ANA KONU

Arkadaşlar telefonu aracın bluetooth 'u ile eşleştirdim fakat arama geldiğinde hem telefon çalıyor hem de aracın haporlörlerinden çalıyor.. Ne yapsam beceremedim sizde de durum aynı mı..? Diğer sıkıntı tamam her araca bindiğimde hemen bağlantıyı kuruyor telefonun arama menüsü ve son arama listesi hemen ses sisteminin ekranına geliyo fakat kayıtlı kişiler listesine girip tek tek kaydırıp arayıcağım kişinin numarasını bulmak yerine sağ üst köşeden bul özelliğine tıkladığımda kişinin adını yazman için klavye çıkıyor fakat hiç bir şekilde klavyenin tuşları aktif değil çalışmıyor.. Ne yaptıysam bu iki özelliği ayarlıyamadım.. Not: Kullandığım telefon iphone

iyi pazarlar 

dün başıma sıkıntılı bir olay geldi

ekim 2015 te 28bin km iken izmirde vosmerde 30bin bakımını yaptırdığım 1.2 tsi aracım dün mersin yolundayken yağ uyarısı verdi yağını kontrol ettiğimde kullanım klavuzu yağ çubuğu seviyesindeki "D" konumunun da altında olduğunu gördüm. aracım şu an 38bin km civarında ve 10bin km de yağın bu kadar azalması normal mi?

acilen mersin opatı arayıp durumu anlattım yağ akıtıp akıtmadığını aracı performanslı kullanıp kullanılmadığını vs  sordular ama herhangi bir damlama da mevcut değildi ve kullanım klavuzuna uyarak sürdüğümü belirttim.  1 lt ekleyebilirsiniz dediklerinden sonra bahsedilen yağdan 1lt ekledim. 

vosmerde 184.5tl karşılığında ekletilen yağın ve aracın bilgisayarında yağ değişim servisi bilgisinde 19700 km kaldı demesine rağmen bunca eksiltmenin sebeplerini çok merak ediyorum. acaba yaptığım yanlış nedir?

@radiation büyük geçmiş olsun hocam, 38 bin km ye kadar herhangi bir eksiltme yapmayıp, şimdi yapması çok ilginç, yetkili serviste detaylı incelenmeli, hani kronik bir sıkıntı olsa en baştan beri olurdu, bu nedenle halledilebilecek ufak bir şey olduğu düşünmekteyim.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@radiation Hocam, Vosmer'e gitmeden önce ve bakım sonrası çıkışta yağ seviyesini ölçtünüz mü? (motor soğukken )

Saygılar...

iyi pazarlar 

ekim 2015 te 28bin km iken izmirde vosmerde 30bin bakımını yaptırdığım 1.2 tsi aracım dün mersin yolundayken yağ uyarısı verdi yağını kontrol ettiğimde kullanım klavuzu yağ çubuğu seviyesindeki "D" konumunun da altında olduğunu gördüm. aracım şu an 38bin km civarında ve 10bin km de yağın bu kadar azalması normal mi?

acilen mersin opatı arayıp durumu anlattım yağ akıtıp akıtmadığını aracı performanslı kullanıp kullanılmadığını vs  sordular ama herhangi bir damlama da mevcut değildi ve kullanım klavuzuna uyarak sürdüğümü belirttim.  1 lt ekleyebilirsiniz dediklerinden sonra bahsedilen yağdan 1lt ekledim. 

vosmerde 184.5tl karşılığında ekletilen yağın ve aracın bilgisayarında yağ değişim servisi bilgisinde 19700 km kaldı demesine rağmen bunca eksiltmenin sebeplerini çok merak ediyorum. acaba yaptığım yanlış nedir?
Değerli Hocam

rodaj esnasında sınırlamaları dikkate almadan kullanmak aracın yağ yakmasına ve yağ eksiltmesine neden olacaktır. Aynı  şekilde yüksek devirlerde kullanmak da benzer sonuca yol açar.

Fakat bu durum gerçekleşti demek için 1000 veya 2000 km de 1 litre yağ eksiltmesi gerekir.

Araçların turbo oluşu 10 bin de bir litre yağ eksiltmesine neden olur ve Bu durum normaldir. 

@forzaGilles Bende de hem telefon hem aracın hoparlörlerinden zil sesi geliyor kişi menusunde bende kişiler için klavye çalısıyor sıkıntısız şekilde telefonum HTC,  İphone için farklı bir durum olacağını sanmıyorum bilen arkadaşlar çok daha fazla yardımcı olacaklardır. 

