Golf 8 R-line ses sistemi neden bu kadar kötü?tavsiye verebilir misiniz?

gokhan8585

Üye
İsim
gökhan
merhaba golf 7 ve 7,5 araçlarını kullandıktan sonra ,bir süre önce 8 R-line aldım.Ses sisteminden hiç memnun değilim.Değiştirmek istesem sizce ne kadara mal olur?ankarada yaşıyorum sizce daha iyi bir ses sistemi nerde bulabilirim?

rline pakette harman kardon yok mu Gökhan ? ses sistemi gayet iyi olmalı eski aracınız ve ses sistemi neydi ?

zaten 7.5 malzeme kalitesi olarak özellikle kapılar filan daha güzeldi bence

7.5 rline da dynaudio vardı. Gayette tatmin edici.

Ekolayzır ayarlarıyla oynamayı denediniz mı?

merhaba golf 7 ve 7,5 araçlarını kullandıktan sonra ,bir süre önce 8 R-line aldım.Ses sisteminden hiç memnun değilim.Değiştirmek istesem sizce ne kadara mal olur?ankarada yaşıyorum sizce daha iyi bir ses sistemi nerde bulabilirim?
subigaregeistanbul , bir çok videosunu izledim , yaptıranlarla muhabbetim oldu incelemenizi tavsiye ederim.

Aslında ses sistemi kötü değil, ses ile ilgili denge problemi var. Volüm yükseldiğinde baslar azalıyor ses sağa kayıyor gibi vs.
Sözde yakında ciddi bir güncelleme geleceği söylendi serviste. 2020 2021 arası araçları kapsayan. umuyorum o güncellemede düzelir.

Ses kalite farkını bende hissetmiştim. Eski aracımda % olark değer verirsek %30'larda tuttuğum ve tatmin edici ses aldığım ses seviyesi golf 8'de %50-60 bandına kadar çıkıyor. Ekolayzer ayarı yaptıktan sonra ses daha iyi oldu. Aracın genel akustiğinde bir gariplik var. :)

Ses kalite farkını bende hissetmiştim. Eski aracımda % olark değer verirsek %30'larda tuttuğum ve tatmin edici ses aldığım ses seviyesi golf 8'de %50-60 bandına kadar çıkıyor. Ekolayzer ayarı yaptıktan sonra ses daha iyi oldu. Aracın genel akustiğinde bir gariplik var. :)
Ekolayzer ayarınızın ekran fotoğrafını gönderebilir misini?

Mk7 ve Mk7,5 Golf'lerde standart donanım olarak 8 adet hoparlör (4 bas + 4 tweeter) varken.,

Mk8 'de ise malzemeden kısılması sonucu tüm donanımlarda 6 adet hoparlör mevcuttur., yıllardır tüm Mk5-6-7 standart 8 hoparlör ile gelirken., şaka yapar gibi 2 hoparlörü çaldılar.,

Mk8 'de tatmin edici bir ses elde etmek için "ekstra ücret" vererek opsiyonel donanım olan Harman & Kardon almak gerekiyor.,

Mk7 ve Mk7,5 Golf 'lerin hoparlörleri Belçika üretimi ---> ses konusunda uzmanlaşmış D+M Group (Denon & Marantz Holding) firmalarının ortak girişimi ile kurulmuş ses konusunda oldukça uzman olan Denon & Marantz Holding Inc. markası üretiyordu.

Denon & Marantz Holding bünyesindeki markalar;

Bowers & Wilkins
Denon
Marantz
Classé Audio
Polk Audio
Boston Acoustics

Mk8 'de ise maalesef malzemeden iyice çalmaya başladılar., Mk8 'in hoparlörlerini şuan ismini hatırlayamadığım Çin'li bir marka üretiyor.

Yalnız golf 8 de 6 değil 7 hoparlör var. torpido üzerinde birde center hoparlör var.
Hoparlörlerin nerede üretildiği değil mevzu aslında, yıllarca profesyonel olarak bu işlerle uğraşmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki, ses sistemi değil aracın yazılımı sıkıntılı genel olarak. aynı şey müzik sisteminde de geçerli. belli bir volümden sonra sesde basların azalması ve sahnenin sağa kaymasının kalite ile bir alakası yok. Kullanıcıda kalitesiz olarak düşünmekte haklı tabi.. tamamen ana ünitenin yazılımı ile alakalı. umarım söyledikleri gibi büyük güncelleme ile müzik sistemine de el atmışlardır. bekliyoruz..

