Araç Çalışmıyor, Yardım.

@ZITIPAŞAAcaba VW Türkiye ye (veya Almanya) bir mail atarak:

Aracın otoyolda kullanım esnasında birden stop ettiğini ve sizi/ailenizi çok büyük bir tehlikeye soktuğunu (biraz da konuyu abartarak), tüm bayram tatil planlarınızı aksattığını, bunun üzerine araçtan bu denli soğumuşken tamir ücreti olarak bu denli astronomik bir bedelin çıkartılmasından doğan memnuniyetsizliğinizi mi belirtseniz? 
Bunu hepberaber neden yapmıyoruz?

Yabancı dili olan arkadaş bir mail metni hazırlasın, Almanya ile kontakt kuralım. Bayii ccye eklensin.  Yani biraz insanlık vefa yahu garanti bitince öküz öldü ortaklık bitti mi yani.

@SCCHocam baya bir konuya değinmiş, sonunda kendin de cevabı vermişsin  :D

Eşel mobil olayı fena, bayram öncesinde zaten "Avrupa nıj en ucuz yakıtı bizde" diyerek buraya bir ayar çekileceğinin sinyali verildi. Eşel bittiği an fırlar ama bence şöyle bir güzellik yaparlarsa duble katmerli olur.

Önce ötv % oranını arttırırlar, oradan bir zam yeriz. Üzerine eşeli de parça parça kaldırırlarsa, arada ötv % zammı da kaynar tam olur :/  

Eşeli önce kaldırıp, üzerine vergi eklemek göze batar (gerçi neler oldu da bu millete hiçbir şey batmadı, o da ayrı..) 

• Beğen
Tepkiler: SCC
@ZITIPAŞA 

Sonuc ne oldu . Dış piyasadan kaca temin edildi mazot pompası? İsçilik kaç aldı sanayi ustası?

@Savatage  daha temin edilemedi hocam, araştiriyoruz. Usta 500-1000 arası halledecek sanirim tam konusmadik. Parca bulunursa en kolayı tamir hocam.

Bu videoya göre sanayi ortamında bile 500-600 isçilik normal gibi. (Bayağı bi söküm var zor ulaşılan yerlere)

Usta da şunu itiraf ediyor? Hayatımda ilk defa söktüm diyor. 

Yani bu bir TDİ pandemisi değil sonucuna  geliyor olay.(yetkili serviste ilk defa fiyat veriyoruz demisti sanırım)

Video da Yanlız pompayı tamire gönderiyorlar ?

Bizim bozulursa çöp dedigimiz olaylarda aslında bir tamir sektörü var 

Ankarada 

Turbocu Ümit

Dinamocu Vedat (şarj bobini)

Meşhurdur.

Artık araç beyinlerinin bile tamiri yapılıyor

Pompacı xxxxxx ?????

Acaba bu pompa  tamir işi arastırılsamıydı???

@Savatage  bugün bir parca temin edildi hocam tamircinin arkadaşı imiş İstanbuldan gelecek takılıp çalişır ise ucreti gonderilecek. Bakalim hallolur umarim

@Savatage  tamir işinide istanbulda bir usta yapıyormuş ancak kısa sürmüyor dedi ve garantisi yok hocam, eger bu şekilde halledilemez ise o yolu deneyecegiz artim servise 18.000 TL para vermeye gerek yok birdaha önunden de gecmem servisin tüm parcalari kendim alıp dısarıda bakımıni yaptiracağım.

Konu hakkında güncelleme yapayım, parça bugün ustaya ulaşmış, araç sanayiye götürüldü, parça her ne kadar hemen gorulebilecek şekilde en ust kısımda bulunsada sökülmesi esnasında bir çok parça söküleceğinden ufak bir yıpranma bulunan yaklaşık 5 yaşındaki triger kayışıda degişecek, parçalar (yüksek basınç pompası hariç) orijinal yedek parça alım satımı yapan bir tanıdıktan temin edilecek ve orijinali ile değişekcek. Gelen basınç pompası çalışır ise bir süre idare edilip sökülen bozuk parça mümkün ise Ankarada bulunan delphi pompanın tamiri ile tanınan bir serviste tamir edilecek. Dizel kullanan arkadaşlarin bu parcaya dikkat etmesini tavsiye ederim. Yakıt sarfiyatı anormal bir artış gosterdiyse (8,9,10 litreler) gecikmeksizin bu parcayı kontrol ettirsinler derim.

