Golf 8 R-line ses sistemi neden bu kadar kötü?tavsiye verebilir misiniz?

Yalnız golf 8 de 6 değil 7 hoparlör var. torpido üzerinde birde center hoparlör var.
Hoparlörlerin nerede üretildiği değil mevzu aslında, yıllarca profesyonel olarak bu işlerle uğraşmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki, ses sistemi değil aracın yazılımı sıkıntılı genel olarak. aynı şey müzik sisteminde de geçerli. belli bir volümden sonra sesde basların azalması ve sahnenin sağa kaymasının kalite ile bir alakası yok. Kullanıcıda kalitesiz olarak düşünmekte haklı tabi.. tamamen ana ünitenin yazılımı ile alakalı. umarım söyledikleri gibi büyük güncelleme ile müzik sistemine de el atmışlardır. bekliyoruz..
Bu center hoparlör ? Aktifmi peki ?
Bence arsa ruhsatı var üzerinde imar yok muadili
Bu center hoparlörün icinin boş olması lazım ??

Onun içi harman kardon gelirse doluyor diye biliyorum

Profosyonel bir çözüm istiyorsanız Subigarage İstanbula götürün aracınızı. Ben bu güne kadar müzik dinlemiyormuşum diceksiniz kesin. Youtube ve instagramdan yaptığı çalışmaları ve prof işçiliği göreceksiniz. Ayrıca araç yalıtımındada üstüne yok.

3 yıl önce piyasaya çıkmış bir araçtan halaa --> büyük bir güncelleme paketi beklentisi içinde olmak biraz enteresan., Üreticiler bu kadar dar boğazdayken VW'nin ses sistemi yazılımını iyileştirme ile uğraşmasını beklememek gerek., araç zaten yakında makyajlanıcak.,

Mk8 zaten ilk çıktığı Kasım 2019 yılından beri yazılım sorunları yaşadı., Alman forumlarında bununla ilgili pek çok konu mevcut., düzelte düzelte yapabildikleri ancak bu kadar yapabildiler.,

Bu pandemi zamanında Audi, Volvo, BMW dahil pek çok markada kalite kontrol kısmında eskiden son kontrolden geçmeyecek boya kusurlarına artık göz yumuluyorken., kimse ana ünite ve ses sisteminde yazılımda iyileştirme beklentisi olmasın., VW 'nin buna ayıracak ne vakti ne de bütçesi var., diesel gate skandalı yüzünden milyarlarca euro kayıp yaşadılar., Alman devleti ekonomik yardımda bulunmasaydı daha kötü günler bekliyordu.,

Aracın zaten komple yazılım alt yapısında (işletim sisteminde) sıkıntı var.!!

2020 yılı ortalarında ve 2021 yılı başlarında VW 'den üst düzey yöneticilerin yazlım konusunda Almanya'da pek çok yayın organlarına bu konu hakkında açıklamaları var, "Zor pandemi koşullarında aracın yazılımındaki sıkıntıları elimiden geldiğinde düzeltmeye çalışıyoruz" diye pek çok defa açıklamalar yaptılar.,

Çin 'li bir markanın ürettiği hoparlör ile ---> Bose, Marantz gibi bir markaların hoparlörlerinin kalite ile alakası olmadığını düşünüyorsanız ., bu konuyu daha fazla istişare etmemizin pek bir anlamı kalmıyor maalesef..
Beklenti içerisinde olmak durumundayız araç kullanıcıları olarak, bunu enteresan olarak değerlendirmeniz biraz enteresan. Olur ya da olmaz artık orasını bilemem. Volkswageni tabi ki eleştirebilirsiniz, ama abartıldığı ve söylendiği kadar ortada inanılmaz büyük sorunlar ve kalite düşmesi yok. Nasıl ki 6 dan 7 ye geçerken kalitede ufak düşüşler olduysa 7 den 8 e geçerkende ufak tefek düşme durumu var, ama abartıldığı kadar değil. En azından ben hiç bir sorun yaşamadım 8 kasada. Benim de 8 kasa ile ilgili tek olumsuz görüşüm 5, kasadan beri golf kullanıcısı olarak müzik sistemi. Burda da standart kullanıcı yorumları ses sistemi kalitesizliği olarak geçiyor olsa da, sorun kaliteden önce yazılımsal, ben bunu anlatmaya çalışıyorum sadece. Ayrıca Mevzu hoparlörün nerede üretildiği değil den kast ettiğimi anlayamamışsınız sanırım. İlk problem yazılımsal. Standart kullanıcıların bu yazılımsal problemi ses sistemi çok kalitesiz yorumuna göre değerlendirmek yanlış.

Golf 7 deki hoparlörleri de d&m grup üretiyor diye de üzülerek söyleyeceğim daha kaliteli olmuyor.

Nasıl volkswageni eleştiriyorsanız bahsettiğiniz marantz bose vb markalarında çok fazla eleştirelecek yanları var, marka olmaları kusursuz oldukları anlamı taşımıyor.

Ne yazikki hepsi berbat derece kötü hoparlörler 6 7 de öyle 8 de Al birini vur ötekine.

Ve ne yazikki mevzumuzda bu değil..

Son olarak distribötürlük zamanlarında çin de ki tüm hoparlör üreticileri ile çalışma fırsatımız oldu. Hangi bilindik markalar hangi fabrikada üretim yapıyor hepsini gayet iyi biliyorum. Malum taklitlerini de çok yaptırdık. Çin de iş yaptırmış herkes bilir ki ne kadar ekmek o kadar köfte.