Yalnız golf 8 de 6 değil 7 hoparlör var. torpido üzerinde birde center hoparlör var.
Hoparlörlerin nerede üretildiği değil mevzu aslında, yıllarca profesyonel olarak bu işlerle uğraşmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki, ses sistemi değil aracın yazılımı sıkıntılı genel olarak. aynı şey müzik sisteminde de geçerli. belli bir volümden sonra sesde basların azalması ve sahnenin sağa kaymasının kalite ile bir alakası yok. Kullanıcıda kalitesiz olarak düşünmekte haklı tabi.. tamamen ana ünitenin yazılımı ile alakalı. umarım söyledikleri gibi büyük güncelleme ile müzik sistemine de el atmışlardır. bekliyoruz..
Golf 8'de bütün donanımlarda 6 hoparlör var, center hoparlör'ün ızgarası var ama içi boş.
1660835370662.png

3 yıl önce piyasaya çıkmış bir araçtan halaa --> büyük bir güncelleme paketi beklentisi içinde olmak biraz enteresan., Üreticiler bu kadar dar boğazdayken VW'nin ses sistemi yazılımını iyileştirme ile uğraşmasını beklememek gerek., araç zaten yakında makyajlanıcak.,

Mk8 zaten ilk çıktığı Kasım 2019 yılından beri yazılım sorunları yaşadı., Alman forumlarında bununla ilgili pek çok konu mevcut., düzelte düzelte yapabildikleri ancak bu kadar yapabildiler.,

Bu pandemi zamanında Audi, Volvo, BMW dahil pek çok markada kalite kontrol kısmında eskiden son kontrolden geçmeyecek boya kusurlarına artık göz yumuluyorken., kimse ana ünite ve ses sisteminde yazılımda iyileştirme beklentisi olmasın., VW 'nin buna ayıracak ne vakti ne de bütçesi var., diesel gate skandalı yüzünden milyarlarca euro kayıp yaşadılar., Alman devleti ekonomik yardımda bulunmasaydı daha kötü günler bekliyordu.,

Aracın zaten komple yazılım alt yapısında (işletim sisteminde) sıkıntı var.!!

2020 yılı ortalarında ve 2021 yılı başlarında VW 'den üst düzey yöneticilerin yazlım konusunda Almanya'da pek çok yayın organlarına bu konu hakkında açıklamaları var, "Zor pandemi koşullarında aracın yazılımındaki sıkıntıları elimiden geldiğinde düzeltmeye çalışıyoruz" diye pek çok defa açıklamalar yaptılar.,

Çin 'li bir markanın ürettiği hoparlör ile ---> Bose, Marantz gibi bir markaların hoparlörlerinin kalite ile alakası olmadığını düşünüyorsanız ., bu konuyu daha fazla istişare etmemizin pek bir anlamı kalmıyor maalesef..

Hocam
Aslında ses sistemi kötü değil, ses ile ilgili denge problemi var. Volüm yükseldiğinde baslar azalıyor ses sağa kayıyor gibi vs.
Sözde yakında ciddi bir güncelleme geleceği söylendi serviste. 2020 2021 arası araçları kapsayan. umuyorum o güncellemede düzelir.
hocam basin azalip sesin saga kaymasi acaba sofor icin konfor saglamak amacli olabilir mi, alt paketlerde sorun yokken en ust pakette olmasi sorun mu yoksa bilincli mi diye degerlendirmek gerek

@Savatage hocamin attigi alkolmetre uflemedikten sonra calismayan aractaki gibi guvenlik meselesi olarak degerlendirsek soforun dikkatini dagitmadan konfor saglamis olmuyor mu

bence guncelleme ile duzelmeyip kodlama ile yapilacak degisiklikler arasina girmis bi sorun

Geri
Üst Alt