1,4 125 dsg mi 1,4 150 act dsg mi

@jajaja hocam sürüş keyfi ile ilgili zaten söylenmesi gereken herşeyi söylemişsiniz üniversite yıllarım olsa bu araç için 10 takla atar rüyalarımı süslerdi. Fakat çocuk beklentisi içinde olan evli ve orta yaşlı biri olarak malesef beklentilerim sadece bunlar değil :(  Aynı zamanda eşimin de kullanacağı bir araba olacağı için bu anlattıklarınız benim için yeterli değil. Eşim arabayı kullanıyorken aras bu ne ya ben normal gitmek istiyorum bu patinaj atıp duruyor dermi? Aras önceki arabamızla 5.5-6  yakıyordum tamam yılda 15bin yapıyoruz biraz da ruhuma hitap etsin dedin diye bunu aldık ama bu yol bilgisayarı 10 litre gösteriyor dermi? Mağdem test de edemiyorum objektif olarak bu arabayı aldığımda canımı sıkabilecek nelerle karşılaşacağım lütfen değerlendirir misin jajaja hocam. Anladığım kadarı ile bu aracın sahibisiniz (150hp olan versiyonun) bu sebeple söyledikleriniz benim için çok çok kıymetli.
araçta asr var. patinaj atması çok zor. ben bir kere patinaj attım, o da mıcırda, az biraz. 150hp'lik model de sonuçta standart bir aile arabası. öyle abartılacak bir değer değil bence.

araçta asr var. patinaj atması çok zor. ben bir kere patinaj attım, o da mıcırda, az biraz. 150hp'lik model de sonuçta standart bir aile arabası. öyle abartılacak bir değer değil bence.
@beyinsis hocam ACT deneyiminiz olduğu için mi patinaj atması zor diyorsunuz ? Gayet kolay atılabilir patinaj ama bunun için kickdown tarzı kalkış lazım, dik bir rampada biraz fazla basmak lazım. Sürücüye göre değişir tabi patinaj olayıda. Aracı tanımak sonra yorum yapmak lazım. Golf'lerin tamamını kullanan birisi olarak bunları söylüyorum. 

aile arabası ve abartılacak bir yanı olmadığı kısmına katılıyorum. 

@scorpion hocam merhaba... kısmet olursa bayramdan sonra 18'' jantlı 150 act sahibi olucam bahsettiğiniz bu lastik olayına dikkat edicem fakat bahsettiğiniz lastikler takılı ise hangi marka ile değiştirmemi tavsiye edersiniz?

@Skydancerbjk

hocam güzel bir performans lastiği alın, ekonomi odaklı energysaver vs tarzı lastikleri tavsiye etmem.

ben şu an continental sportcontact 6 kullanıyorum ve memnunum. michelin pilot sport vs de iyidir. İnternette kendi jant ölçünüze göre incelemelerine bakarsanız daha uygun olur.

Turanza'ya gelince çok çok kötü bir lastik değil yani sakin kullanımda iş görür ama performanslı kullanımda oldukça yetersiz. 

@scorpion hocam merhaba... kısmet olursa bayramdan sonra 18'' jantlı 150 act sahibi olucam bahsettiğiniz bu lastik olayına dikkat edicem fakat bahsettiğiniz lastikler takılı ise hangi marka ile değiştirmemi tavsiye edersiniz?
Bu aralar goodyear eagle f1 lerde güzel. Kullanıcıları memnun. Continental ve michelin de iyidir yine.

125 BG kullanıyorum gidişi muhteşem. Kalkışta gazı kökleyince ekranda turuncu lamba çıkıyor ama uzayıp gidiyor. Ne ara 100 oluyor ibre şaşırıyorum..

Ankara da yakıt ortalamam 7.5 litre mağlum yeni motor. Araç 720 km de.

125 BG kullanıyorum gidişi muhteşem. Kalkışta gazı kökleyince ekranda turuncu lamba çıkıyor ama uzayıp gidiyor. Ne ara 100 oluyor ibre şaşırıyorum..Ankara da yakıt ortalamam 7.5 litre mağlum yeni motor. Araç 720 km de.
Hocam rodaj olayına dikkat etmek lazım.

Bu kmlerde hart hurt basamak gerekir.

Daha sonra yapacağınız kmlere katkısı çok fazla oluyor.

Forumda konuları var bir bakın bence.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

125 BG kullanıyorum gidişi muhteşem. Kalkışta gazı kökleyince ekranda turuncu lamba çıkıyor ama uzayıp gidiyor. Ne ara 100 oluyor ibre şaşırıyorum..Ankara da yakıt ortalamam 7.5 litre mağlum yeni motor. Araç 720 km de.
Gazi koklemek mi?

Yandi gulum keten helva diyesim geldi.

Kitapçığı okuyun isterseniz eger boyle kullanırsaniz sari turuncu ve hatta kırmızı uyarilar gormeniz muhtemel ileride.

