Direksiyondan gelen ses

Merhaba.

Site kapanmadan önce direksiyonu tam sağ ve tam sol yaparken gelen ince ıslığa benzer sesten bahsetmiştim. Duyulabilmesi için epey sessiz bir ortam gerekiyor. Sesleri duyamazsanız yeniden video çekerim epey zaman geçti üzerlerinden. Sorun sizce ne olabilir, sizlerde durum nedir?

Teşekkürler. 

https://drive.google.com/file/d/1SVyWaPVymRjeUCbY1qvG8zCU07PfnhBw/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1JrC-y52HU642U_ZffhOJNSBl6EBwQZ2B/view?usp=sharing
Degerli Hocam

Yanıt verdim diye hatırlıyorum. Ancak siz okumadan silinmiş de olabilir.

Direksiyonu sona dayamak zararlıdır. Servo zorlanmaktadır ve aşırı basınçla zorlamaktan patlamadan önce uyarı vermektedir.

Yani ses normal Değerli Hocam  :000043-medium:

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba iyi forumlar, aynı ses bendede oluyor bugün iyice arttı servise gittiğimde söyledim hiç gerek yok dediler müdahaleye tek düşüncem ilerde baş ağrıtmasında

@iamalegend benim de 2017 golf 7 de benzer direksiyon sesi oldu 27 binde bakımda garantiden direksiyon kutusu değişti ve ses gelmez oldu parça maliyeti 10 bin ₺ imiş 

tavsiyem garanti bitmeden servise başvurun belliki kronik bir sorun 

@Evren Teşekkür ederim , geçtiğimiz yıl garanti bitmeden hemen önce direksiyon kutusu ve farlar garantiden değişmişti.

Benzer bir sıkıntı bende sağ tarafa çevirince ve durduğu yerdeyken oluşuyordu. Gayet duyulabilir şekilde kırtttt diye ötüyordu. Servise gittim, belli şaselerde kronik bir sorunmuş, garantiden direksiyon kutusu değişti. Zaten direksiyonum da bana yeterince yumuşak gelmiyordu :)  sorun kutudaymış.

Servise bu şekilde danışmanızda fayda var.

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadas yeni 2 el  yeni golf aldım direksiyonu cevirdigimde hırt hırt sesi geliyor nedeni ne olabilir?

Airbag sargısı olabilir. Kontrol ettirseniz iyi olabilir.

Düzeltiyorum  videoyu izledim benim arabadan gelen ses  direksiyondan degil ,direksiyonu cevirdiginde  lastik kısmından geliyor  sesin nedeni ne olabilir arkadaslar ? Tesekkürler 

45binde çıt çıt seslerini ben de duymaya başladım işin kötüsü garanti de bitti  iyi niyete girmez sanırım değil mi?

Bende direksiyon istikametinden altindan mi icinde mi bilemiyorum bir zirilti geliyo vites degistirip devir yukselirken nadir de olsa ... Ozellikle arac zorlanirken, 2. Viteste gaza yuklenirken vb durumlarda.. Sanki bozuk para titresiyo gibi..

Acaba neden? 

Bende de arabayı ilk çalıştırdğımda tam tur döndürdüğümde tık diye bir ses geliyor. Ama sonra bir daha ses gelmiyor.

Geri
Üst Alt