5 inç yeni Mib 2 MirrorLink ünite taktırdım. Tecrübelerim...

@yavuzbattal soyle soyliyeyim. Ender elektronikte media cihazi yukseltme diye kablo tesisati falan satiliyor. Bunda mikrofon ara kablo vb seyler var. Eger bluetooth calismasaydi boyle bi satis olmazdi diye dusunuyorum. Ender elektronigi bi arayip sorun bence siz nerede yaptirdiniz montaj isini?

@skysoblue85 Hocam siparişi tam 1 hafta önce vermiştim. Nerede taktıracağıma henüz karar veremedim ama İstanbul'da olanların önereceği düzgün çalışan bir yerde taktırabilirim. Benim bildiğim ve daha önce iş yaptığım tek yer Ender Elektronik. Fiyat sormadım aslında uygun bir fiyat verse ona da taktırabilirim ama en az 200-300 TL ister sanırım. Soran oldu mu hiç? Tanıyan varsa foruma özel bu işlem için pazarlık yapar mı acaba? Sonuçta en az 3-4 kişi taktıracak gibi duruyor İstanbul'da.

@yavuzbattal hocam kodlama için kablom var ama tecrübem hiç yok. Hatta kablo da geldiği gibi duruyor evde. Daha önce konuşmuştuk burada da @umitbtarkadaş kendisi kodlamayı yapmayı planlıyor hatta montajı da kendisi yapmayı düşünüyor sanırım :)  Eğer kablosu gelmezse de ben kablo desteği sunacağım.

@yavuzbattal ben de 6,5 inch taktırmaya niyetlendiğimde aynı sorunla karşılaşınca vazgeçmiştim. Benim en büyük derdim bluetooth telefon görüşmesi ve müzik aktarımıydı, o çalışmadıktan sonra bana bir ton para vermek anlamsız gelmişti ama Salih arkadaşımın da söylediği gibi sonradan Ender Elektroniğe bu şekilde bir ürün geldi. Ben de onu sanki artık bluetooth calıştırabiliyorlar gibi anlamıştım. Bu seferde çok pahalı oluyordu o yüzden hiç ilgilenmedim.

Aslında ticari imkanı olan birisi bu yeni üründen toptan getirip montaj ve kodlamasını yapsa bence Türkiye'deki comfortline araçların 1/3 ü takar. Maliyet çok iyi.

@Cersahin hocam teybi takabilecek bir usta bulup sadece teybi taktırın, kodlamayı bence kendiniz bile hallederseniz, forumda dökümanlar mevcut çinli kardeşimiz videoda gönderdi

Endere gidip boş yere 200-300 vermeyin derim.

Dün akşam işten eve giderken yeni birşey keşfettim.
Telefondan bluetooth ile dinlediğiniz dijital radyo uygulamalarında (örneğin Radyo Kulesi) favorilere eklediğiniz dijital istasyonlar arasında direksiyon tuşları ile ya da ekrandan oklarla geçiş yapabiliyorsunuz. Apple gibi kapalı bir sistemi (üstelik de bluetooth konusunda) ve hatta telefon üzerinden telefondaki bir uygulamayı bu şekilde kumanda edebilmesi büyük kolaylık bence. 
MirrorLink ile kullanacağım telefon konusunda halen kararsızlık içindeyim. MirrorLink ile uyumlu az model var. HTC ve Samsung madelleri başta geliyor. Navigasyon için Sygic in Car uygulaması satın alınmalı. Buna değer mi bilmiyorum... İkinci el ucuz bir HTC One M8 alabilirim. Ama iPhone ile de gayet mutluyum. 
Kafamda deli sorular  s=bur2

Ekli dosyayı görüntüle 3343

@Orhan Okay Android iyidir uyumlu modellerden önerim htc dir. Çünkü araç uygulaması da mevcut ve kullanım kolaylığı oluyor. Sygic car uygulamasınında apk sı bulunur  &:

@umitbt  benim de gözüm HTC de hocam. iPhone iyi güzel ancak zaten Apple ın kısıtlamalarından epey mutsuzum. Dediğiniz gibi Car uygulamasının arayüzüyle MirrorLink i kullanmak keyifli olacaktır. 

@CersahinHocam valla bende birkaç parçayı Ender Elektronik'e taktırdım ve işçiliğinden çok memnun kaldım açıkçası, benim de kafamda ora var. Eğer ürünüm 23 Nisan'a kadar gelirse ,23 Nisan'da taktırmayı planlıyorum. 

Dün akşam işten eve giderken yeni birşey keşfettim.Telefondan bluetooth ile dinlediğiniz dijital radyo uygulamalarında (örneğin Radyo Kulesi) favorilere eklediğiniz dijital istasyonlar arasında direksiyon tuşları ile ya da ekrandan oklarla geçiş yapabiliyorsunuz. Apple gibi kapalı bir sistemi (üstelik de bluetooth konusunda) ve hatta telefon üzerinden telefondaki bir uygulamayı bu şekilde kumanda edebilmesi büyük kolaylık bence. 

MirrorLink ile kullanacağım telefon konusunda halen kararsızlık içindeyim. MirrorLink ile uyumlu az model var. HTC ve Samsung madelleri başta geliyor. Navigasyon için Sygic in Car uygulaması satın alınmalı. Buna değer mi bilmiyorum... İkinci el ucuz bir HTC One M8 alabilirim. Ama iPhone ile de gayet mutluyum. 

Kafamda deli sorular  s=bur2

/monthly_2016_04/IMG_0501.thumb.jpg.c2b430e096b2e5330704e9bb4bebd093.jpg
Bunun için karnaval uygulamasını önerebilirim, araç kumandalarından istediğiniz gibi yönlendireniliyorsunuz ve çalan şarkıların bilgilerini de ekrandan görebiliyorsunuz

Orhan kardeşim bu cihazda DAB var mı? Kendim alamıyacağımm ama galiba bir arkadaşa sipariş verme arifesindeyiz. Hanımını ikna edebilirse alıp kodlayacağız. :) Belkide şimdi misafir olarak bu yazıyı okuyordur. :)

@yusuf sistemi kendim takamam. zarar vermek istemiyorum özellikle kaplamaya vs. O yüzden bugün yada yarın Kadıköy'de bir yere taktırabilirim. Kodlamayı da artık bir şekilde yaparız sanırım :)  

Geri
Üst Alt