Golf 8 R-line ses sistemi neden bu kadar kötü?tavsiye verebilir misiniz?

Bir de dinlenilen medya çok önemli ses sisteminde. En yüksek performans için sd veya usb ile flac formatında ses dinlerseniz çok farklı olduğunu görebilirsiniz. Benim Discover Media cihazımda gerçekten flac olan bir kaliteli müzik dinlerseniz araç sanki konser salonu gibi hissettiriyor. Standart Highline hoparlörler var.

En son aklıma gelen ismail yk şarkısı dondurmalar benden flac olarak indirin oynatırken zaten ekranda VBR ikonu çıkıyor.

Ses dengesi için de Paul mauriat taka takata şarkısını açın başlangıçta sesler önce soldan sonra sağdan geliyor sonra heryerden geliyor çok güzel bir deneme şarkısı mutlaka tavsiye ederim.

Bluetooth veya Android auto vb bağlıyken deneme yapmayın ses kalitesi yarı yarıya fark ediyor. Flac dosyası şart

Flac bulursanız banada yollayın. Orjınal flac bulmak zor, bulduğunuzu sandığınız çoğu dosya ise sonradan convert edilmiş oluyor. Sağda solda birkaç tane var fakat o müziklerde bnm tarzım değil😅

Flac bulursanız banada yollayın. Orjınal flac bulmak zor, bulduğunuzu sandığınız çoğu dosya ise sonradan convert edilmiş oluyor. Sağda solda birkaç tane var fakat o müziklerde bnm tarzım değil😅
https://t.me/flacmusics belki begendigin tarzda bulursun abi 😃

Ayrica o nasil yazilimmis yav. Buyuk guncelleme gelecekmis falan. Yazilimcilari pandemi zamani evden calismak yerine hep yatti galiba. 🤣

Flac falan farketmeksizin medya unitesinin hayvansi derecede iyi calmasi lazim. En azindan ben su anki golf 7 aracimdaki default sistemin sahip oldugu sesten acayip keyif aliyorum.

Bir gün (2015) F30 bmw nin standart ses sistemini dinledikten sonra
Mk7 golfde medianın bülbül gibi tertemiz öttüğünün farkına varıyorsunuz.

Servisle görüştüm bugün, arkadaşlara aracımın şase nosundan baktırdım, center için çıkan parça kodu 5H0035415A ve 764 tl fiyatı varmış :)
Valla şu volümü yükselttiğimizde belli bir yerden sonra basları falan kısmasa sesin sahnesini sağa kaydırmasa golf 7 den aşağı çalmadığını söyleyebilirim rahatlıkla herkese iyi forumlar.
@Savatage

asdasd.jpg

Kulaklıkla daha net anlaşılabilir. Videoyu telefondan yükledim kalite yüksek olmayabilir.
Şöyle bir şey daha fark etmiştim. Bir kaç kez avmlerin otoparkından cıkarken sos sistemi devre dışı kalıyor mobil şebeke çekmediği için. Orta konsoldaki centerdan tık tık sesler geliyordu ara ara mobil şebekeye bağlanana kadar
Ben de life aracimda kontrol ettim 7.hoperlor var ve calisiyor.

Ayni sekilde ben de ses siteminden memnun degilim. Ses duzeyi %50 nin uzerine ciktiginda bozmaya basliyor.

merhaba golf 7 ve 7,5 araçlarını kullandıktan sonra ,bir süre önce 8 R-line aldım.Ses sisteminden hiç memnun değilim.Değiştirmek istesem sizce ne kadara mal olur?ankarada yaşıyorum sizce daha iyi bir ses sistemi nerde bulabilirim?
ankarda ferhat aydın ve kubilay olukman var ikiside çok iyidir tavsiye ederim gidip en doğru bilgiyi onlardan alabilirsin

2013-2020 arası Mesela style boş leonların bile hepsinde
Bu merkez center hoparlör var
FR ve ekselanslarda da var
Ama inaktif

İçinin dolu olması için SEAT SOUND SYSTEM opsiyonunu almak lazım.

