ANA KONU

Buarada geçen hafta aracımı parkettiğim yerden almaya gittim bugün, autohold açık aracımda, hafif gazlayınca el freni devre dışı kaldı ama balatalar yapışmış olsa gerek araç kalkmadı.. El frenini manuel açıp tekrar kapattım yine aynı araç gitmiyor. Biraz daha kuvvetli gazladım ve kütürt bıraktı balatalar. Bu tarz deneyimi olan var mı?
Değerli Abdullah Hocam;

Auto hold'dan kurtulması için kararlı biçimde ayağınızı debriyajdan çekerken gaza basmak gerekiyor. 

Siz de böyle yapmışsınız..

Bırakmama problemi özellikle 2013 modelden eski olan araçlarda sıklıkla görülürdü ve manuel olarak çektiğiniz el frenini çözemezdiniz frene basmadan. Fakat sizin aracınızda farklı bir yazılım mevcuttur ve bu sorunun olma olasılığı düşük görülse de mevcut. 

Nadiren bırakmama problemi olduğunu ve bu nedenle balata ve disklerin değişmesine varacak denli aracı harap ettiğini duymuştum.

Bilinçli bir servise götürmenizi tavsiye edeceğim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bravo32  hocam oto yıkamada ya da kendiniz jantlara herhangi bir sıvı sıktınız mı? aynısı arkadaşın başına gelmişti, kendisinde yeni astra var. jantlar parlasın diye bir şeyler sıkıp el frenini yapıştırmıştı. bir iki zorlamadan sonra aracı hareket ettirdik.

yok hocam, araba 2bin km  de, daha bir kere yıkandı.

@silvershadow hocam aynen dediğiniz gibi, bir kere daha şans verdim araca, şayet yine yaparsa servis yolları görünecek bana..

@bravo32 ilginç o halde. soğuk havalarda el freni yapışması olayını da yaşadım ama eğer tekrar ederse servise göstermenizde yarar var

Değerli Hocam;

Ben o aracı İstanbul'daki sanırım Avek'te araç araştırırken bahsini işittim.

Ağzına kadar dolu bir comfortline'dır kendileri ve 2015 ve ilk 6.5 inch ekranlı araçların çıktığı temmuz ayı üretimi diye ve stoklarda uzun süre beklediği için ciddi bir indirim denebilecek  %15 indirimliydi.. Hatta motor gücüne bakarsanız 105 beygirdir ve Euro 5 standardı olduğu için ayrıca düşüktü.. O zamanlar dost drive ve bayi indirimiyle motor farkı nedeniyle  %10 lara varmıştı.   fiyatı 85 binlerdeydi...

Galericilik güzel meslek aslında... oturduğun yerden kazan... ooohh

Elbette dürüst namuslu insanlar çok fazla ama bazen içlerinden iş kolunu veya mesleği karalayanlar çıkabiliyor.

Allah insanı bu paradan para kazananların eline düşürmesin. Tok satıcı elbette; çünkü Kara para aklamak için göstermelik olarak yaptığı iş olabiliyor kimi galeriler...

Korkunç bir fiyat yazmış ama elbette parasının hesabını bilmeyen veya araçtan anlamayan bir alıcı bulur illa ki..

Ben konan etikete ve aracın yazılı özelliklerine bakarak bunları çıkarttım..

Renk  konusunda sanırım tutucu olduğumdan bana hitap etmediği için, dizel motor düşünmediğim için  ve Comfortline üzerine bu kadar donanım eklemek tasvip etmeyeceğim bir durum olduğundan hiç düşünmeden hayır dedim.

Ekli dosyayı görüntüle 2747

Hocalarım merhabalar. Uzun zamandan beri foruma giriş yapamadım bu beni çok üzdü kesin bir sürü konuyu kaçırmışımdır :( malesef hepinizin bildiği gibi terör olaylarından etkilenen ailelerin desteklenmesi amacıyla geçici görevle Mardin'e gittik tabiki o arada forumdan uzak kaldım. Yeniden hepinize selamlar :) bu arada bu ayın 27sine kadar istanbuldayım acaba bana VAG konusunda yardımcı olabilecek bir hocam var mıdır. Şuan Kartal tarafındayım 

Değerli Hocam;

Ben o aracı İstanbul'daki sanırım Avek'te araç araştırırken bahsini işittim.

Ağzına kadar dolu bir comfortline'dır kendileri ve 2015 ve ilk 6.5 inch ekranlı araçların çıktığı temmuz ayı üretimi diye ve stoklarda uzun süre beklediği için ciddi bir indirim denebilecek  %15 indirimliydi.. Hatta motor gücüne bakarsanız 105 beygirdir ve Euro 5 standardı olduğu için ayrıca düşüktü.. O zamanlar dost drive ve bayi indirimiyle motor farkı nedeniyle  %10 lara varmıştı.   fiyatı 85 binlerdeydi...

