1,4 125 dsg mi 1,4 150 act dsg mi

@Dontcryson Değerli hocam ben sadece bu testteki bir iki nüans için beğenmediğim noktayı anlattım, yoksa asla kötüler vb demedim, aksine bazı testler çok eğlenceli oluyor, özellikle önceki zamanlarda Muhip Tuna Meti ve Sinan Koç un da olduğu testler çok eğlenceli idi.  

Act motor için söylendiği gibi istekli olduğu için sizi de gaza getirip, fazla tüketimi elde etmenize etken. Carviser kanalındaki act testini de izlemenizi tavsiye ederim, Orada Fahir Talib de söylüyor araç kullanımı zevki ve sizi gazlamaya teşvik ediyor diye. Tsi motorlar da özellikleri olarak basmadan ekonomik bastığınız anda 8-9 değil, çift haneli rakamları görmeniz içten bile değil. selam ve saygılarımla.

Normal kalkıştan anladıkları nedir bilmiyorum ama 6 aydır eşim kullanıyor,  gaza yüklenmedikçe böyle bir durum oluşmaz. 

@Dontcryson hocam ben leonda act motoru test ettim aşık oldum. Bence test etmeden karar vermeyin. O bunu demiş şu bunu demiş ile olmaz. Yakıt tüketimi olarak emin olun aynı şartlarda 1.2 ve 1.4 125 den daha düşük yakacaktır.

Haklısınız bir test edip öyle karar vermeliyim, enpisagor hocam en iyisi denemem inşallah test sürüşü için 150hp'lik model vardır saygılarımla..

@yusuf hocam zaten adamlar leonu gayet beğenmişler idaa ettikleri golfun 140hp act'ın bi şekilde olmamış olduğu benim son versiyonunu (150hp)test edebiliyorsam test edip kararımı vermem en doğrusu olacak.

@Dontcryson hocam onların daha önce leon ile başka bir testleri olması lazım onda da leonu gömdüler. Ya lastikler kötü durumdadir golf için ya da başka sıkıntı vardır. Act alıp memnun olmayan görmedim.

İmkanınız var ise bence düşünecek bir şey yok.

ACT + Bağımsız süspansiyon hediyeli :)

@enpisagorHocam objektif olmak lazım bu adamları tanımam etmem fakat senelerdir olabildiğince gerçekçi testler yaptıklarını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Adam son gazdan bahsetmiyor ben normal kalkış yapmak isterken araba sardırıyor diyor. Siz hayır öyle değil dedikçe benim gibi ikilemde kalan insanlar yanlış yönlendirilmiş olur. Araba çok iyidir sözüm yok fakat çok hırçın oluşu 8-9 gibi tüketim değerleri benim tercihlerimi etkilemekte.
Bende çok videolarını izledim çoğu kişiden objektifler biraz şakayı seviyorlar ben bu videoyu izledikten sonra kafamda olumsuz bir his kalmadı yani 150 lilik bir araç 9-10 l normal arkadaşlar ama 5-6 l de hayal değil ama kısmı işkence , var ama yok :) act alıyorsanız ben isteyince a basarım isteyince yavaşlarım bana makul gelmiyor o güç varsa illaki kullanılacak

İmkanınız var ise bence düşünecek bir şey yok.

ACT + Bağımsız süspansiyon hediyeli :)
@DontcrysonUzun uzun anlatmaya gerek yok. ACT alın hocam. Bambaşka bir keyif oluyor. GTI, R ya da oynanmış bir araç gelmedikçe tokatlayıp geçiyorsunuz.

Geçtiğimiz haftalarda başıma gelen olayı aktarayım; işe gidiyorum arkamda bir Golf 7 selektör yapıp duruyor, yol çevre yolu müziği ayarlayıp ufaktan gaza basıyorum selektörcü yok, zorluyor sağdan soldan ama nafile..

