3 sene binip zarar edeni görmedim duymadım... Hatta kar yapıp satan çoğunlukta... SELAMLAR...

Geri
Üst Alt