Golf 8 ile merhaba

Hayırlısı Olsun Hocam 8 iziniz :D   (y)  

İlkler Hep Özeldir ;)  

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar Hem 8 ve 7 karşılaştırması ve 8 in tanıtımıyla ilgili akşama boşluk bulabilirsem şuana kadarki tecrübelerimi ayrı bir konuda paylaşacağım. Detaylı bir yazı yazacağım aklıma gelen her şeye değineceğim. Spesifik özel sormak istedikleriniz varsa paylaşırsanız onlara da değineyim.

Dipnot karşılaştıracağım 2 araç; 2016 1.6 TDI Midline Plus vs 2021 İmpression 1.0 TSI

@MrEngineer hayırlı uğurlu olsun kazasız günlerde kullanın askerlik yaptığım memleket Ankaradan Manisa’ya selamlar hoşgeldin MR Engineer

@MrEngineer hoşgeldiniz hocam yeni aracınızda hayırlı olsun allah kaza bela vermesin ağız tadıyla binmeyi nasip etsin 🧿 

Kullanım tecrübelerini ve golf 7 ve 8 arasındaki farkları bekliyoruz

Yüzeysel olarak 7.5 kasa midline plus'lara göre eksileri:

Arka kol dayama

Makyaj aydınlatma

Hoparlör sayısı( midline'da 8 impression 6)

Ön yolcu koltuğu yükseklik ayarı

Torpido halı kaplama yok

Far yağmur sensörü

Arka kol dayama

Makyaj aydınlatma

Torpido halı kaplama yok

Far yağmur sensörü
mk 8 trabsparan olmus desenize 😀

Arka kol dayama

Makyaj aydınlatma

Torpido halı kaplama yok

Far yağmur sensörü
Kuzene verdiğimiz şiparişte aynı araç için;

çerçevesiz dikiz aynası

yağmur ve far sensörü 

hız sabitleme

app connect var

yunus grisi

bu hali için 222bin olarak kapora verdik 3 hafta sonra gelince ne olur bilemiyoruz.

Kuzene verdiğimiz şiparişte aynı araç için;

çerçevesiz dikiz aynası

yağmur ve far sensörü 

hız sabitleme

app connect var

yunus grisi

bu hali için 222bin olarak kapora verdik 3 hafta sonra gelince ne olur bilemiyoruz.
aimdi  ahsettifiniz arac baz paket dimi arac olusturucuda mesela en baz pakete hiz sabitleme dikiz aynasi cercevesiz vs eklenmiyor istediginiz her donanimi dolduramiyorsunuz benmi yanlis biliyorum örnek midline cam tavan dahi var ama bu aracta koyamiyodunuz belki bayide olabiliyodur 

aimdi  ahsettifiniz arac baz paket dimi arac olusturucuda mesela en baz pakete hiz sabitleme dikiz aynasi cercevesiz vs eklenmiyor istediginiz her donanimi dolduramiyorsunuz benmi yanlis biliyorum örnek midline cam tavan dahi var ama bu aracta koyamiyodunuz belki bayide olabiliyodur 
Almanya da hazırda bulduk gemiye yüklenecek 1 adet gözküyordu. Ben kendi aracımı aldığım satış danışmanı arkadaş yardımcı oldu. Aynı aracı  Avek’e sorduğumuzda yok çekiyor çünkü stok eTSI otomatik aracı satıp stok maliyetini düşürmeye çalışıyorlar.

Ooo forumda beklenen konu. 300 Spartalı'dan birini dünya gözüyle görmek de varmış  :)

Golf 8 bu sayfalarda aylarca yerden yere vuruldu fakat gördüğünüz gibi saygıda ve sevgide kusur etmeyiz; biz bir aileyiz :)  

Latife ediyorum, hoş geldiniz. @HONEY gerekli bilgilendirmeyi yapmış; ilk buluşmada Golf 8'in bagajı kaç kilo baklava alıyor test etmiş oluruz artık...  

