6,5" Composition Media APP Connect

@forzaGilles

Golf TDI 1.6 DSG Highline BMT + Geri Görüş Kamerası (ve bir sürü başka opsiyon)...

Teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar Merhaba,

Dün golf aracımı teslim aldım. Araç 2017 model, 22. hafta sonrası üretim. 24A yerine 24B ile biten parçası var. Menüde App Connect var, acaba CarPlay için USB değişimi şart mıdır? 2017 model aracı olup da AppConnect açtıran oldu mu acaba?

App Connect için 1071 TL, işçiliği için 200 TL;

USB için 300 TL, işçiliği için yine en az 200 TL isteniyormuş. Toplam 1771 lira gibi fahiş bir rakam çıkıyor ortaya.

Diğer yandan, şuan ismini vermek istemediğim bir firma 600 liraya hem AppConnecti açabileceğini hem de USB yi değiştirebileceğini söyledi. Adminimiz postumu engeller diye yazamiyorum :)

Teşekkürler.
Burası başka alışık olduğunuz forumlara benzemez rahat olun değerli  Hocam

Hocam firma ismini isteyenlere ozelden yazayim, kimsenin basi belaya girmesin, yapilan islem pek legal degil anladigim kadariyla. Tam anlamiyla crackleniyor arac.

Yeni model olsa bile, Golf, Passat ve Polo larda USB degisimi sart AppConnect//CarPlay icin. Tiguan, CC ve Scirocco larda 2016, 22. hafta sonrası üretim için USB değişimine gerek yok. Bu da ek bilgi olsun.

Ben henuz kararsızım, serviste mi actirsam, disardaki firmaya mı yaptırsam bilemiyorum. Aracın garantisine olan etkisi konusunda emin değilim.

Merhaba, konuyu baştan sona okudum ve en azından birlikte hareket edip, sahip olmamız gereken bir özelliğin haksız bir şekilde bizlere verilmeyişine karşı sesimizi yükseltmek adına, change.org kampanyasına da katıldım, az önce Doğuşa mail de attım. Hemen telefonla geri döndüler. Konuyla ilgili bilgileri çok kısıtlı. "Google ve apple'ın politikası dolayısıyla bu özellikleri kullanamıyorsunuz" diyip, kod temini ile servisten 2. jenerasyon aletlerde kısıtlı da olsa bazı özelliklerin açılabildiğini benden öğrendiler. Yani bende voice tuşu olmayan 6,5" bir composition media'nın takılı olduğu, menüsünde mirrorlink app-connect benzeri bir sekmenin bulunmadığını söylememe rağmen, donanımsal olarak bir fark olmadığını, ilerde bir yazılımla bu özelliklerin haritalar da kullanılabilecek şekilde tüm composition medialara serviste ilave edilebileceğini söyledi. Kafamda sorularla bu konuda beklemede olan golftutkusu kervanına ben de katıldım. Ama bir çıkarımım var ki; o da Doğuş veya Türkiye'de tüketici hakları benzeri bir yolla bu konuda bir sonuç almanın Almanya'ya başvurarak sonuç almaktan çok daha zor olduğu.

...az önce Doğuşa mail de attım. Hemen telefonla geri döndüler. Konuyla ilgili bilgileri çok kısıtlı. "Google ve apple'ın politikası dolayısıyla bu özellikleri kullanamıyorsunuz"...
Bugun tekrar Dogus Maslak'ta dogruladim. 5.000 TL'lik navigasyonu bu yil da satmaya devam edeceklermis. Bu yuzden bu konuda hicbir gelisme olmayacakmis.

Alinti yaptigim konuya donersek; "Google ve Apple'in politikasi" argumani bildiginiz uzere palavra.

Su an Mercedes, Opel ve Ford'larda sorunsuz kullaniliyor. Youtube'dan astra intellink, ford sync 3 aramalari yapip teyid edilebilir. 

Bugün astra kiraladım ve CarPlay sorunsuz çalışıyor

@yusufhocam apple yada android ile ilgili bir politika yok dek istemiştim aslında..

Bugün doğuş esenyurtta polo allstar modelini inceledim, 6.5 media vardı ve araç 24.hafta çıkışlı sol alt tuşu mute olanlardan. Menüye girdim fakat ne app vardı ne de mirror. Pololarda hiç yok sanırım böyle bir durum?

@losthell Pololarda da geri görüş kamerası opsiyonu alınınca geliyor.

Arkadaslar daha once ayirttigimiz temmuz 2016 uretimi highline arac bugun bayiye gelmis. Aracin medyasinda mute tusu vardi ve sistem bilgisine girdigimde model numarasinin sonu 19b ile bitiyordu. Menude de mirrorlink ya da app connect diye bir ifade yoktu. Arac yeni uretim standart highline. Bilgisi olan var mi acaba?

Arkadaslar daha once ayirttigimiz temmuz 2016 uretimi highline arac bugun bayiye gelmis. Aracin medyasinda mute tusu vardi ve sistem bilgisine girdigimde model numarasinin sonu 19b ile bitiyordu. Menude de mirrorlink ya da app connect diye bir ifade yoktu. Arac yeni uretim standart highline. Bilgisi olan var mi acaba?
Geri kamera ile sipariş verilmedikçe eski medya cihazı geliyor hocam.

Geri
Üst Alt