Direksiyondan gelen ses

Sesi mobilden dinleyemedim arkadaşlar. Çıt çıt  diye geliyor bendede 30 km ve altında manevra yaparken. Servise gidince abs sargısının mı ne yağlandığında geçeceğini söyleyip cuma (yarın) randevu verdiler.işin ilginci 2 gün önce gittiğimde serviste ses yok oldu gösteremedim. :))

ayrıca yarın başkaca baktırmamı önerdiğiniz bişey varmı (garanti dolmasına 1 ay kaldı) 

şimdi dinledim sesi sizdeki ses baya çok.bendeki ses o kadar değil.

Sesi mobilden dinleyemedim arkadaşlar. Çıt çıt  diye geliyor bendede 30 km ve altında manevra yaparken. Servise gidince abs sargısının mı ne yağlandığında geçeceğini söyleyip cuma (yarın) randevu verdiler.işin ilginci 2 gün önce gittiğimde serviste ses yok oldu gösteremedim. :))

ayrıca yarın başkaca baktırmamı önerdiğiniz bişey varmı (garanti dolmasına 1 ay kaldı) 
bahsettikleri şey airbag sargı zemberek bilyasıdır., ancak yağlanacak özellikte bir parça değildir., size yağladık deseler de ses geçmeyecektir., (bu zamana kadar yağladık dedikleri arkadaşların araçlarında ses geçmemiştir)., sesin kesilmesi için yapılması gereken tek şey parçanın değiştirilmesidir

Moderatör tarafında düzenlendi:
şimdi dinledim sesi sizdeki ses baya çok.bendeki ses o kadar değil.
Ses normalde bu kadar fazla değil fazlaca manevra yaptıktan sonra bu hale gerekiyor . Normal kullanımda ara ara gelen çıt çıt sesi var videoda net belli olması için uzun süre manevra yapıp öyle çektim. Sesin cinsi aynı sizdeki gibidir diye düşünüyorum. 

bahsettikleri şey airbag sargı zemberek bilyasıdır., ancak yağlanacak özellikte bir parça değildir., size yağladık deseler de ses geçmeyecektir., (bu zamana kadar yağladık dedikleri arkadaşların araçlarında ses geçmemiştir)., sesin kesilmesi için yapılması gereken tek şey parçanın değiştirilmesidir
Hocam elektronik modül içinde airbag sargı bilyası var diye biliyorum. Elektronik modül değişti ses hala var.

Hocam elektronik modül içinde airbag sargı bilyası var diye biliyorum. Elektronik modül değişti ses hala var.
değişmesi gereken parça daha önce de söylediğim gibi airbag sargı bilyası dır hocam

değişmesi gereken parça daha önce de söylediğim gibi airbag sargı bilyası dır hocam
Hocam demek istediğim modül halinde komple değişti sargı bilyası dahil. Servis de sesin airbag sargısından geldiğini bilerek değişim yaptı. 

arkadaşlar bende de bu ses yoktu  2-3 gundur olmaya başladı.cok sınnır bozucu  konuyu görmeden yenı konu açmıştım kb yın 

2 saat önce, Ugur1 yazdı:

arkadaşlar bende de bu ses yoktu  2-3 gundur olmaya başladı.cok sınnır bozucu  konuyu görmeden yenı konu açmıştım kb yın 

Sizdeki bendekinden farklı bir ses @Ugur1

serviste usta ile sürüş yaptık, ses zaten ara ara geliyordu. usta ses normal dedi. herhangi bişey yapmadık.

Direksiyondan gelen ses detaylı olarak  incelendi ve direksiyon kolonundan geldiği tespit edildi. Direksiyondaki ses sorunum çözüldü arkadaşlar.

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim

sesi değerlendirebilir misiniz?neden kaynaklı .Bana bir zararı yok ama garantisi varken yapılacak birşey varsa sonra uğraşmayalım 

On 03.08.2017 at 17:28, cesur_ yazdı:

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim

sesi değerlendirebilir misiniz?neden kaynaklı .Bana bir zararı yok ama garantisi varken yapılacak birşey varsa sonra uğraşmayalım 

Sorun direksiyon kolonu olabilir hocam servise gitmediyseniz servise göstermekte yarar var.

Konu baya eskide kalmis ama yinede bir yorumda bulunmak istedim bugun 10. Bindeki golfümuzde direksiyon cevirirken cıt cit ses gelmekteydi ve servise goturuldu kaldirilip baktilar birsey cikmayinca direksiyon kutusundan suphelendiler degisim olacak sanirim servisten çıkınca yeniden bilgilendiririm 

Geri
Üst Alt