1,4 125 dsg mi 1,4 150 act dsg mi

bahadir1

Yeni Üye
Herkese merhaba,2005 model reno scenic kullanıcısıyım sıfır aldığım aracı yaşından dolayı yenilemek istiyorum. Aracım 68000 km de (şirket araçlarından dolayı fazla km yapmadım ama yıllık ort 10 bin zor yaparım) suv araç arayışına girdim ama bütçe ve içe sinme konusunda anlaşabildiğim marka ve model olmadı. Golf mantıklı bir seçenek gibi göründüğü için sizlere danışma ihtiyacı duydum.

Aradığım özellikler, sağlam ve güvenilir olması, kullanıma göre ekonomik ve gerektiğinde atak olması, uzun yolda yormaması, konforlu olması (yaşım 53, üç kişilik bir aileyiz).

Sorularımdan ilki golf te aradıklarımı bulabilir miyim (yerden yüksek kullanımın rahatlığına alıştım en çok bu konuda endişeliyim), olumlu yanıtların geldiğini kabul ederek 1.4 tsi 125 dsg highline ile 1.4 tsi 150 act dsg highline arasında kaldım hangisini seçmeliyim. Teşekkürler.

Herkese merhaba,2005 model reno scenic kullanıcısıyım sıfır aldığım aracı yaşından dolayı yenilemek istiyorum. Aracım 68000 km de (şirket araçlarından dolayı fazla km yapmadım ama yıllık ort 10 bin zor yaparım) suv araç arayışına girdim ama bütçe ve içe sinme konusunda anlaşabildiğim marka ve model olmadı. Golf mantıklı bir seçenek gibi göründüğü için sizlere danışma ihtiyacı duydum.

Aradığım özellikler, sağlam ve güvenilir olması, kullanıma göre ekonomik ve gerektiğinde atak olması, uzun yolda yormaması, konforlu olması (yaşım 53, üç kişilik bir aileyiz).

Sorularımdan ilki golf te aradıklarımı bulabilir miyim (yerden yüksek kullanımın rahatlığına alıştım en çok bu konuda endişeliyim), olumlu yanıtların geldiğini kabul ederek 1.4 tsi 125 dsg highline ile 1.4 tsi 150 act dsg highline arasında kaldım hangisini seçmeliyim. Teşekkürler.

Değerli Hocam hiç tartışmasız ACT..

Murat Hocamın gayet veciz mesajını paylaşayım size..

Bahadır hocam öncelikle hoşgeldiniz, ben de golf'ümü almadan önce kaşkayi bakıyordum, hatta derin araştırmalarını tamamlamıştım, şimdi hiç pişman değilim, özellikle sizin yazdığınız özellikler benim de üzerinde durduğum özelliklerdi, imzamdaki aracı aldım, 2 tane ek güvenlik donanımı var gördüğünüz gibi, 125 benim için yeterince fazla, bir test imkanınız olursa aslında beklentinizi karşılar mı daha iyi tahlil edebilirsiniz...

hocam aslında müthiş bir uçurum yok aralarında. ikisi de yüzlerini performansa dönmüş ama göreceli olarak ekonomik motorlar

125 daha ortalama daha optimum bir motor  150 ise kesinlikle bir canavar ama istendiğinde de act ile ekonomik olabiliyor  

aslinda bu karar tamamen duygusal denilebilir  

sonuçta belli bir miktar daha pahalı  

golf ekmek kadayifiysa 125 tek, 150 duble kaymaktır. 

keyif katsayınız yuksek olsun derseniz +4 ₺ daha verir bi kaymak daha koydurursunuz :)

golf ekmek kadayifiysa 125 tek, 150 duble kaymaktır. 

keyif katsayınız yuksek olsun derseniz +4 ₺ daha verir bi kaymak daha koydurursunuz :)
Müthiş benzetme olmuş...  Değerli  Murat Hocam siz kendinizi aştınız bu golf konusunda ve onu anlatımlarda...

Offf canım çekti valllahi. olsa da yesek..

indir.jpg

images.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bahadır hocam öncelikle hoşgeldiniz, ben de golf'ümü almadan önce kaşkayi bakıyordum, hatta derin araştırmalarını tamamlamıştım, şimdi hiç pişman değilim, özellikle sizin yazdığınız özellikler benim de üzerinde durduğum özelliklerdi, imzamdaki aracı aldım, 2 tane ek güvenlik donanımı var gördüğünüz gibi, 125 benim için yeterince fazla, bir test imkanınız olursa aslında beklentinizi karşılar mı daha iyi tahlil edebilirsiniz...
@bahadir

İtiraf ediyorum kendisini Nissan'ın yolundan döndürenlerdenim..

Ne iyi yapmışım..

Yine olsa yine yaparım.. :)

Sonuca bakmalı.. 30 yıl sonra yeniden araba yıkatabilmiş bir araç sahibi olmuşsa doğru seçimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
150 alırsanız lastikleri kontol edin, bridgestone turanza er300 ise hemen değiştirin. TSI 125 için dahi oldukça yetersiz bir lastik ki 150hp ile zevk falan bırakmaz.

onun dışında iki motor arasında tercih sizin beklentilere bağlı. Benim düşüncem amaç ekonomi ise alınmaz, performans ise alınır yönünde. 

@bahadir  öncelikle aramıza hoş geldiniz. bütçe varsa kesinlikle act. Hem daha güçlü hem daha az yakacak ;)

Bir göz atmakta fayda var. Kullananlar da yorum yaparlar tabii ki.

videoya göz attım, önden kayma eğilimi vurgusu dikkat çekici, yakıt tüketimi de act ye rağmen kabul edilebilirlik sınırlarını zorluyor.Kullanıcı yorumları gerçekten gerekecek gözüküyor :).İlgi gösteren herkese çok teşekkür ederim.

Değerli hocam imkan var ise 1.4 150 ps daha keyifli olacaktır, zaten 125 ve DSG alacaksınız, e imkanla gerçekten keyifli bir otomobil sahibi olursunuz.

Ayrıca yukarıdaki videoyu çok önemsemeyin, yorgunluk tespit sistemini sahte göz kapama ile test etmeye çalıştıkları anında kapadım videoyu , fazla tüketim gözükmesinin nedeni de araç test etmeyi sadece gazlayıp, hızlı viraja girme, esp olmasa da yanlasak demek ile olmayacağını gösteriyorlar.

Polo da bu motoru kullandım acayip keyifli, basınca gidiyor, basmayınca da mükemmel ekonomi sunuyor. DSG ile uyumu muazzam. Ayağının altında böyle bir güç olduğunu bilmek gerçekten eğlenceli.

Ayrıca kaymak benzetmesi çok eğlenceli olmuş, 1.2 sahibi olarak da tatlı yiyoruz daha ne olsun, şeklinde idare etmeliyiz :) , giriş de olsa golfe sahip olabiliyoruz çok şükür. :D  

Selway outlet kofteci yusuf yolu gozuktu size Murat Hocam kadayifin iki kati kaymagiyla iki kisiye rahatlikla yeten tek porsiyon sadece 6 tl  8D
Bir iki saat sonra çıkacağım.. özellikle gideceğim siz önerdiniz diye. İnşallah vardır orada. aklımda olacağına midemde olsun.. :)  

Geri
Üst Alt