simdi forumda yerden yere vuran oldu mutlaka araci yakindan gorup inceledim bizzat detayci biri olarakta cok yorum yazdim okuyanlar bilir evet arac ic mekan dugmelerin dokunmatik dijital olmasi hasebiyle 7 7.5 oranla bos duruyor bu gercek doluluk yada goruntu sekil semal olarak 7.5 olanin yanindan gecmez bence ama gene diyorum sifir sifirdir yeni yenidir malsefki boyle bende 7.5 kullanici olarak aracimi satmama ragmen mk8 i begenmesemde hoslanmamis olsamda fikrim ayni yeni yenidir suan bi arac alma asamasindayim ama kararsizliktan ne 7.5 diyorum ne 8 kaldim arada 😀

Almanya da hazırda bulduk gemiye yüklenecek 1 adet gözküyordu. Ben kendi aracımı aldığım satış danışmanı arkadaş yardımcı oldu. Aynı aracı  Avek’e sorduğumuzda yok çekiyor çünkü stok eTSI otomatik aracı satıp stok maliyetini düşürmeye çalışıyorlar.
Alp Bey bir şeyi merak ediyorum. Ben de aracı almaya niyetlendim baz donanımı fakat tanıdık olmasına rağmen satış temsilcisi aracın ne zaman geleceğinin belli olmadığını söyleyip duruyor. Önce ay sonu demişti şimdi diğer ayın ortası diyor. Hiç belli olmaz diyor.

Sizin satış temsilcisi ise taa Almanya'daki gemiye yüklenecek aracı bile görüyor hatta siparişini alıyor. Ne zaman geleceğini söyleyebiliyor. 3 hafta sonra demiş mesela.

Bu satış temsilcileri aynı ekranı, aynı sistemi kullanmıyor mu? Benimki satmak istemiyor da oyalıyor mu acaba anlamadım ki

@Tsigolf Tavsiyem biraz bekleyin  biraz dediğim 1 sene kadar. 2022 başında yeni 308 alın derim...
hocam aslinda o aracada baktim evet guzelmi guze duruyor sekli semali yerinde dogru geldigindeki rakam ne olur bilinmez oda bu fiyatlardan assaya gelmicektir  zaten ama hic fransiz araci bi alman araci etmez diyorum ben arabayi gercekten almanlr yaoiyor gerisi arabacik gibi baktigimizda alman markalarina almanyanin sahini dedigimiz opel bile kalitesi vs ortada yani pejo senelerce kullanmis biri olarakta tavsiyede etmem iki senede trim sesinden duramiyosin aracta ayrica bakin 508ne satafatla geldi yazildi cizildi oyle araba boyle araba passata rakip hatta ustun bile ne oldu suan kac tane 508 satiliyor yada ben istanbulda yasayan ve devamlida trafite olan biri olarak gunde hatta haftada birane denk gelirsem geliyor yolda

@Tsigolf merhaba, alman araçlarındaki kaliteye katılıyorum fakat pejo halkındaki düşünceleriniz artık geçmişte kaldı, evet gerçekten eski pejolar vw grubu araçlar ile yarışamazdı fakat psa büyük birleşmeden sonra çok değişti, gerek tasarım gerekse kalite olarak çok yol katettiler. 508 ile passatı karşılaştırmışsınız ama her iki araç muadil olarak eş değer bile değiller 508 ile karşılaştırılacak araç arteondur. Bilmiyorum 508 kullandınız mı fakat size şunu söyleyim imkanınız olsa birdaha golfe passata binmezsiniz. 225 bg 1.6  eat8 şanzımanlı 508 şu sıralar düşük kmli 450 sıfırı 500 üstü gidiyor. Çok açık ve net 400 istenen r line 1.5 golfü ikiye katlar üçe böler. Ben sıradan bir vatandaş olarak daha iyi yol tutuşa sahip arabaya binmedim. Testlerde de arteondan vs daha iyi olduğu görülüyor. Her an bozulacak diye korka korka dsg araca bineceğime alır eat yi keyfime bakar servislerde iyi niyet dilenir olduk ve bu benim aşırı canımı sıkıyor, parayla rezillik bu.

Geri
Üst Alt