Konu hakkında güncelleme yapayım, parça bugün ustaya ulaşmış, araç sanayiye götürüldü, parça her ne kadar hemen gorulebilecek şekilde en ust kısımda bulunsada sökülmesi esnasında bir çok parça söküleceğinden ufak bir yıpranma bulunan yaklaşık 5 yaşındaki triger kayışıda degişecek, parçalar (yüksek basınç pompası hariç) orijinal yedek parça alım satımı yapan bir tanıdıktan temin edilecek ve orijinali ile değişekcek. Gelen basınç pompası çalışır ise bir süre idare edilip sökülen bozuk parça mümkün ise Ankarada bulunan delphi pompanın tamiri ile tanınan bir serviste tamir edilecek. Dizel kullanan arkadaşlarin bu parcaya dikkat etmesini tavsiye ederim. Yakıt sarfiyatı anormal bir artış gosterdiyse (8,9,10 litreler) gecikmeksizin bu parcayı kontrol ettirsinler derim.
Arızalanan parça common rail pompası aslında, gelen mazotu basınçlandırarak enjektörlere gönderiyor. Turbo benzinli araçlarda da yüksek basınç pompası mevcut. Hatta eski 1.6 thp 156/200 bg lik motorlarda bu parça kronik olarak bozuluyordu, revize ettiler düzeldi. Turbolu araç sahipleri olarak hepimiz dikkat etmeliyiz ama hiçbir belirti olmadan bozuluyor ve çekicilik oluyorsunuz. Atmosferik benzinli bir araç almadığımız sürece bu masraflardan kurtulmak biraz şans meselesi. Belki de yüksek basınç pompası bozulan 1000 kişiden birisiniz çünkü ea288 dizellerde yüksek basınç pompasının bozulduğunu ilk kez sizde gördüm. Geçmiş olsun umarım tamirat edilen pompa tekrardan randımanlı çalışır ve en ucuz şekilde atlatırsınız.

@DuzboruDownpipe  son dönemde bu arıza kaynaklı çekicilik olan vw grubu araçlar artmış hocam hatta bir video vardı Türk bir usta passatı aynı bu arızadan tamir ediyordu. Yakıt kalitesinden mi, yoksa kullanima bağli ortaya cıkan kronik bir sorun mu emin değilim. İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim hocam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@DuzboruDownpipe  işin ilginç tarafıda servisin hic bir yardımda bulunmayışı oldu hocam, ankaraya ugradigimda gittim sordum hali ile arac servise gelmeden bir sey diyemeyiz dedi, dedim aracın oldugu yerde servis yok en yakın servis kayseride çekici ile oraya gittiğinde bana 20.000 TL ucret cikarilmayacagini garanti eder misiniz diyorum bakmamiz lazim, belki iyi niyete girer diyor,  bu işin belkisi mi olur sadece parca 15.000 TLden fazla, belki o parça bozulmamıştır diyor. Ustalar aracın basına gelir gelmez yakit sisteminde sorun oluğunu anladi ki her parcasina baktilar yakit sisteminde bozulmasi muhtemel en son bu parcada ariza oldugunu soylediler bende gozumle gordum parcadan yakit cikisi olmadigini diyorum hala usteliyor. Servise gitse idi muhtemelen yakit hattini falanda degistirmek gerekiyor diyip en az 25.00p masraf cikartacaklardi. Adamlarin kaydinda yok bu hasar nasil bozulabilir diyor, benim size sormam lazim asıl dedim en son. Sonuç olarak servise eğer büyük bir arızadan düserse bu golfler sahibine sabır versin anladigim kadariyla bir tek dsgye iyi niyet uyguluyorlar o da zaten kronik bir zahmet uygulasinlar kalan arizalara hic bir cozum yok 1 haftadir ugrasiyoruz.

@DuzboruDownpipe  işin ilginç tarafıda servisin hic bir yardımda bulunmayışı oldu hocam, ankaraya ugradigimda gittim sordum hali ile arac servise gelmeden bir sey diyemeyiz dedi, dedim aracın oldugu yerde servis yok en yakın servis kayseride çekici ile oraya gittiğinde bana 20.000 TL ucret cikarilmayacagini garanti eder misiniz diyorum bakmamiz lazim, belki iyi niyete girer diyor,  bu işin belkisi mi olur sadece parca 15.000 TLden fazla, belki o parça bozulmamıştır diyor. Ustalar aracın basına gelir gelmez yakit sisteminde sorun oluğunu anladi ki her parcasina baktilar yakit sisteminde bozulmasi muhtemel en son bu parcada ariza oldugunu soylediler bende gozumle gordum parcadan yakit cikisi olmadigini diyorum hala usteliyor. Servise gitse idi muhtemelen yakit hattini falanda degistirmek gerekiyor diyip en az 25.00p masraf cikartacaklardi. Adamlarin kaydinda yok bu hasar nasil bozulabilir diyor, benim size sormam lazim asıl dedim en son. Sonuç olarak servise eğer büyük bir arızadan düserse bu golfler sahibine sabır versin anladigim kadariyla bir tek dsgye iyi niyet uyguluyorlar o da zaten kronik bir zahmet uygulasinlar kalan arizalara hic bir cozum yok 1 haftadir ugrasiyoruz.
Asıl bu parçaya iyi niyet uygulanması lazım ama servislerin tutumu fahiş fiyata gelirsen gel gelmezsen gelme şeklinde. Aracı P ye alın terk edin arızası alıyordum ve servise gittim. Mikroşalter için 800 tl para istediler. Doğuş'a şikayet edeceğim dedikten sonra bir daha hesaplayalım dediler ve mikroşalter için ücret ödemedim.

Gittiğiniz servisi şikayetvarda şikayet edin, google da 1 yıldız verin ve arayın doğuşa şikayet edin, arızayı belirtecek şekilde mail atın ve servisin tutumunu belirtin. Belki sonuca ulaşırsınız. 

@DuzboruDownpipe gittiğim servis doğuş oto etimesgut hocam ne yazık ki, doğuş oto boyle ise kayseri aykanda neler yasardik Allah bilir 😁 bu işin çozum mercii aslinda Almanya hocam VW dogusun elinden bir alsa bu Türkiyede ki distributorlugu o zaman belki çozume kavusur vwnin ülkemizdeki sorunları

Geri
Üst Alt