Rodaja dikkat.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

125 BG kullanıyorum gidişi muhteşem. Kalkışta gazı kökleyince ekranda turuncu lamba çıkıyor ama uzayıp gidiyor. Ne ara 100 oluyor ibre şaşırıyorum..

Ankara da yakıt ortalamam 7.5 litre mağlum yeni motor. Araç 720 km de.

Hocam rodaj olayına dikkat etmek lazım.

Bu kmlerde hart hurt basamak gerekir.

Daha sonra yapacağınız kmlere katkısı çok fazla oluyor.

Forumda konuları var bir bakın bence.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gazi koklemek mi?

Yandi gulum keten helva diyesim geldi.

Kitapçığı okuyun isterseniz eger boyle kullanırsaniz sari turuncu ve hatta kırmızı uyarilar gormeniz muhtemel ileride.

Rodaja dikkat.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Değerli Metin Hocam;

Bundan bir kaç ay sonra bu TSI motorlar yağ eksiltiyor, egzoz kapkara gibi şikayetlerle geleceksiniz gibi görünüyor.

Tabi çok geç olmadan dostlarımın yerinde uyarılarını kulak ardı ederseniz..

Araç sizin elbette siz bilirsiniz ama doğrusu bu söylenen gibi..

Saygılarımla

@silvershadow

Uyarılarınız için teşekkür ederim. Sadece bir denemeydi yazmak istedim. Mağlum insan merak ediyor nasıl bir motor diye. 3-4 bin deviri geçmeden sakin sakin kullanıyorum. (4 bin devirde gazı ayarlayamamamdı ) Bayram yolculuğumda da 120-140 arası seyir ettim.

Bu arada herkese iyi bayramlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar, 1 aylık 1.4 150 HP ACT Highline kullanıcısı olarak görüşlerimi belirtmek isterim. Aracım Saf Beyaz, Panaromik Cam Tavanlı ve 18'' Durban Jantlı, haliyle spor süspansiyonlu.1 aylık süreçte 1600 km yaptım. Henüz üniversite çağlarında olan genç bir vatandaş olduğuma bakmayın 1 aylık süreçte 2 kere ''S'' e ya almışımdır ya almamışımdır. Aldığım gün daha dün gibi. Önce aracın en kolay kandıran özelliği performansından başlayayım, forumdaşlarımız yeterince açıklayıcı anlatmış gerçi. Düz ve eğimsiz yağ gibi yolda bastığınız vakit aquaparkta en dik kaydıraktan kayarken iç organlarınızın yükseldiğini hissedersiniz ya, o hissin birazını yaşıyorsunuz 0-50 km arası, 50 den sonrada hızlı tabiki ama organlarınız yerine geliyor :)  Bu hız olayını koyun cebe, o ani hızlanmalarda yol tutuşunun avucunuzun içinde olduğunu fark edip savrulma yapmadığını gördüğünüz vakit güvende hissettiğiniz vakittir. Az çok hissetmişsinizdir 150 liği şimdi. Gelelim yakıta, okulların kapandığı günün ertesi günü Fenerbahçe'den çıkıp Bakırköy'e geldim. İstanbullular bilirler köprü öncesi trafiği ve şirinevlerdeki trafiği(Ataköy sapağına kadar e-5 teydim) ha yollar boştu biraz tabi ama sonuçta şehir içi sayılır diye düşünüyorum. Ortalama tüketim aşağıdaki gibiydi:  

IMG_7454.JPG

S modda basa basa kullandığım vakitte 12-13 leri gördüm ama 12-13 leride hakediyordu o basışlara.

Performans ve Yakıt Tüketimi teknik verilere dayandığı için beklentinin kişiden kişiye değişmesi daha zor olur fakat Konfor'da aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Aracımda spor süspansiyon var sonuçta ve jantlar 18''. Çukurlarda tümseklerde tabi haliyle sert oluyor. Ha bana bu sertlik normal geliyor öyle aman çok kötü bunun konforu demiyorum. Benim beklentim düşüktü o yüzden mutsuz değilim, tabi bahsettiğim sadece yayla ilgili olan kısım. Aracın içi ve koltukları muazzam rahatlıkta tabi bunlar 125 ve 150 lik arasında seçiminizi etkileyecek konular değil nasılsa. Bütçenizde uygunsa 150 liği seçmemek için hiç bir neden yok. 

@yusuf teşekkür ederim, umarım faydalı olmuştur.

nacizane görüşüm dolu dolu bir act alınacaksa uzun yıllar binmek için alınmalı, yani golf 8 gelince satıp 8 alınacaksa mümkün mertebe az opsiyonlu standart bir 1.2tsi veya 1.6tdi daha mantıklı olur ikinci el açısından veya 1.4tsi 125 highline. 

act özel bir araba, dolayısıyla diğer motorlar kadar çok talibi olmaz diye düşünüyorum, opsiyonlarla doldurunca daha da azalır potansiyel müşteri sayısı.

@diablo

Bu güzel açıklanmış yorumlarınız ACT almayı düşünen ve kararsız kalan dostlarımıza yol gösterecektir. 

Teşekkür ederim 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt