ANA KONU

@yusuf Yusuf Hocam detaycı ama yerinde bir düşünce, gerçi istesek de şu anda kullanma şansımız yok. Aplikasyon Avustralya menşeili ve henüz Türkiye appstore unda yer almıyor ama olsaydı ve fiyatını bilmiyorum makul gelseydi hemen bir bluetooth obdII alıp ipad imde denerdim :)  

Arkadaşlar yetkili servisler bildiğim kadarıyla castrol varil yağ kullanıyorlar, bir arkadaşım ilk bakımdan sonra servisin kullandığı yağın daha çabuk eksiltme yaptığını söyledi. Özel Mercedes servisi olan bir arkadaşımla konuştuğumda da örneğin castrol 5w-30 için varil yağ ile 4 litrelik ambalajda satılan yağın aynı özellikte kalitede olmadığını söyledi. Merak ettiğim husus aracımız için servise gitmeden vw servis kitapçığındaki uyum ve spesifikasyonu karşılayan castrol marka 4 litrelik yağı alıp kullanması için servise versek kabul ederler mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

@yusuf Yusuf Hocam detaycı ama yerinde bir düşünce, gerçi istesek de şu anda kullanma şansımız yok. Aplikasyon Avustralya menşeili ve henüz Türkiye appstore unda yer almıyor ama olsaydı ve fiyatını bilmiyorum makul gelseydi hemen bir bluetooth obdII alıp ipad imde denerdim :)  
Ben mi yazsam acaba bu şekilde uygulama :)  Sonrasında İpade güzel bir çerçeve ve gelsin paralar :D

@yusuf Yusuf Hocam iyi fikir, kickstarter dan da fon sağlarız, ben alırım :)

Mrb arkadaslar bır kac sorum olucaktı yardımcı olursanız cok sevınırım aracı yenı aldımda 

1-buluetot kullanrak youtubeden sadece muzık dınlıyorum ses gelyrda goruntude gelıyormu acaba

2-starstopu sureklı acık tutmak araca zarar verırmı ornek kırmızıda duryorum hemn devreye gırıyor 

3-bu araca navıgasyon programı yuklenıyormu yuklenıyorsa nerden yukleyebılırım acaba

ilginize tesekkurler yanıtlarsanz sevnrm

Alıntı

Düzenle

@Cem hocam 1 ve 3 mümkün görünmüyor.

2. sorunuzun cevabına gelirsek ben çok sıkışık trafik harici kapatmıyorum. 

Yusuf hocam ılgıne tesekkurler 

bırde arac hareket ettıgınde kapıların otomatık kapanma ayarı nerden yapılıyor veya boyle bır ozellık varmı

@yusuf

bu tsi araçlarda kontak kapatmadan önce 1dk bekletip turboyu soğutma olayına tezat oluşturmuyor mu yusuf?

Yoksa bu turbo soğutma olayı efsanemidir? leon 1.2 aracımı 4 yıl boyunca acil durumlar harici hiç 1-2dk beklemeden hareket etmez ve stop etmezdim.golfümdede buna devam ediyorum ama start-stop buna zıt bir mantıkla çalışıyor

Bu şekilde bir olay da benim başıma gelmişti. Araç ilk bakıma kadar hiç yağ uyarı ışığı yakmadı. İlk bakımı yaptırdıktan 2500 km. sonra Kayseri - Ankara kara yolunda yağ uyarı ışığı yaktı. 1 lt. yağ ekledim ve yola devam ettim. Daha sonra servisi aradım. Bana yağ kaçırmıştır falan dediler beni Ankara Doğuş'a yönlendirdiler. Ankara Doğuş, araca eksik yağ eklenmiş bir araç 2500 km de 1 lt. yağ eksiltmez dedi. Araçta herhangi bir yağ kaçağı olmadığı anlaşıldı. Beni aradılar özür dilediler. Sonra bana deri anahtarlık ve bagaj havuzu hediye ettiler. Bagaj havuzu da Golf 6 çıktı. :)  Götürüp geri vermedim. 

aracımı servise  götürdüm normal bi durum dediler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf

bu tsi araçlarda kontak kapatmadan önce 1dk bekletip turboyu soğutma olayına tezat oluşturmuyor mu yusuf?

Yoksa bu turbo soğutma olayı efsanemidir? leon 1.2 aracımı 4 yıl boyunca acil durumlar harici hiç 1-2dk beklemeden hareket etmez ve stop etmezdim.golfümdede buna devam ediyorum ama start-stop buna zıt bir mantıkla çalışıyor
Değerli Hocam 

Uzun yolda start stop kapatılmalı.

Üreticinin kılavuz kitapçıkta yazdığı uzun süreli sürüşten sonra bir kaç dakika rölantide çalışmasına müsaade ettikten sonra motoru stop etmeniz..

R400 bodykitli golf bizim evin onunden geciyordu bir fotografini cekeyim dedim

69f4d391e6d53491b0c76524aca095bc.jpg

b177cfd234a5276c3deaeed9475d1f24.jpg

67c7a4655fbce70cd3d7c53d74039d4a.jpg

@Cem hocam bu özellik menüde var. Ayarlar bölümünü inceleyin derim. Açma kapama bölümüne bakın.

@yusuf

Ben bu konuda basit düşünüyorum. Ya mühendisler bunun zararını hiç düşünmüyor. Uzun yoldan sonra s&s çalışmasını engellemek çok basit bir yazılım. Ama bizim araçta yok. Ben böyle şeyleri düşünüp canımı sıkmıyorum. Aracı çalıştirinca bekliyorum bir süre. Durunca kapatıp çıkıyorum :)

Arkadaşlar yetkili servisler bildiğim kadarıyla castrol varil yağ kullanıyorlar, bir arkadaşım ilk bakımdan sonra servisin kullandığı yağın daha çabuk eksiltme yaptığını söyledi. Özel Mercedes servisi olan bir arkadaşımla konuştuğumda da örneğin castrol 5w-30 için varil yağ ile 4 litrelik ambalajda satılan yağın aynı özellikte kalitede olmadığını söyledi. Merak ettiğim husus aracımız için servise gitmeden vw servis kitapçığındaki uyum ve spesifikasyonu karşılayan castrol marka 4 litrelik yağı alıp kullanması için servise versek kabul ederler mi? Sent from my iPhone using Tapatalk
Servise dilediğiniz yağ filtre ile gidip serviste kullandırabilirsiniz. Karşılığında serviste size müşteri sorumluluğunda oldugunu belirten bir servis bakım formu imzalatır. Bakım Formunda da hangi tip yag filtre ne kullanıldıgını da yazmak zorundadır!Kitapçıkta belirtilen yağı kullanmak sizin içinizi rahatlatacak ise böyle bir yola da başvurabilirsiniz

R400 bodykitli golf bizim evin onunden geciyordu bir fotografini cekeyim dedim

69f4d391e6d53491b0c76524aca095bc.jpg

b177cfd234a5276c3deaeed9475d1f24.jpg

67c7a4655fbce70cd3d7c53d74039d4a.jpg

Resimde ki kilisenden çıkardım burası K.M.Paşa Yedikule arası yolu.., Yaklaşık 20-25 gün önce aynı aracı hasta ziyareti dönüşünden gelirken o yol üzerindeki bir tunning dükkanında park halindeyken görmüştüm:))

Geri
Üst Alt