Resim 2015 STYLE1.2 tsi leondanEkli dosyayı görüntüle 60214
Golf 8 life var bende, center hoparlörün fotoğrafını paylaşıyorum. Standart sistemde 7 hoparlör var neden 6 yazıyorlar bende bilmiyorum.

Zaten ses ayarlarında, ortada, tutup sürüklenebilen bir yuvarlak var ekranda onu tutup arabanın etrafında dolaştırınca hangi hoparlörden ses geldiğini anlıyorsunuz.

Ekli dosyalar

• F03B4D69-F8F5-45FF-95CF-03FC7AB20411.jpeg
    F03B4D69-F8F5-45FF-95CF-03FC7AB20411.jpeg
    203.2 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Yalnız golf 8 de 6 değil 7 hoparlör var. torpido üzerinde birde center hoparlör var.
Hoparlörlerin nerede üretildiği değil mevzu aslında, yıllarca profesyonel olarak bu işlerle uğraşmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki, ses sistemi değil aracın yazılımı sıkıntılı genel olarak. aynı şey müzik sisteminde de geçerli. belli bir volümden sonra sesde basların azalması ve sahnenin sağa kaymasının kalite ile bir alakası yok. Kullanıcıda kalitesiz olarak düşünmekte haklı tabi.. tamamen ana ünitenin yazılımı ile alakalı. umarım söyledikleri gibi büyük güncelleme ile müzik sistemine de el atmışlardır. bekliyoruz..
Bu konuda bir gelişme var mı acaba? Bilginiz var mı?

Hocam 4 adet midbas kolon alin kapidakilerine gore 16 cm buyuk olasılıkla.Bir adet ya yedek lastik yerine uygun bas kolon olmadi sadece bagaja bas kolon.Bi tane ayri bas cikisli teyp alin bi tane de 4 kanal+1 bas cikisli amfi alin iyi bir tesisatçı halleder...Arastirirsaniz ikinci el letgo da vs.cok uyguna bulabilirsiniz.

Hocam 4 adet midbas kolon alin kapidakilerine gore 16 cm buyuk olasılıkla.Bir adet ya yedek lastik yerine uygun bas kolon olmadi sadece bagaja bas kolon.Bi tane ayri bas cikisli teyp alin bi tane de 4 kanal+1 bas cikisli amfi alin iyi bir tesisatçı halleder...Arastirirsaniz ikinci el letgo da vs.cok uyguna bulabilirsiniz.
Garantiniz gitti derler :) bir de o kadar profesyonel olmasına gerek yok sadece ses dalgalanmasa razıyım

Bu konuda bir gelişme var mı acaba? Bilginiz var mı?
Malesef yok. Olacak gibide değil. Orjinal hoparlörleri değiştirmeden ayrı bir amfi ile desteklemeyi düşünüyorum. Orjinal hoparlörler ucuk kaçık bir şey istemeyen için gayet yeterli, ayrı bir amfi ile desteklenirse şayet. Sorun zaten hoparlör kalitesizliği değil, yazılımsal.

merhaba golf 7 ve 7,5 araçlarını kullandıktan sonra ,bir süre önce 8 R-line aldım.Ses sisteminden hiç memnun değilim.Değiştirmek istesem sizce ne kadara mal olur?ankarada yaşıyorum sizce daha iyi bir ses sistemi nerde bulabilirim?
Merhabalar aracınız R-line mi ? Yoksa r -line paket mı ?
İ

Merhaba, ses ayarlarını kurcalarken şöyle bir ayar buldum ve düşükteydi. Ayarı yüksek yapınca ses seviyesi baya iyileşti. Yüksek seste kapılardan titreme sesi gelebiliyor, bu durumda orta ayarda da kullanılabilir.

Ekli dosyalar

• 20230719_222430.jpg
    20230719_222430.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 83

Geri
Üst Alt