Kim Nerede, Nasıl Ceza Yedi ?

Şubat Ayında;

Kadıköy'de Tramvay yoluna girmek ten çevirdiler 182.00 TL ceza ve 30 puan ceza düştüler. Sonra yanımdaki arkadaşın TSK personeli olduğunu öğrenince söyleseydiniz ceza kesmezdik dediler. 

28 şubatta Döner Kavşakta dönerken 2. Işık kırmızıya dönmüş ya dalgınlıktan ya da önümdekileri takip etmekten farkında olmadan geçmişim. 288 tl

@DmrOzr Aynen hocam ben de oradan gectim eds kutusunda flas patladi. Bakalim gelecek mi ceza...

@DmrOzr tatile giderken gece yoldaydım bendede patladı (şimşek cakar gibi) hızım 100 civari idi gelmedi

Otobanda, 60'lık yolda 72 ile yakalanmışım, radar app açıktı telefonumda ama demek ki radarı ilk keşfeden ben olmuşum, flaş patlamadı yada ben fark etmedim. 

Şubat ayında olmuş olay 10 euro'luk bir ceza yemişim, bugün geldi kağıt :)

RESIM 1.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Bu polis niye bana bakıyor diye polise kitlenmişken yayaya yol vermemişim. Arkamdan ceza yazmış :D

Otobanda, 60'lık yolda 72 ile yakalanmışım, radar app açıktı telefonumda ama demek ki radarı ilk keşfeden ben olmuşum, flaş patlamadı yada ben fark etmedim. 

Şubat ayında olmuş olay 10 euro'luk bir ceza yemişim, bugün geldi kağıt :)

Ekli dosyayı görüntüle 29117
Hocam cezalarınız hep böyle düşük mü oluyor? 10 euro olmasına şaşırdım gerçekten

Güzel de çekmişler, ceza yedim demeyin bence, 10 euro'ya arabanın fotoğrafını çektirdim diye düşünülebilir yani. :)  

@Recep Gül

Garip ?

Hız sınırını %10 aşmanın cezası

Almanyada 10 euro (ordaki asgari ücretin 1/120 si 

TR de aynı duruma  230 lira ceza var ve asgari ücretin 1/10 u 

Vatan sağolsun .

Hocam cezalarınız hep böyle düşük mü oluyor? 10 euro olmasına şaşırdım gerçekten

Güzel de çekmişler, ceza yedim demeyin bence, 10 euro'ya arabanın fotoğrafını çektirdim diye düşünülebilir yani. :)  
Yok hocam ,zam yapıldı cezalara ama Türkiye'ye göre cezalar düşük tabii. Yaptığın hıza göre değişiyor ama en yüksek hız cezası 60 euro normalde. Bu cezanın 10 euro gelmesinin sebebini berlin dışında olmama bağlıyorum. Cezayı Brandenburg da yemişim ya o yüzden 10 euro geldi yada Brandenburg un cezaları düşük bilemedim. 

@Recep Gül

Garip ?

Vatan sağolsun .
10 euro gelmesine  şaşırdım bende. Normalde en az 30 euro gelebilirdi Berlinde olsaydı bu olay. Sanırım Brandenburg ta cezalar düşük bilemedim neden bu şekilde geldiğini. 

Yok hocam ,zam yapıldı cezalara ama Türkiye'ye göre cezalar düşük tabii. Yaptığın hıza göre değişiyor ama en yüksek hız cezası 60 euro normalde. Bu cezanın 10 euro gelmesinin sebebini berlin dışında olmama bağlıyorum. Cezayı Brandenburg da yemişim ya o yüzden 10 euro geldi yada Brandenburg un cezaları düşük bilemedim. 
Gerçekten çok düşükmüş hocam hız cezalarınız, bu mesajlardan önce "Hız cezaları Türkiye'de mi daha yüksektir, Almanya'da mı?" diye sorsalardı direkt Almanya derdim herhalde.

Bizde en yüksek hız cezası 1.228 TL, şaka gibi. Üstelik bizim hız sınırı olmayan otobana çıkıp kendimizi tatmin etme şansımız da yok. :)

@Recep Gül Resimde siz seçilemiyorsunuz, ben değildim diye itiraz edin.
Merak etmeyin hocam onunda göndermişlerdi buraya koymadım sadece, ayrıca itiraz etsem ne olacak, ceza plakaya kesiliyor. Öyle yada böyle ben ödemem lazım. Hadi diyelim bi arkadaş yemiş olsun. 10 euro için itiraz etmeye değmez 😁 Cezayı çoktan ödedim zaten. 

@Recep Gül

Garip ?

Vatan sağolsun .
Caydırıcılıkla ilgili diye düşünüyorum tv kanalı da olan siyah tshrtlü bir zaat lüks spor arabasıyla istanbul da yüksek sürat ile kaza yapıyor verdiği cevap "adamlar sağlam araba yapmışlar" türkiye de düşünsenize en yüksek ceza 50 60 lira olsa, her gün 50km hız sınırı olan yerde bariyerleri 200km ile aşıp karşıdaki araca çarpan aracın videosunu akşam haberlerinde izleriz. Trafik de bir kültürdür. Biz kültürlerimize bağlı bir milletiz her akşam luppo eşliğinde colamızı yudumlar alamanyanın bizi kıskanmasını sağlarız.

Geri
Üst Alt