Yavaşlıyorum hemen hemen aynı hizaya geliyoruz gene gaza basıyorum bu sefer S mode'a alıp yapıyorum bu işi gene fark gene fark. Artık canım sıkılıyor sonra diyorum ki acaba 125 lik midir yoksa TDI mıdır? Merak edip iyice yavaşlıyorum, TDI olduğunu görüyorum hadi bi kere daha thug life yapayım diyorum gözlüğü ve sigarayı ayarlıyorum,  sonra bi daha S(emsiye)mode'a alıp finish him'i yapıp son virajdan işe doğru süzülüyorum.

soru cevap şeklinde ilerleyelim isterseniz ben sürüş tecrübelerimi aktarabilirim teknik tarafta diğer arkadaşlar zaten gerekli bilgiyi vermişler ve vermeye devam ediyorlar.

@ansolak @burak_ hocam benim aracı kullandılar hızlanma olayının farklı olduğunu onlarda söyledi. ben diğer golf'lere göre farkı hissediyorum bariz bi şekilde, bu kadar olacağını hiç düşünmüyordum.

Test aracı imkanı yok 150 ps ACT Golf 7 bulamazsınız, Doğuş kadar ... akıllı bir firmada.

ACT = Ayarcı Cihan Technology ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yani 125 den sıkıntım yok ama ACT alın siz bencede üstüde açık olsun [emoji1531]

Sent from my iPhone using Tapatalk

@jajaja hocam sürüş keyfi ile ilgili zaten söylenmesi gereken herşeyi söylemişsiniz üniversite yıllarım olsa bu araç için 10 takla atar rüyalarımı süslerdi. Fakat çocuk beklentisi içinde olan evli ve orta yaşlı biri olarak malesef beklentilerim sadece bunlar değil :(  Aynı zamanda eşimin de kullanacağı bir araba olacağı için bu anlattıklarınız benim için yeterli değil. Eşim arabayı kullanıyorken aras bu ne ya ben normal gitmek istiyorum bu patinaj atıp duruyor dermi? Aras önceki arabamızla 5.5-6  yakıyordum tamam yılda 15bin yapıyoruz biraz da ruhuma hitap etsin dedin diye bunu aldık ama bu yol bilgisayarı 10 litre gösteriyor dermi? Mağdem test de edemiyorum objektif olarak bu arabayı aldığımda canımı sıkabilecek nelerle karşılaşacağım lütfen değerlendirir misin jajaja hocam. Anladığım kadarı ile bu aracın sahibisiniz (150hp olan versiyonun) bu sebeple söyledikleriniz benim için çok çok kıymetli.

1 esiniz benim kadar basmiyorsa act nin farkini siz soylemedikce imkani yok anlamaz.

2 ben sehir ici 7 8 civarinda yakiyorum gayet iyi bnce. uzun yolda denemedim. Allah saglikla buyutsun insallah, tebrik ederim.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin. One Life Thug Life ;)

@bahadir Bahadir Bey oncelikle hakkinizda hayirlisi olsun. Gectigimiz P.tesi Golf siparisi verdim, Manual ve DSG arasinda cok kalmistim, forumdaki arkadaslar ve 2. el piyasasina bakinda DSG olarak siparisimi verdim. Farketmissinizdir, piyasa tamami ile otomatik vites e kaymakta her gecen gun.

eğer asıl amaç performans değil yakıt ekonomisiyse dizel veya düz 1.4 daha mantıklı olacaktır. Zira 125-150 arasında 6bin lira fark var ve tasarruf miktarı sadece yarım litre. amorti etmek mümkün değil. dizel kendini amorti edebilir ancak. dizel bile bence çok kısa sürede kendini amorti edemez zira 125bg 1.4 zaten çok az yakıyor. ben istanbul içi 28 km ortalama hızda 7 lt yakaladım. hiçbir benzinli araçta böyle bir değer yaşamadım 20 senelik sürücülük hayatımda.

ben çok memnunum şahsen. scenic'den sonra golf'ün sürüş özellikleri çok memnun eder. scenic'in genişliği güzel ama golf'ün sürüş zevkini veremez bence (megane II kullandım, scenic kullanmadım, aynı tarz olduklarını farzederek söylüyorum).

Geri
Üst Alt