Yoldaki araç durumu

major24 dedi:
Evet %1.5 CUK zam var ama ağustosun kacinda olacak belli değil sanırım.
Volkswagen  General Oto'yu  Dün Aradığımda  Ağustos'ta    1.300  Lira    Zam  Geliyor  Demişti Bana , Ağustos'un Kaçında Olduğunu Söylenmedi  .

grattis dedi:
@yturap hocam bizim gemi hala bekliyor. Nedeeeeeen [emoji1] nerde bu devlet [emoji4]

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@grattis hocam sorma ya. Gemi personeli yatış mı yapıyor ne anlamadım, 2 gündür Koperde gemi = ) Ya da doğuş zam yapıcaz biz bir kaç gün sonra kaldırın gemiyi dedi heralde  :D Yunanistan'a uğrayacaksa eğer bu akşam yada yarın sabah kalkması lazım ayın 4 ünde gelmesi için.

Bu arada Kefalonia'yı bekleyen arkadaşlar Golfleriniz şuan Marmara'nın tam ortasında  :D

Zam gelmiş :( 1.2 TSI Comfotline'ın fiyatı 500 TL artmış..

@yturap hobaraaaa [emoji106] [emoji122]  direk olmasi iyi olmus.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Manisa bayisinden sipariş ettim . St %3 haricinde indirim yapmıyoruz dedi. Gelince konuşuruz diye çok üstelemedim bende . Nasıl bir yol izlemek lazım? Manisadan bayi indirimi alan var mı acaba?

Eylül ayı içinde gelecek araç büyük ihtimal , %3 lovemark devam eder umarım :(

Arkadaşlar merhaba :) Benim aracım cuma günü akşam geç saatlerde Efesan limana yanaştı ve dün akşam itibari ilede limandan ayrıldı. Aracım artık istanbulda ama sanırım araya cumartesi - pazar girdiği için bir işlem yapılmıyor.

Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek ? gümrük fatura vb. işler mi olacak son olarak bayiye sevkiyatmı olacak ? Tecrübeli isimlerden yardım beklemekteyim :)

@Orhan Hoca teşekkürler cevap için. Asbisden plaka kısmını anlayamadım ? bildiğim kadarı ile istediğimiz plakayı alamıyoruz.

Bu arada mtv bana ait olmaması lazım onlara ait  :D

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca teşekkürler cevap için. Asbisden plaka kısmını anlayamadım ? bildiğim kadarı ile istediğimiz plakayı alamıyoruz.

sistemden sırası gelen plakayı verecekler. asbis bu. işlemler hızlandı aynı gün işlemler tamamlanıyor böylece

mtv nin parasını yine sizden almış oluyorlar. net fiyatın içinde.

sadece sizin  adınıza onlar işlemleri yapıyorlar.
Peki hocam şayet özel plâka istersek nasıl bir yol izleniyor. Açıkcası ben özel plâka dusunuyorum fakat nasıl bir yol izlemem gerekli bilmiyorum. Bunun ile ilgili bir konu açılabilir hatta hocam.

@mcanerol

hocam proforma fatura ve kimliğinizle emniyete gidip plaka seçin. gişelerden birinde faturanız ile işlem yaptırıyorsunuz. kırmızı bir kaşe basılıp küçük bir kağıt veriyorlar plakanızın yazılı olduğu. o plaka artık sizin için ön tescil yapılmış gibi birşey oluyor. onu bayiye veriyorsunuz ve tamamdır. onlar da aynı gün veya ertesi gün plakayı alıp geliyorlar.

herşeyden önce st'ye plakamı ben seçicem deyin de halledivermesinler arada. :)

mcanerol dedi:

sistemden sırası gelen plakayı verecekler. asbis bu. işlemler hızlandı aynı gün işlemler tamamlanıyor böylece

Peki hocam şayet özel plâka istersek nasıl bir yol izleniyor. Açıkcası ben özel plâka dusunuyorum fakat nasıl bir yol izlemem gerekli bilmiyorum. Bunun ile ilgili bir konu açılabilir hatta hocam.
Değerli Hocam;

Bu konuda çok uzun uzun yazılacak bir detay içermiyor hocam.

