Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

Arkadaşlar merhaba, golf'ümü alır almaz ben de devamlı forumu takip eder oldum. Müthiş keyif alıyorum her konuyu okurken. Hepinizin eline emeğine sağlık. Buradaki çok değerli tecrübeler eşliğinde Far ve Yağmur sensör siparişimi ben de verdim geldiği zaman yardımlarınızı rica edicem mutlaka
arkadaşımın da 2014 amarok highline'ı var bu sensör ona da olur mu onu merak ediyoruz, bunu tecrübe eden var mıdır?
Hocam ön cam fotosunu atın amarok için. Sensörün olduğu yeri özellikle. Bakarız olabilir mi diye.

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar 2017 model polo comfortline araç aldık bu arada hepinize kazasız belasız sürüşler internette gezinirken grubunuza denk geldim çok güzel bir grup kayıt oldum aracima far,yağmur sensörü ,geri görüş kamerası ve park sensörü yaptırmak istiyorum bu işlemleri İstanbulda yapabilecek işçiliği iyi arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam ön cam fotosunu atın amarok için. Sensörün olduğu yeri özellikle. Bakarız olabilir mi diye.
Hocam buyrun fotolar hatta aracın fotosunu da ekledim şu araçta nasıl olmaz yağmur far sebsörü diye
49000ca3702472f6b0c824be3b873c4a.jpg
c81ef3b7e08fcd141b3c0ee02d4e6381.jpg
b12a2a5a990606cd65b7b48282a3c821.jpg

Hocam buyrun fotolar hatta aracın fotosunu da ekledim şu araçta nasıl olmaz yağmur far sebsörü diye
49000ca3702472f6b0c824be3b873c4a.jpg
c81ef3b7e08fcd141b3c0ee02d4e6381.jpg
b12a2a5a990606cd65b7b48282a3c821.jpg
Hocam ne yazıkki olmaz. Ama bir araştıracağım. Klima da manüel gibi. Otomatik olsa bir şansımız olurdu.

Hocam ne yazıkki olmaz. Ama bir araştıracağım. Klima da manüel gibi. Otomatik olsa bir şansımız olurdu.
Klimada auto tuşu var ama emin değilim klimanın otomatik olduğunu mu gösterir

@yusuf hocam, @Guwen hocamızın da dediği gibi Amarok'ta Çift Bölgeli Tam Otomatik (Klimatronik) Klima mevcuttur. Fakat 2015'e kadar çıkanlarda Far-Yağmur sensörü standart değildi ve dikiz aynasının arkasında sensör yuvası bulunmuyordu. Otomatik klima olduğu halde nem sensörü büyük ihtimalle bulunmuyordu. 2015'den sonra sensörler standart oldu. Fakat yanlış hatırlamıyorsam sensörün şekli Golf'lerdeki gibi daire şeklinde değil, Kare şeklinde olması lazım.

Yusuf hocam hazır Amarok konusu geçmişken size bir şey sorayım. Golf için olan kodlar Amarok'ta da işe yarar mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar hocam bir sorum olacak. 8 veya 9 kablolu oldugunu sağı solu sökmeden anlayabiliyormuyuz? Birde nerden siparis verdiniz yurtdışımı??

[mention=2]yusuf[/mention] hocam, [mention=3337]Guwen[/mention] hocamızın da dediği gibi Amarok'ta Çift Bölgeli Tam Otomatik (Klimatronik) Klima mevcuttur. Fakat 2015'e kadar çıkanlarda Far-Yağmur sensörü standart değildi ve dikiz aynasının arkasında sensör yuvası bulunmuyordu. Otomatik klima olduğu halde nem sensörü büyük ihtimalle bulunmuyordu. 2015'den sonra sensörler standart oldu. Fakat yanlış hatırlamıyorsam sensörün şekli Golf'lerdeki gibi daire şeklinde değil, Kare şeklinde olması lazım.

Yusuf hocam hazır Amarok konusu geçmişken size bir şey sorayım. Golf için olan kodlar Amarok'ta da işe yarar mı ?
Hocam dikiz aynasını değiştirip bizim sensörlerden koysak uydurabilir miyiz acaba yoksa direk kalorifer peteğiyle camın arasından çıkan tek far sensöründen alıp takar yağmur sensörü olmadan tek far sensörüyle idare ettiririz durumu artık

Merhabalar hocam bir sorum olacak. 8 veya 9 kablolu oldugunu sağı solu sökmeden anlayabiliyormuyuz? Birde nerden siparis verdiniz yurtdışımı??
Hocam 8 kablolu mu yoksa 9 kablolu mu olduğunu far anahtarını yerinden çıkarmadan anlamanız pek mümkün değil.

Far anahtarını bastırarak park lambasına çevirdiğiniz zaman yerinden çıkar. Soketini sökmeden kablo sayısını sayıp geri çıkardığınız şekilde takmanız mümkün.

Ürünleri Aliexpress'ten sipariş ediyor çoğu kişi.

Hocam dikiz aynasını değiştirip bizim sensörlerden koysak uydurabilir miyiz acaba yoksa direk kalorifer peteğiyle camın arasından çıkan tek far sensöründen alıp takar yağmur sensörü olmadan tek far sensörüyle idare ettiririz durumu artık
Hocam ayna değişimi ile malesef mümkün değil. Ön camın değişmesi gerekiyor. Diğer söyledğinizi de yapabilirsiniz ama onun hakkında pek bilgi sahibi değilim.

[mention=2]yusuf[/mention] hocam, [mention=3337]Guwen[/mention] hocamızın da dediği gibi Amarok'ta Çift Bölgeli Tam Otomatik (Klimatronik) Klima mevcuttur. Fakat 2015'e kadar çıkanlarda Far-Yağmur sensörü standart değildi ve dikiz aynasının arkasında sensör yuvası bulunmuyordu. Otomatik klima olduğu halde nem sensörü büyük ihtimalle bulunmuyordu. 2015'den sonra sensörler standart oldu. Fakat yanlış hatırlamıyorsam sensörün şekli Golf'lerdeki gibi daire şeklinde değil, Kare şeklinde olması lazım.

Hocam muhtemelen aynı değildir. Beyinleri eskidir diye tahmin ediyorum amarok için. Ama sorun olacağını sanmam golf 6 kodları ile aynı olur en kötü.

Herkese iyi forumlar.Golf 7 2014 aracıma bu montajı yapmak istiyorum.Elinde Sensör far anahtarı kablo vs olupta makul bi fiyatla satmak isteyen varsa müşteri olurum.Sayglar

Bugün ilk sayfadaki yazan kodlamalari yaptık. Akşam üzeri 18 civarı idi. Far anahtarı auto konumunda ışıklar sürekli yanıyordu. Hatta önümde 2011 kasa bir Mercedes c180 tünele girince ışıkları açıldı çıkınca bi 3 4 saniye sonra kapandı. Bir de gündüz test edicem yarın. Coming home leaving home hiç çalışmıyor. Işık menüsünde var ibare şu anda hizmet dışı diyor. Ne yapmak lazım?

Geri
Üst Alt