25 Kasım 2016 ÖTV ZAMMI

@caparzoni

Gerçekten güzel bir özet. 

Ellerinize sağlık. 

Siz buna uzun mu demiştiniz? Bir solukta bitti bile. :)

Önerileriniz de gerçekçi ve yerli yerinde.

Teşekkür ederim 

@silvershadow hocam sizin gibi bir üstattan bunu duymak beni onure etti. Eksik olmayın..
@fuziform hocam teşekkür ederim evet 2017 yılı belirleyici olacaktır, bekleyip göreceğiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@caparzoni hocam Kaleminize sağlık :)  yalnız arzda bir düşüş olacağını sanmıyorum. Bir kaç gün içinde herşey unutulur. Siz bu güne kadar özellikle bizim memlekette fiyatı arttığı için arzın azaldığını gördünüz mü? Ben görmedim. Yine son dönemde kazanan otomotiv firmaları ve zammı yapan hükümet oldu. Stoklarındaki araçları %8-10 indirimle satmak zorundayken bir anda elleri güçlendi bırakın indirimi adamalar zam yaptılar. Uzun zamandır ellerinde duran donanımsız piyasada tutulmayan renk veya çok fazla donanımlı vs hepsini hemde normalden daha fazla kazanarak sattılar. Hükümette  fısıltı şeklinde araçlara 50 bin tl zam gelecek dedi ve şimdiki zammı yapınca millet neredeyse göbet atacak. Herkes zammın kaç lira yansıyacağını ne kadar az olduğunu konuşuyor. Kimse durup duruken neden ÖTV nin arttığımı sorgulamıyor... Veeee zam yaptığı halde hükümet bu kriz durumunu iyi algı yönetimi sayesinde karlı çıkıyor. 

Sonuç : 2.0 lardan motorlardan 1.6 lara ordan 1.4 lere ordan 1.2 lere şimdilerde moda 1.0 motor araçlar ☺️ Daha nekadar düşer bu güç bilmem ☺️ Olan hep Cumhura oluyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@axi2934 hocam aslında yetkili hiç kimse böyle bir açıklama yapmadı. Otomotiv sektörü para vererek yaptırdı bu haberleri. Ben burada sürekli söyledim. Bu haberler asılsız yetkililerin net bir açıklaması yok diye. Tabi ki bizim sözümüzü kimse duymadı doğal olarak o ayrı :)

Geri
Üst Alt