Araç Çalışmıyor, Yardım.

Kesinlikle hocam farklı bir albenisi var bu markanın. Ama gercekten hic sağı solu belli olmuyor yani cok alakasız bir yerde cok alakasız bir parçası arıza verebiliyor. 

Bu arızadan sonra bir süre daha binip değiştirme fikri var aklımızda ancak araba bir de devirdaim pompası arızası verir ise diyecek bir şey yok 😁

Bu arızadan sonra bir süre daha binip değiştirme fikri var aklımızda ancak araba bir de devirdaim pompası arızası verir ise diyecek bir şey yok 😁
Yetkili servisin fiyatı bir belli olsun ?

Aracı satma fikri ondan sonra masaya yatırılacak bir durum.

Eğer oem orjinal parça dış piyasadan 4300-4500 civarına temin edilirse, sanayi ortamında bunun işciligi 300-400 civarı. Hadi 500 olsun.

Bu durumda 5000 e defter kapatılır.

Yetkilide +10.000 tl fiyatlar tam fiyasko olur. (Aractan soguma olur kabul)

Kesinlikle hocam mail yazdım bir kac servise bakalım dönüş ne olacak

Bugun doğuş oto etimesguta giderek söz konusu parçanı  fiyatını ögrendim arkadaşlar merak edenler icin parçanın kodu güncellenmiş ve 04B130755H olmuş, parçanın fiyatı ise tam tamına 15.185 TL. İşcilik hariç. Servisteki usta dahi nasıl bozuldugu hakkında fikrim yok diyor hele 70.000 KM de.

Bugun doğuş oto etimesguta giderek söz konusu parçanı  fiyatını ögrendim arkadaşlar merak edenler icin parçanın kodu güncellenmiş ve 04B130755H olmuş, parçanın fiyatı ise tam tamına 15.185 TL. İşcilik hariç. Servisteki usta dahi nasıl bozuldugu hakkında fikrim yok diyor hele 70.000 KM de.
Bisey diyemedim.

Denmez zaten...

Olay 3 5 binden 15 binlere nasıl geldi vay anasını... Çok geçmiş olsun dediğiniz gibi yüksek süratlerde giderken olması büyük felaketler getirebilir Allah korumuş @ZITIPAŞA

@ZITIPAŞA Şimdi ortada şöyle bir durum var. Siz parçayı dışarı da söktürmüşsünüz. Servis bunu iyi niyete alır mı ? Sonuç olarak dışarıdan müdahale var diyebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Salih Sayın  onda sorun olmaz dediler hocam çunku baska secenek yoktu bayram gunu bozulan arabayi kasabadan kayseriye cektirmek cok mumkun olmazdi bende usta cagirarak baktirmak zorundaydim, ayrica bizim de sorunu tespit etmemiz lazim ondan dolayi en yakin servise goturun dediler ancak ben simdi kayseriye gotursem bana 20.000 fatura cikarsalar araci tekrar cekici ile memlekete mi gotureyim yani.

@ZITIPAŞA

Evet plan nedir ?

5000 e serbest piyasadan oem orjinal parcayı bulup 500 işcilikle 5500 e defter kapatılacak sanırım.

Diger türlü 15.000 + 1500 iscilik yetkili servis ihtimali tam ütopya.

16.500 bu  işe bayıldıktan sonra bu tdi golf ankara kayseri 2,3 ortalama tuttursa kendini affettiremez bu saatten sonra.

SOĞUMANIN böylesi ! 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage aynen plan bu yönde hocam birdaha da butun parcalari kendim alıp bakimı dısarida yaptiririm kafama yatan arac bulana kadar, sonrasi da vw ye elveda 

Bir sekilde yaptirilacak hocam ne olursa olsun kullanima bagli olmayan bir parcanin arizasindan cikan uctet cok fazla

@ZITIPAŞA Hocam araç 2016 model miydi.Aynı seri parça kullanmışlardır belki.Öyleyse bende dua etmeye başlıcam yolda bırakmasın diye.Benimkide 2016 Temmuz çıkışlı

@DmrOzr  evet hocam 2016 model, valla aynı seri kullandılarsa bir gostermekte fayda var.

Geri
Üst Alt