5 inç yeni Mib 2 MirrorLink ünite taktırdım. Tecrübelerim...

@yusuf Hayda birde pro' su mu var bu kablonun :)

Apo ustayı bilemiyorum ama ender teyp parası alır bu işe. 

15.7.4 kablo olsaydı alırdık ortaklaşa. önce bu işi bilen iyice kurcalardı . Sonra elden ele gezdirirdik.
15.7.4 ya da başka bir kablo çıktığı gibi alacağım ;)

Arkadaşlar merhaba Patrick dediğimiz arkadaş mağaza ismi Aidu Auto Technology CO., LTD olan kişi mi ? Hem geri görüş kamerası hem de bu cihazı alacağım kendisinden 2 li çıkışı teke dönüştüren kablo ve de kamera bağlantı kablosunu hediye olarak vermesini isteyeceğim okuduğum kadarıyla verecektir daha sonra da ender elektronikte montaj yaptırmayı düşünüyorum elimden gelmediği ver cesarat edemeyeceğim için bu cihazı bulan ve burada paylaşan herkese çok teşekkür ederim gören arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim.Kamera montajı nasıl olacak bagajda bulunan kameradan nasıl konsol ortadaki üniteye kablo çekilecek hiçbir fikrim yok 

almayı planladığım ünite:

https://tr.aliexpress.com/store/product/Original-Golf-7-MK7-VII-Radio-MIB-System-Support-Bluetooth-Car-Info/523203_32540547329.html?spm=2114.8147860.0.60.3yqQEV

bu da kamera :
https://tr.aliexpress.com/item/AV-REAR-VIEW-CAMERA-For-VW-Golf-5-6-7-JETTA-Mk5-MK6-TIGUAN-Passat-B6/32652038028.html

Arkadaşlar Patrick mailime cevap verdi 2 ye 1 radyo kablosu ve kamera bağlantı aparatını ücretsiz vermeyi kabul etti , bu cihazları aldığımda başka herhangi birşey almama gerek kalacak mı sorunsuz bir şekilde çalışırmı @Feyzal59 bey gibi röle almama gerek olur mu acaba ? Ender elektronikle görüşeceğim montajını yaparım kamera ve ürünün derse ve fiyat çok absürt olmazsa satın almayı gerçekleştireceğim.

@golfmk7fan hayırlı olsun hocam şimdiden. Montajı endere yaptırmayın derim. Fiyat politikalarıni forum olarak sevmiyoruz. Apo ustaya taktirabilirsiniz.

@yusufKusura bakmayın hocam ama Apo'yu her aradığım da ya ender'den yüksek fiyat verdi ya da aynı fiyatı. Kararan dikiz aynasını Apo 650 tl'ye takarım dedi, Ender 500 tl'ye.

Park sensörünü ender ile aynı fiyat verdi, hız sabitleyiciyi 100 tl daha fazla söyledi. Ve 2 kere  telefon da  ürün var gel takalım deyip , her gittiğim de o ürünü ben sattım seni unuttum demesin den sonra çokta güvenmiyorum. Ender'in dezavantajı, çok kalabalık olduğu için yapacağı iş biraz uzun sürüyor. 

@skysoblue85 hocam bu cihaz için kodlamalara ender 200 tl almadı mı.

El emeği olan şeye verdiği fiyat çok dert değil ama 5 dakikalık bir kodlama için bu fiyat beni tamamen soğuttu. İşçilikleri iyi ona lafım yok.

@yusufHocam 200tl hiç almadı, ilk gittiğim de 35 tl aldı benden, babam Audi için gitti ondan 40 tl aldı, arkadaşım dan en son 50 tl almış. 

@yusufHocam 200tl hiç almadı, ilk gittiğim de 35 tl aldı benden, babam Audi için gitti ondan 40 tl aldı, arkadaşım dan en son 50 tl almış. 
O normal kodlamalar için. Bu cihazda telefonu mfaya getirmek için 200tl aldı. Yaptıgı iş 1 dakikalık. Bu konunun geçmiş mesajlarında var bu olay.

kamera montajı yapmayı planlayan arkadaşlar için nacizane fotoraflı paylaşımlarım umarım yardımcı olur

plakalık kamera almamamın sebebi aydınlatma ışığının rengini tutturamam diye düşundum bir de ortalamıyor diye şimdiki fikrim olsa plaka aydınlatmalı yerine takılandan alırdım.

1, 2, 3, 4, nolu parçalar sökülcek 5, 6, 7 nolu parçalar aralanması yeterli

ön konsola giden uzun kabloyu halıflex döşeme ile plastik aksamın altına parmaklarınız  ile sokturarak gizleyebilirisniz, kapı eşiklerini sokmeye gerek yok. klavuz tel ile de torpidonun arkasından konsola gecirebilirisniz kabloyu.

direk geri vitesten ve şaseden + ve - kabloları almak yeterli olmuyor araba calışınca akım düzensizleştiği için kamera görüntüsü bozuluyor bu yüzden role benzeri devreler şart.

IMG_20160819_165632.jpg

IMG_20160819_165653.jpg

IMG_20160819_165728.jpg

IMG_20160819_165800.jpg

IMG_20160819_165907.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tesekkurler arkadan fotograf alabilirmiyiz kamera nasil durdu merak ediyorum tamponda

@Feyzal59 fotograflar icin tesekkur ederim,bende plakaliga tikalanlari kullanmak istemiyorum goruntu olarak cok kotuler.Ya direkt oem sciroccodaki gibi geri gorus kamerasini alacagim komple.

Yada sadece kutusunu alip su sekilde,icine kendi aldigim kamerayi takarak maliyeti dusurmeyi planliyorum bakalim cihaz gumrukten cikti gelsin ona gore Plan yapacagim :)  

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/mieQNjY3

Geri
Üst Alt