Aracın geldiği bilgisi sonrasında proforma fatura alıyorsunuz bayinizden

bayinize plakanızı kendiniz belirleyeceğinizi ve bildireceğinizi söylemeyi unutmayın.

ASBİS kaydının yapıldığı bilgisini satış temsilcinizden aldığınızda; bağlı bulunduğunuz İlçe Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Büro Amirliği'ne giderek kimlik ve proforma faturanızı ibraz ederek plaka harf ve rakam grubu seçmek istediğinizi başvurusunu yapıyorsunuz.

Bu noktada tanıdık Emniyet Müdürü var ise "bağış" yapmadan plakalar arasından istediğinizi seçiyorsunuz.

Tanıdığınız ne kadar yetkili ve etkiliyse  o kadar açılmamış plaka grubunu görebilirsiniz.

Fakat birbirini takip eden rakamlar ve anlamlı harfler 5 bin liralara kadar "bağış" karşılığı alınabiliyor. Özel plakalarda bağıştan kaçış olmayabiliyor çok yetkili isimlerin referansı olmazsa; çünkü bu para yardımlaşma fonuna aktarılıyor.

Aldığınız Plakayı ST nize bildirmeniz yeterli.

silvershadow dedi:

Değerli Hocam;

bayinize plakanızı kendiniz belirleyeceğinizi ve bildireceğinizi söylemeyi unutmayın.

ASBİS kaydının yapıldığı bilgisini satış temsilcinizden aldığınızda; bağlı bulunduğunuz İlçe Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Büro Amirliği'ne giderek kimlik ve proforma faturanızı ibraz ederek plaka harf ve rakam grubu seçmek istediğinizi başvurusunu yapıyorsunuz.

Bu noktada tanıdık Emniyet Müdürü var ise "bağış" yapmadan plakalar arasından istediğinizi seçiyorsunuz.

Tanıdığınız ne kadar yetkili ve etkiliyse  o kadar açılmamış plaka grubunu görebilirsiniz.

Fakat birbirini takip eden rakamlar ve anlamlı harfler 5 bin liralara kadar "bağış" karşılığı alınabiliyor. Özel plakalarda bağıştan kaçış olmayabiliyor çok yetkili isimlerin referansı olmazsa; çünkü bu para yardımlaşma fonuna aktarılıyor.

Hocam şayet kendi oturduğum ilçe dişinden almak istiyorsam. Yani ben Büyükçekmece'de oturuyorum ama Sultanbeyliden almak istiyorum.

Net bir rakam beklemiyorum ama "48 NK 300" , "48 ES 500" gibi sayılar olan plakalardan ortalama ne kadarlık bir bağış isterler ki ?

mcanerol dedi:

Değerli Hocam;

Hocam şayet kendi oturduğum ilçe dişinden almak istiyorsam. Yani ben Büyükçekmece'de oturuyorum ama Sultanbeyliden almak istiyorum.
Adres değişikliği gerekli.

Bunun için e-devletten de değişiklik yapılabilir diye biliyorum

Satılık veya kiralık bir evi olan tanıdığınız varsa ikametinizi taşımanız yeterli bir hafta sonra geriye alırsınız.

delfino dedi:
Manisa bayisinden sipariş ettim . St %3 haricinde indirim yapmıyoruz dedi. Gelince konuşuruz diye çok üstelemedim bende . Nasıl bir yol izlemek lazım? Manisadan bayi indirimi alan var mı acaba?

Eylül ayı içinde gelecek araç büyük ihtimal , %3 lovemark devam eder umarım :(
Hocam foruma hoş geldiniz. Aracınız hangi opsiyonlara sahip. Başka bayiler indirim yaparken diğer bayiler yapmıyorsa o bayiden almazsınız aracı olur biter :) şu an %5 mevcut birçok bayide.

Geri
Üst Alt