Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

Bugün ilk sayfadaki yazan kodlamalari yaptık. Akşam üzeri 18 civarı idi. Far anahtarı auto konumunda ışıklar sürekli yanıyordu. Hatta önümde 2011 kasa bir Mercedes c180 tünele girince ışıkları açıldı çıkınca bi 3 4 saniye sonra kapandı. Bir de gündüz test edicem yarın. Coming home leaving home hiç çalışmıyor. Işık menüsünde var ibare şu anda hizmet dışı diyor. Ne yapmak lazım?

Kodlamada bir yanlışlık ya da eksiklik olabilir hocam.

Sabah 8.30 9 arası bulutlu havada ise giderken far anahtarı auto konumunda ışıklar açık geldim. Sanırım benim sensor sıkıntılı. Bir de gündüz bakayım. Coming home leaving home yine çalışmadı. Selektör koluna bir kez dokunmak da fayda etmedi. Montaj sırasında ekstra kablo da çekildi. Nerede sorun çözemedim. Bir işim de bir defa da hallolsa keşke hep böyle oluyor

Sabah 8.30 9 arası bulutlu havada ise giderken far anahtarı auto konumunda ışıklar açık geldim. Sanırım benim sensor sıkıntılı. Bir de gündüz bakayım. Coming home leaving home yine çalışmadı. Selektör koluna bir kez dokunmak da fayda etmedi. Montaj sırasında ekstra kablo da çekildi. Nerede sorun çözemedim. Bir işim de bir defa da hallolsa keşke hep böyle oluyor
Hocam medya ekranında erken mi geç mi devreye girsin diye ayar var. Coming home için extra ayar gerekiyor.
2d5968f1bdc441c2e9bac708cbf29471.jpg

Bu ayarların komple olması lazım

Medya ekranında sadece coming home leaving home menüsü var. Ve o menüde kapalı yazıyor. Açmak için tıklayınca işlev hizmet dışı diyor

Çok sağolun hocam coming leaving olayı tamam da far sensörü auto konumunda ışıklar açık şu an bu saatler hafif yağış var. Arkadaşın araçta fabrika çıkış ışık paketi var onun ışıklar yanmıyor bu saatte.

Guncelleme: ışık olayını da hallettik eren hocam sağolsun telefonda ulaştık kendisine.

Yağmur da otomatik sürüş farı varsa menüde onuda deaktif edin

@yusuf hocam sensörü taktım, far anahtarını da taktım az önce vcds'den aktif ederken , benim kapattığım windows defender kendiliğinden devreye girmiş 16.8 kablomu daha hiç kodlama yapamadan yaktı. 8D  Auto konumlu far anahtarı da kodlamasını yapamadığımdan araba ışık yaktı geri eski anahtarı yakınca ışık söndü.

İlk kodlamada kodlamayı yaparken do it deyince licensed interface hatası verdi. Zaten far sensörü kodlamasını da yanlış yapmıştım. Byte 7'de Bit 5'i etkinleştireceğime, Byte 0'da Bit 5 ve Bit 7'yi etkinleştirmişim. 8D 8D  Daha ilk kodlamadan bir sürü macera yaşadık.

Sonra yanmış kabloyu tekrar takıp kontrol ettim o işaretlediğim yerler de işaretlenmemiş görünüyordu. Bi de belki hata yanlıştır bir de kadran selamlamayı deneyeyim dedim onu doğru işaretledim yaptım yine licensed interface dedi. Anladım ki kablo kesin olarak yanmış 8D

Ama bu tecrübe sonrası kodlama işini çözdüm. Bir kablo yakmadan öğrenilmiyor bu iş. 8D  Şimdi tek iş yeni bir kablo almak. 17.3.1 mi neydi son sürüm öyle bir kablo vardı. Ondan mı alayım yoksa yine 16.8 mi alayım ?

