Yoldaki araç durumu

@yturap hocam bizim gemi marmarayı ortalamış gümbür gümbür geliyor 18 kn hızla :) öğleden sonra 15-16 gibi yanaşır sanırım efesana.

@major24 hanıma aldığım araçta 07 SE 248 gibi bir plaka seçtik (Sadece harf grubu özel) 300 civarı bir para ödedik

mcanerol dedi:
@Orhan Hoca teşekkürler cevap için. Asbisden plaka kısmını anlayamadım ? bildiğim kadarı ile istediğimiz plakayı alamıyoruz.

Bu arada mtv bana ait olmaması lazım onlara ait  :D
sistemden sırası gelen plakayı verecekler. asbis bu. işlemler hızlandı aynı gün işlemler tamamlanıyor böylece

mtv nin parasını yine sizden almış oluyorlar. net fiyatın içinde.

sadece sizin  adınıza onlar işlemleri yapıyorlar.
Peki hocam şayet özel plâka istersek nasıl bir yol izleniyor. Açıkcası ben özel plâka dusunuyorum fakat nasıl bir yol izlemem gerekli bilmiyorum. Bunun ile ilgili bir konu açılabilir hatta hocam.
Hocam St sordu bana özel birsey ister misin diye bende sıraladım sonra takipçi aradı ve istediğim plakalar icin vermem gereken "bağış" ücretini söyledi ilk istediğim plakaya 3000 tl istediler ki cok özel birsey değildi 16 nnn xx sonra daha makul olan bir plakayı aldım

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

grattis dedi:
@yturap hocam bizim gemi marmarayı ortalamış gümbür gümbür geliyor 18 kn hızla :) öğleden sonra 15-16 gibi yanaşır sanırım efesana.
@grattis aynen hocam şuan körfeze yanaşıyor yavaş yavaş. Hayırlısı bakalım, yarın gümrük işlemleri biter inşallah = )

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle forumdaki tecrübeli golf tutkunlarına teşekkür etmek istiyorum. Benim de golfü tercih etmemde büyük rol oynadılar.

Temmuz ortası gibi verdiğim sipariş, Cuma günü geç saatlerde efesana vardı. Gemi cumartesi akşamı gibi de efesandan ayrıldı. Bugün de "Satış Temsilciniz" ile irtibata geçebilirsiniz statüsüne geldi.

Merak edip ST'yi aradığımda en erken cumartesi günü gibi alabileceğimi söyledi. (Aracın hazır hale gelmesi için, bazı programların yüklenmesi vs bişiler dedi.)

Bu kadar zaman normal midir? Yorumlarınız ne olur?

@daunter

Araç bayiye geldiyse bu süre çok uzun. Aracı hemen görmek istediğinizi söyleyin.

Hangi işlemlerin süreci uzattığını sorun. Burnuma kötü kokular geliyor.

@yusuf Hocam,

Ben de biraz paranoyakça mı davranıyorum bilmiyorum ama benim de içime pek sinmedi. Araç henüz bayide değilmiş. Hatta ilk sorduğumda aracın gemiden indirildiğini söyledi. Ben de gemiyi takip ettiğimi cumartesi günü efesandan ayrıldığını soyledım. Sistemde o şekilde gozuktugunu belitti. Sonrasında aracın fiyatının belli olup olmadığını sordum. Ithalat ıslermlerının bıttığını söyledi ve fiyatı söyledi.

Normalde limana inmiş ve bu statüye gelmiş bir aracın teslimi ne kadar sürmeli?

Aynı gemide aracı olan insanları forumlardan takip edeceğim bakalım ne zaman teslim alıyorlar?

daunter dedi:
@yusuf Hocam,

Ben de biraz paranoyakça mı davranıyorum bilmiyorum ama benim de içime pek sinmedi. Araç henüz bayide değilmiş. Hatta ilk sorduğumda aracın gemiden indirildiğini söyledi. Ben de gemiyi takip ettiğimi cumartesi günü efesandan ayrıldığını soyledım. Sistemde o şekilde gozuktugunu belitti. Sonrasında aracın fiyatının belli olup olmadığını sordum. Ithalat ıslermlerının bıttığını söyledi ve fiyatı söyledi.

