Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

@ft19 Duraklarda sıkıntı olmaması için(2-3 otobüs aynı anda geldiğinde sıkışıklık yaşanmasın diye) 15 metre ileri ve geri park yasağı var. Amasya'da ki durakların hepsinde yerde çizgi, kenarda da tabela var. Uyan var mı derseniz, mâlum. :)
dükkanın olduğu caddedeki duraklarda yok. ama ana caddelerde gördüm. cadde zaten dar. 2 şeritli. bizim dükkan tarafına tek sıra park serbest. ama şuna inanıyorumki, çizgi çeksende, durakta araç olmasada, yurdumun otobüs ve minibüs şoförlerinin çoğu yine sağa yanaşmadan şeridinde durarak ve arkadan gelen araçları bekleterek yolcu indirir, bindirir diye düşünüyorum.

Yıllardır  park ettiğimiz yere adamlar park yasağı getirmiş , kimsenin haberi yok. Bir gün polis ceza yazarken denk geldim ve o andan itibaren aracımı oraya koymadım fakat o günden önceki 2 gün içinde pes peşe 2 adet park cezası aldığımı öğrendim. Kaç ay geçti insanlar hala oraya park ediyor, ceza yiyorlar.

Kasim ayında 1.5 senedir kullandigim mühürsuz App ( kalın harf ) plakadan ceza yedim. (412tl)

2 gün önce de mühürlü app ( ince harf ) plakadan (876tl) ceza yedim.

İşin garip yanı , orijinal plakam ile mühürlü app plaka arasındaki tek fark , app nin pleksi plakaligin içine girebiliyor olmasıydı. ( İstanbul,ince,düz harfler)

İşin garip olan 2. Kısmı ise trafikci bagajimdan cikarttigim orijinal plakama da sahte/app demesi idi. Yani app de taksam orijinali de taksam cezayı yiyecektim. Ama 876 çok koydu. ( Uygunsuz plakanın cezası 412 TL iken orijinal plakanın 7 gün içinde takılmaması ve men in kaldırılmaması durumunda bu ceza 876 TL ye çıkıyor)

Şimdi ise hafta içi bu cezaya itiraz için dilekçe verip, app ve orijinal plakalarimin gece yan yana çekilmiş fotoğraflarını ek olarak sunacağım.

Yıllardır  park ettiğimiz yere adamlar park yasağı getirmiş , kimsenin haberi yok. Bir gün polis ceza yazarken denk geldim ve o andan itibaren aracımı oraya koymadım fakat o günden önceki 2 gün içinde pes peşe 2 adet park cezası aldığımı öğrendim. Kaç ay geçti insanlar hala oraya park ediyor, ceza yiyorlar.
Kasim ayında 1.5 senedir kullandigim mühürsuz App ( kalın harf ) plakadan ceza yedim. (412tl)
2 gün önce de mühürlü app ( ince harf ) plakadan (876tl) ceza yedim.
İşin garip yanı , orijinal plakam ile mühürlü app plaka arasındaki tek fark , app nin pleksi plakaligin içine girebiliyor olmasıydı. ( İstanbul,ince,düz harfler)
İşin garip olan 2. Kısmı ise trafikci bagajimdan cikarttigim orijinal plakama da sahte/app demesi idi. Yani app de taksam orijinali de taksam cezayı yiyecektim. Ama 876 çok koydu. ( Uygunsuz plakanın cezası 412 TL iken orijinal plakanın 7 gün içinde takılmaması ve men in kaldırılmaması durumunda bu ceza 876 TL ye çıkıyor)
Şimdi ise hafta içi bu cezaya itiraz için dilekçe verip, app ve orijinal plakalarimin gece yan yana çekilmiş fotoğraflarını ek olarak sunacağım.
Geçmiş olsun hocam umarım cezanız iptal olur. Yanlız ceza yazan polisin bir eksikliğine dua edin. Araçta 2 plaka bulundurmanın cezası con daha yüksek. Aracınızı bağlamaya kadar gidebilirdi. Yedek plakaları araçta saklamayın.

İlk cezamı genç iken ilk arabam ibiza ile balatta sabah 4 de alkollü yakalanıp 570 TL ve 6 ay ehliyet verdim 10 sene önce. Sonra ehliyetsiz 6 ay kullandım yine alkolle. Sonra bir kaza gördüm e 5 de o andan sonra tövbe ettim alkollü araç kullanmamaya. Artık alkol varsa taksi ile gidip geliyorum 7 yıldır. Bir kere karakoy de sarı da geçtim polis kırmızı diye yazdı. O ara emniyet kemeri yoktu ve telefon elimdeydi birşey diyemedim. Şükür son 3 4 yıldır ceza yemedim.

İlk cezamı genç iken ilk arabam ibiza ile balatta sabah 4 de alkollü yakalanıp 570 TL ve 6 ay ehliyet verdim 10 sene önce. Sonra ehliyetsiz 6 ay kullandım yine alkolle. Sonra bir kaza gördüm e 5 de o andan sonra tövbe ettim alkollü araç kullanmamaya. Artık alkol varsa taksi ile gidip geliyorum 7 yıldır. Bir kere karakoy de sarı da geçtim polis kırmızı diye yazdı. O ara emniyet kemeri yoktu ve telefon elimdeydi birşey diyemedim. Şükür son 3 4 yıldır ceza yemedim.
Çok doğru bir karar vermişsiniz hocam. Bir veya birden fazla insanın hayatı ortada.

[mention=514]ft19[/mention] Duraklarda sıkıntı olmaması için(2-3 otobüs aynı anda geldiğinde sıkışıklık yaşanmasın diye) 15 metre ileri ve geri park yasağı var. Amasya'da ki durakların hepsinde yerde çizgi, kenarda da tabela var. Uyan var mı derseniz, mâlum. [emoji4]
Amasya çok güzel şehir ama o akşam trafiği Yok mu

Geçmiş olsun hocam umarım cezanız iptal olur. Yanlız ceza yazan polisin bir eksikliğine dua edin. Araçta 2 plaka bulundurmanın cezası con daha yüksek. Aracınızı bağlamaya kadar gidebilirdi. Yedek plakaları araçta saklamayın.
Evet orijinalleri evimde birakacaktim ama sonra sonra yaparım derken çevirmeye yakalandik. Mühürsuz var iken her yerde söyleniyordu orijinalleri bagajda saklayın diye o sebeple çıkartamadım bagajdan...

Valla giren girdi hocam ha 876 yemişim ha 1400 ... Ceza bile beklemiyorken 412 yerine 876 yemek çok koydu. Hele ki benim plakam orijinalinden farksız iken cevirme de durdurulmayan, gitmelerine izin verilen Fransız+kesikli plakalı araçlar varken... Orijinal plakaya da sahte/app demesi zaten ap ayri bir olay. Amacini belli eden şey oldu.

mayıs 2017, otoyol bolu istikametinde 160 km hızla 427 tl ceza yedim üzerine de su içtim.

Bugüne kadar 2 ceza yedim.Her ikisi de yurt dışında.Biri aşırı hız 60 tabelasının yanından 90 la geçmişim.

Diğeri de geçen yıl gece vakti yolculuk yaparken hızlı döndüğüm virajda kontrolü kaybedip şarampole yuvarlanıp takla attım.Gelen polis yol şartlarına uygun araç kullanmadığım için ceza yazdı.Olay yeri incelemeye gelen müfettiş te beni dava ediyordu.Eşim ve kardeşim hemen taburcu edilince dosya açılmadı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt