ANA KONU

@MSE hocam bu araç @gokberks hocamında bahsettiği r400, sahibi istanbul garage tuning sahibi Emre hoca, ben gayet başarılı buluyorum çalışmalarını, aynı zamanda Apo usta ile de bizzat kendisi görüşen bir hocamız :'(

@fcsrnevet degerli eren hocam akşam tesısatı hazırlanmış bir confotline 2012 golf 7 de vag kodlaması denedim arıza yakıyor geriye almakta bizi biraz yordu motordan ccs sistemini aktıf edince otomatıkman gösterge kısmınada kendisi tik atmış yapamadığımız bir tiki bulmak biraz yordu online istiyor apo ustayla görüştüm 1000 tl karşılığı ben halledebilirim dedi 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@fcsrnevet degerli eren hocam akşam tesısatı hazırlanmış bir confotline 2012 golfe vag kodlaması denedim arıza yakıyor geriye almakta bizi biraz yordu motordan ccs sistemini aktıf edince otomatıkman gösterge kısmınada kendisi tik atmış yapamadığımız bir tiki bulmak biraz yordu online istiyor apo ustayla görüştüm 1000 tl karşılığı ben halledebilirim dedi 
O zaman hız sabitleme işi de yatıyor demektir. Apo usta da iyi fiyat çekmiş maşallah, 1000 lira ona vereceğime gider serviste taktırırım.

Merhaba arkadaşlar,  

Bir şey danışmak istiyordum, Arabayı yeni aldım iki hafta oldu, aldığımda proaktif yolcu koruma sistemi aktif olmuyordu bende dün servise götürdüm bu arada front asist'inde varlığını hissetmiyordum ikisinede baktırayım dedim aracı dün sabah teslim ettim bugün yolcu koruma sisteminin yazılım güncellemesi ile aktif olduğunu, front assiste herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler bu arada vag.com ile yapmış olduğumuz değişikliklerden haberdar olmuşlar neyse line assist ve sign assisti, kadran selamlamayı falan kapatmışlar. Front assist için aracı 20 km test etmişler. Ben aracı aldığımda motorun sesi biraz değişik gelmeye başladı sanki biraz açılmış gibi motor ve serileşmiş gibi biraz daha ve sonra yakıt tüketimi rabanın yaklaşık 2 lt fazlalaşmış. Sıfırladım her zaman ki gittiğim sahile gittim, 4 lt yakan araba 6 lt.lerin üzerinde seyrediyor bayağı bi moralimi bozdu. Merak ettiğim bunlar daha 820 km deki araçta hız denemesi yapıp motoru mu açmış olabilirler yoksa yazılım güncellemeden sonra  motorun kimyası mı değişti anlayamadım. Yarın telefon açıp soracağım inşallah ters bişe söylemem. Bu tür olay başına gelen oldumu yada neler olmuş olabilir fikri olan var mı ?
Değerli Hocam;

Bahsettiğiniz güncelleme serviste bana da yapılmıştı ve kahretmişti beni de...

Onların sizin açtığınız donanımları kapattığını sanmam. Anlamaz çoğu  bu işlerden. Fabrika kurulumunu kur der geçerler... o arada silinmiştir belki o açılanlar.

@yusuf  2010 golf midline tsi (122) dsg , haziran 2010 öncesi üretim, araştırdığım kadarıyla haziran 2010 öncesi sade kol yeterli yazıyorlar bu modüle ve kablolamaya gerek yok demekmi oluyor? böyle bir uygulama yapan duyan varmı acaba? 

@fcsrn   cevap için teşekkürler, aliexpress te arama yaptığımda 25 dolardan ve 240 dolara kadar kablolar çıkıyor ikiside aynı işi görüyormu?  sorunu cevabı geldi ilanların biri 1 adet diğeri 10 adetlikmiş  :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
teke28 dedi:
@yusuf  2010 golf midline tsi (122) dsg , haziran 2010 öncesi üretim, araştırdığım kadarıyla haziran 2010 öncesi sade kol yeterli yazıyorlar bu modüle ve kablolamaya gerek yok demekmi oluyor? böyle bir uygulama yapan duyan varmı acaba? 
Hocam net bilgim yok. Ender elektroniği arayıp sorun derim. Onlar biliyordur. 

@yusuf  oraya bakmıştım sitede yazıyor haziran 2010 meselesi, servis fiyatına geliyor ender elektronik  :'(

@silvershadowHocam sinir oldum gittim arabayı cuma sabahı bıraktım servise, giderken baktım yakıt değerleri normale düşmüş, onlar gene 17km test etmişler 4.4 ortalam diyor ama inanmadım, en az 5,5 yapmışlardır. şimdilik sorun yok gibi @Yusuf hocam bugün gene elleriyle özellikleri açmaya çalışcak bakalım sağolsun ikidir çok yardımcı oluyor.

@silvershadowHocam sinir oldum gittim arabayı cuma sabahı bıraktım servise, giderken baktım yakıt değerleri normale düşmüş, onlar gene 17km test etmişler 4.4 ortalam diyor ama inanmadım, en az 5,5 yapmışlardır. şimdilik sorun yok gibi @Yusuf hocam bugün gene elleriyle özellikleri açmaya çalışcak bakalım sağolsun ikidir çok yardımcı oluyor.
Rica ederim hocam ne demek. Ben geldiğinizde tekrar ısındırayım araca sizi ;)

Gaz pedalı akıllı,döşemeye yapıştır bırak (çok seri şekilde) araba fırlamıyor. Frenler akıllı,pedala hızlı basılınca uygulanan güç azda olsa tam frenlemeyi sağlıyor. vw ufak hatalarını affettiriyor, otomobillerinde teknoloji zirvede. 

Geri
Üst Alt