Aynı gemide aracı olan insanları forumlardan takip edeceğim bakalım ne zaman teslim alıyorlar?
Eğer bayiye gelmediyse 1 hafta civarı sürüyor hocam. Ben bayiye geldi diye düşündüm.

Gemiden indikten sonra ortalama 1 hafta sürer yanlış hatırlamıyorsam.

Benim aracım şuan limana yanaşıyor. Haftaya teslim alacağım inşallah. 69330 liste fiyatı olan araç için 65750 gibi bir rakam konuşuldu telefonda. Sizce bu indirim nasıl? Normal mi, daha zorlanır mı?

daunter dedi:
Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle forumdaki tecrübeli golf tutkunlarına teşekkür etmek istiyorum. Benim de golfü tercih etmemde büyük rol oynadılar.

Temmuz ortası gibi verdiğim sipariş, Cuma günü geç saatlerde efesana vardı. Gemi cumartesi akşamı gibi de efesandan ayrıldı. Bugün de "Satış Temsilciniz" ile irtibata geçebilirsiniz statüsüne geldi.

Merak edip ST'yi aradığımda en erken cumartesi günü gibi alabileceğimi söyledi. (Aracın hazır hale gelmesi için, bazı programların yüklenmesi vs bişiler dedi.)

Bu kadar zaman normal midir? Yorumlarınız ne olur?
Değerli Hocam;

Golf tutkunları arasına hoş geldiniz.

Aracınız Gümrükteyken bu ekranı görürsünüz.

Gümrükten çıkışı minimum 1, maksimum araya hafta sonu girerse 4 gün.

TIR ile bayilere taşıma planlaması ve taşıma işlemleri 1 ila 4 gün.

Bütün araçlar geldiklerinde geldikleri ülkeye ait özellikleri içeren yazılımları güncellenir.

Aracın motor yağı, soğutma sıvıları, silecek suyu vb. tamamlanır.

Bu yaklaşık yarım ila 1 gün sürer.

Plaka ve tescil işlemleri sizin parayı hesaba havale etmenizle başlar ve en geç  2 günde tamamlanır.

Hayırlı olsun şimdiden.

yturap dedi:
Benim aracım şuan limana yanaşıyor. Haftaya teslim alacağım inşallah. 69330 liste fiyatı olan araç için 65750 gibi bir rakam konuşuldu telefonda. Sizce bu indirim nasıl? Normal mi, daha zorlanır mı?
Değerli Hocam;

Yüzde beş ve neredeyse standart hale gelmiş bir indirim almışsınız.

Bana kalırsa gerek yok.

Gayet uygun bir indirim.

Hayırlı olsun.

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

Yüzde beş ve neredeyse standart hale gelmiş bir indirim almışsınız.

Bana kalırsa gerek yok.

Gayet uygun bir indirim.

Hayırlı olsun.
Hocam, teşekkür ederim cevabınız için. Artık teslim alacağımız günü bekleyeceğiz heyecanla = )

@yusuf

Yusuf hocam

1.2 tsi - madrid - sürüş konfor - cam tavan - ergo - beyaz renk var .

Saygılarımla

yusuf dedi:
@yusuf Hocam,

Eğer bayiye gelmediyse 1 hafta civarı sürüyor hocam. Ben bayiye geldi diye düşündüm.

Gemiden indikten sonra ortalama 1 hafta sürer yanlış hatırlamıyorsam.
Araçlarımız aynı gemide gelmiş hocam :) Benim araç 1-2 gün içinde bayiye gelecekmiş.

Geri
Üst Alt