Şuanda sadece yağmur sensörünü kullanabiliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=2]yusuf[/mention] hocam sensörü taktım, far anahtarını da taktım az önce vcds'den aktif ederken , benim kapattığım windows defender kendiliğinden devreye girmiş 16.8 kablomu daha hiç kodlama yapamadan yaktı.
 Auto konumlu far anahtarı da kodlamasını yapamadığımdan araba ışık yaktı geri eski anahtarı yakınca ışık söndü.
İlk kodlamada kodlamayı yaparken do it deyince licensed interface hatası verdi. Zaten far sensörü kodlamasını da yanlış yapmıştım. Byte 7'de Bit 5'i etkinleştireceğime, Byte 0'da Bit 5 ve Bit 7'yi etkinleştirmişim.8D8D Daha ilk kodlamadan bir sürü macera yaşadık.
Sonra yanmış kabloyu tekrar takıp kontrol ettim o işaretlediğim yerler de işaretlenmemiş görünüyordu. Bi de belki hata yanlıştır bir de kadran selamlamayı deneyeyim dedim onu doğru işaretledim yaptım yine licensed interface dedi. Anladım ki kablo kesin olarak yanmış

Ama bu tecrübe sonrası kodlama işini çözdüm. Bir kablo yakmadan öğrenilmiyor bu iş.
 Şimdi tek iş yeni bir kablo almak. 17.3.1 mi neydi son sürüm öyle bir kablo vardı. Ondan mı alayım yoksa yine 16.8 mi alayım ?
Şuanda sadece yağmur sensörünü kullanabiliyorum.
Hocam test save yaparak bir-kac kez daha deneyin. Kablo yanmamış olabilir. Bir de yazılımi nereden kurdunuz

Hocam test save yaparak bir-kac kez daha deneyin. Kablo yanmamış olabilir. Bir de yazılımi nereden kurdunuz
Hocam yazılımı kablonun yanında gelen CD'den windows 64 bit yüklü bilgisayarıma orada 64 bit için olan VCDS'yi yükledim.

Far sensörü olmayınca, kadran selamlamayı denedim o da olmadı. 3 kez kodlama denedim. 3'ünde de kabloyu çıkarıp geri taktım. her seferinde Test Save yapıp denedim. 2 kez far sensörünü, 1 kez kadran selamlamayı yine licensed interface dedi. Test Save'de 3 OK verdiği halde licensed interface veriyor. Bir de kodlamayı denerken composition color ekran arada birden kendiliğinden açılıp kapanıyordu.

Hocam yazılımı kablonun yanında gelen CD'den windows 64 bit yüklü bilgisayarıma orada 64 bit için olan VCDS'yi yükledim.
Far sensörü olmayınca, kadran selamlamayı denedim o da olmadı. 3 kez kodlama denedim. 3'ünde de kabloyu çıkarıp geri taktım. her seferinde Test Save yapıp denedim. 2 kez far sensörünü, 1 kez kadran selamlamayı yine licensed interface dedi. Test Save'de 3 OK verdiği halde licensed interface veriyor. Bir de kodlamayı denerken composition color ekran arada birden kendiliğinden açılıp kapanıyordu.
Hocam geçmiş olsun o zaman.

Hocam geçmiş olsun o zaman.
Hocam yanmış kabloyu birkaç kez araca tekrar bağlayıp deneme yaptım. Bir de o yaptığım kodlamaların işaretlemeleri duruyor mu diye kontrol ettim işaretli değildi. Yanmış kabloyu tekrar arabaya bağlayıp bunları yapmamın araca bir zararı olmuş mudur ?

Bir de o ilk yaptığım yanlış kodlamada do it deyince direk licensed interface verdiğinden o yanlış kodlama kaydedilmemiştir değil mi ?

Bir de multimedya ekranının kodlama esnasında 1-2 kez bir anlık açılıp kapanması normal midir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam yanmış kabloyu birkaç kez araca tekrar bağlayıp deneme yaptım. Bir de o yaptığım kodlamaların işaretlemeleri duruyor mu diye kontrol ettim işaretli değildi. Yanmış kabloyu tekrar arabaya bağlayıp bunları yapmamın araca bir zararı olmuş mudur ?
Bir de o ilk yaptığım yanlış kodlamada do it deyince direk licensed interface verdiğinden o yanlış kodlama kaydedilmemiştir değil mi ?
Bir de multimedya ekranının kodlama esnasında 1-2 kez bir anlık açılıp kapanması normal midir ?
Açılıp kapanma normal hocam.

Açılıp kapanma normal hocam.
Diğer söylediklerimin araca bir zararı olmuş mudur ?

Bir de şimdi yeni kablo alacağımdan bilgisayarda yüklü olan VCDS 16.8'i kaldırmam lazım. Ama denetim masasından kaldırınca masaüstü ikonu ve dosya konumu duruyor. Denetim masasından kaldırdıktan sonra Program dosyaları x86'dan Ross-tech dosyasını ve masaüstündeki ikonu sildikten sonra tam olarak kalkar program değil mi ?

Cevaplarınız için çok sağolun yusuf hocam. Teşekkürler.

Geri
Üst Alt