@enpisagor hocam ilk bakım ile 2. bakım arasında 14bin km oynarken böyle bir sıkıntı ile karşılaşmamamdan ötürü bana da çok ilginç geldi hele ki yağ çubuğu seviyesinin de altında yağ kaldığını görünce servise ne kadar güvenilir tartışılır.  

@HaK hocam ilk 2 bakımınıda vosmerde yaptırmıştım.  2. bakım öncesi uzun yola çıkacağımdan gideceğim yer yerine yola çıkmadan izmirde yaptırmıştım her iki bakımıda zaten o yüzden tam 15bin veya 30bin km gelmeden bakımları önceden yapıldı. demem o ki kontrol etmiştim ve yağ seviyesi "C" "D" seviyesi arasındaydı. 

@silvershadow  hocam şahsen aracımı aldığımdan beri sizleri  gerek donanimhaberden gerekse oradan sonra bu sitede hep sizleri takip ederek kullanım klavuzunu da göz önüne alarak aracımı  zorlamalardan kaçınarak kullanmaya çalıştım. hani yağ uyarısı verince ve yetkili servis bakımında 184lt lik yağ hesabını verince insan ister istemez şaşırıyor benzinlikten 25 lt lik 1lt yağ ile yağ seviyesi "B" konumuna geldi.  

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

@Adv_Dbl

Zil sesinin hem telefon hem de arabanın haparlörlerinden çalması saçma geliyor.. Telefondan yada teyp 'in menüsünden bir şekilde ayarlanması lazım ama ben ayarlayamadım:(

6.5 composition media ve iphone birlikte kullanan arkadaşlara sormak lazım kişiler/rehber menüsünden "bul" seçeneğine tıklayınca açılan klavye çalışıyor mu..? diye.. Ben iphone kullanıyorum ve bul seçeneğine tıklayınca açılan klavye çalışmıyor:( 6.5 composition media ile iphone kullanan arkadaşlar sizde durum nedir?

Wolfsburg dedi:
@Beşiktaş1903 Bastırmaktan ziyade avuç içinizle hafifçe vurursanız oturur gibi,dikkat edin tırnak kırılmasın.
Olmadı alırken dikkat etmemişim rastlantı icabı ankaradaydım servis garanti'den değişecek dedi 4 gün sonra randevu verdi fakat 1 ay sonra ancak gelebilirim dedim olmaz ozaman dediler şimdilik öyle kaldı bakalim

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olmadı alırken dikkat etmemişim rastlantı icabı ankaradaydım servis garanti'den değişecek dedi 4 gün sonra randevu verdi fakat 1 ay sonra ancak gelebilirim dedim olmaz ozaman dediler şimdilik öyle kaldı bakalim

Garantilik neyi varmış, tırnak oturmamış yerine o kadar. Düz uçlu tornavida yardımıyla sizde yapabilirsiniz :)

iyi pazarlar 

Bu şekilde bir olay da benim başıma gelmişti. Araç ilk bakıma kadar hiç yağ uyarı ışığı yakmadı. İlk bakımı yaptırdıktan 2500 km. sonra Kayseri - Ankara kara yolunda yağ uyarı ışığı yaktı. 1 lt. yağ ekledim ve yola devam ettim. Daha sonra servisi aradım. Bana yağ kaçırmıştır falan dediler beni Ankara Doğuş'a yönlendirdiler. Ankara Doğuş, araca eksik yağ eklenmiş bir araç 2500 km de 1 lt. yağ eksiltmez dedi. Araçta herhangi bir yağ kaçağı olmadığı anlaşıldı. Beni aradılar özür dilediler. Sonra bana deri anahtarlık ve bagaj havuzu hediye ettiler. Bagaj havuzu da Golf 6 çıktı. :)  Götürüp geri vermedim. 

Garantilik neyi varmış, tırnak oturmamış yerine o kadar. Düz uçlu tornavida yardımıyla sizde yapabilirsiniz [emoji4]
Tırnaksız çıktı bizim araba hocam :)

Nisan 4 itibariyle fiyat listesi guncellenmis. Zam yok arkadaşlar mevcut fiyata. 

@erkanz Hocam bunu gördüm de kenralarda boşluk kalmaması lazım :)  O da olursa gayet iyi olacaktır. Sonuçta verilerde araçtan gelecek.

Geri
Üst Alt