Özetle, demek istediğim hoparlörlerin kalitesinden ziyade, bu yazılımsal sıkıntı standart kullanıcılar da kalitesizlik gibi hissedilmekte. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Golf 8 kullanıcıları olarak volkswagenin yazılımını düzetlmesini umuyoruz. Düzeltilmezse ne olur. Daha iyisini yaparız :)

Golf 8'de bütün donanımlarda 6 hoparlör var, center hoparlör'ün ızgarası var ama içi boş.
Ekli dosyayı görüntüle 60169
Burada da bir gariplik var. Örneğin almanya volkswagen sitesinde de 4 + 1 olarak geçiyor 😅 Benim aracın center kısmında hoparlör var ve aktif. Eğer bir golf 8 denk gelirseniz denemenizi öneririm. Hatta şöyle söyliyeyim, volüm yükseldiğinde ses dengesizliği yüzünden ses sağa kaydığında o center da konuşma sesleri çok baskın oluyor ve bundan dolayı eqo da mid kısmını neredeyse tamamen kısık kullanıyorum yoksa sanki tüm ses o centerdan geliyor gibi. Eğer isterseniz yarın bir video cekip paylaşabilirim. :)

Bu center hoparlör ? Aktifmi peki ?
Bence arsa ruhsatı var üzerinde imar yok muadili
Bu center hoparlörün icinin boş olması lazım ??

Onun içi harman kardon gelirse doluyor diye biliyorum
Burada da bir gariplik var. Örneğin almanya volkswagen sitesinde de 4 + 1 olarak geçiyor 😅 Benim aracın center kısmında hoparlör var ve aktif. Eğer bir golf 8 denk gelirseniz denemenizi öneririm. Hatta şöyle söyliyeyim, volüm yükseldiğinde ses dengesizliği yüzünden ses sağa kaydığında o center da konuşma sesleri çok baskın oluyor ve bundan dolayı eqo da mid kısmını neredeyse tamamen kısık kullanıyorum yoksa sanki tüm ses o centerdan geliyor gibi. Eğer isterseniz yarın bir video cekip paylaşabilirim. :)

Hocam

hocam basin azalip sesin saga kaymasi acaba sofor icin konfor saglamak amacli olabilir mi, alt paketlerde sorun yokken en ust pakette olmasi sorun mu yoksa bilincli mi diye degerlendirmek gerek

@Savatage hocamin attigi alkolmetre uflemedikten sonra calismayan aractaki gibi guvenlik meselesi olarak degerlendirsek soforun dikkatini dagitmadan konfor saglamis olmuyor mu

bence guncelleme ile duzelmeyip kodlama ile yapilacak degisiklikler arasina girmis bi sorun
Yok yav okadar da değildir :) Yani aklıma tek gelen şey, hoparlör koruma amaçlı yapılan kodlama da bir hata var bence.

Hocam centerin sesini dinleterek gerek yok

Menüden
Fader /balance / center seçimini gösterin yeterli yarın resim olarak

Varsa yazılımsal olarak görünür zaten menüde

Golf 7'ye VW epey uğraşmıştı. Hem MQB'nin ilk modeli olduğu için çuvallamamak zorundalardı, hem de para konusunda rahat bir döneme denk gelmişti. Golf 7 almadan önce deli gibi içinde Golf 7 geçen tüm dergileri, internet içericiklerini okumuştum.

Yanlış hatırlamıyorsam bir röportajda golf 7'nin ses sistemi kalibrasyonuna çok uğraştıklarından bahsediyorlardı. Ellerindeki malzemeden tatminkar bir ses elde etmişler de. Golf 8'de uğraşmamış olma ihtimalleri var. Kalibrasyon işine de sıfırdan iş saati ayırmak yerine işini bilen bir yükleniciye vermişlerdir diye tahmin ediyorum, belki bahsettiğiniz firma kalibrasyonu ile uğraşmıştır.

Ayrıca marka olarak arkadaşımın Golf 7'sinden Panasonic çıktı.

Hocam centerin sesini dinleterek gerek yok

Menüden
Fader /balance / center seçimini gösterin yeterli yarın resim olarak

Varsa yazılımsal olarak görünür zaten menüde
Yarın bakayım, açıkcası hiç hatırlamıyorum öyle bir seçenek olduğunu. Peki diyelim ki menüde öyle bir ayar yok. (Her zaman center ayarlanabilir olmak zorunda değil. Volkswagen özelinde yazmıyorum bu kısmı.) ozaman sizin tabirinizle bir kaçak kat durumu söz konusu :)

Yarın bakayım, açıkcası hiç hatırlamıyorum öyle bir seçenek olduğunu. Peki diyelim ki menüde öyle bir ayar yok. (Her zaman center ayarlanabilir olmak zorunda değil. Volkswagen özelinde yazmıyorum bu kısmı.) ozaman sizin tabirinizle bir kaçak kat durumu söz konusu :)
2013-2020 arası Mesela style boş leonların bile hepsinde
Bu merkez center hoparlör var
FR ve ekselanslarda da var
Ama inaktif

İçinin dolu olması için SEAT SOUND SYSTEM opsiyonunu almak lazım.

Resim 2015 STYLE1.2 tsi leondanIMG_20220818_235528.jpg

Kulaklıkla daha net anlaşılabilir. Videoyu telefondan yükledim kalite yüksek olmayabilir.
Şöyle bir şey daha fark etmiştim. Bir kaç kez avmlerin otoparkından cıkarken sos sistemi devre dışı kalıyor mobil şebeke çekmediği için. Orta konsoldaki centerdan tık tık sesler geliyordu ara ara mobil şebekeye bağlanana kadar

Geri
Üst Alt