Galericilik güzel meslek aslında... oturduğun yerden kazan... ooohh

Elbette dürüst namuslu insanlar çok fazla ama bazen içlerinden iş kolunu veya mesleği karalayanlar çıkabiliyor.

Allah insanı bu paradan para kazananların eline düşürmesin. Tok satıcı elbette; çünkü Kara para aklamak için göstermelik olarak yaptığı iş olabiliyor kimi galeriler...

Korkunç bir fiyat yazmış ama elbette parasının hesabını bilmeyen veya araçtan anlamayan bir alıcı bulur illa ki..

Ben konan etikete ve aracın yazılı özelliklerine bakarak bunları çıkarttım..

Renk  konusunda sanırım tutucu olduğumdan bana hitap etmediği için, dizel motor düşünmediğim için  ve Comfortline üzerine bu kadar donanım eklemek tasvip etmeyeceğim bir durum olduğundan hiç düşünmeden hayır dedim.

Ekli dosyayı görüntüle 2747
Murat hocam bunlar resmen dolandırıcılık yapıyorlar ben daha 2015 ve euro 5 olduğu kısmını atlamışım bide direk highline yazmış hadi bunu yanılıp birisi aldı ruhsatta falan görünce nasıl toparlayacak çok merak ediyorum. 

Murat hocam bunlar resmen dolandırıcılık yapıyorlar ben daha 2015 ve euro 5 olduğu kısmını atlamışım bide direk highline yazmış hadi bunu yanılıp birisi aldı ruhsatta falan görünce nasıl toparlayacak çok merak ediyorum. 
Arayip benim araci (daha donanimli ve highline 110 bg) 10 kağıt asagiya size satayim diyesim geldi :) ))

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok özledim seni.. İlk karşılaşmamızda sen MK.III GTI bana hoop dur bakalım..!! biraz büyüde gel gibilerinden bakmıştın.. Büyüdüm tam 19 yıldır senin Wolfsburg'da doğup kavuşucağımız günü bekliyorum..,Katologlarının kapakları eskidi, yaprakları sarardı.., Yıllar geçti sen yaşlanacağına her seferinde daha da gençleşerek karşıma çıkıyordun.., bir süredir hadi artık tam zamanı seni bekliyorum diye homurdanmaya başlamıştın.. Artık senin bana benim sana kavuşup merhaba diyerek tanışmamıza az kaldı.., birbirimize söyleyecek çok şeyimiz var biliyorum ve söz veriyorum sana çok iyi bakacağım ama Nolur gel artıkk....

img01.jpg

img02.jpg

img03.jpg

Bugün bişi farkettim; aracın içindeydim ve anahtar kontak üzerindeydi içeriden kapı üzerinden kapama tuşuna basarak aracımı kilitledim. sonra inmem gerekti şöfor kapısından çıktım. kapıyı kapattım arka sağ kapıyı açmayı denedim açılmadı ön sağ kapıyı denedim o da açılmadı sonra sardı beni bir telaş.sol arka kapıyı ve bagajı denedım yine açılmadı. korkuya kapıldım anahtar içeride ve ben diğer anahtara 50 km uzakta idim işin kötüsü telefon vs hersey araç içindeydi..... sonra son bir denemede şoför kapısını açmayı denedım ve tık diye açılıverdi. yani burdan şunu anladım ve bikaç sefer test ettim ki böyle bir kilitlemeyle sadece şoför kapısından açma ve kapama yapılabiliyor. hocam içten arka kapılar  ve ön sağ kapıdan açılmaz mı derseniz hemen şöyle cevap vereyim biz istemezsek açılmaz yani o kapıları çocuk kilidini aktif edersek açılmıyor arkadaşlar(içerden ve dışardan). test edildi onaylandı :)  

Hocalarım merhabalar. Uzun zamandan beri foruma giriş yapamadım bu beni çok üzdü kesin bir sürü konuyu kaçırmışımdır :( malesef hepinizin bildiği gibi terör olaylarından etkilenen ailelerin desteklenmesi amacıyla geçici görevle Mardin'e gittik tabiki o arada forumdan uzak kaldım. Yeniden hepinize selamlar :) bu arada bu ayın 27sine kadar istanbuldayım acaba bana VAG konusunda yardımcı olabilecek bir hocam var mıdır. Şuan Kartal tarafındayım 
Hocam seve seve yardımcı olurum lakin avrupa yakasindayim. Bir de çok güzel göreviniz var. Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek... Allah yardımcınız olsun.

Geri
Üst Alt