Yoldaki araç durumu

silvershadow dedi:
Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle forumdaki tecrübeli golf tutkunlarına teşekkür etmek istiyorum. Benim de golfü tercih etmemde büyük rol oynadılar.

Temmuz ortası gibi verdiğim sipariş, Cuma günü geç saatlerde efesana vardı. Gemi cumartesi akşamı gibi de efesandan ayrıldı. Bugün de "Satış Temsilciniz" ile irtibata geçebilirsiniz statüsüne geldi.

Merak edip ST'yi aradığımda en erken cumartesi günü gibi alabileceğimi söyledi. (Aracın hazır hale gelmesi için, bazı programların yüklenmesi vs bişiler dedi.)

Bu kadar zaman normal midir? Yorumlarınız ne olur?
Değerli Hocam;

Golf tutkunları arasına hoş geldiniz.

Aracınız Gümrükteyken bu ekranı görürsünüz.

Gümrükten çıkışı minimum 1, maksimum araya hafta sonu girerse 4 gün.

TIR ile bayilere taşıma planlaması ve taşıma işlemleri 1 ila 4 gün.

Bütün araçlar geldiklerinde geldikleri ülkeye ait özellikleri içeren yazılımları güncellenir.

Aracın motor yağı, soğutma sıvıları, silecek suyu vb. tamamlanır.

Bu yaklaşık yarım ila 1 gün sürer.

Plaka ve tescil işlemleri sizin parayı hesaba havale etmenizle başlar ve en geç  2 günde tamamlanır.

Hayırlı olsun şimdiden.
Saolun Murat Hocam,

Bu verilere gore cumartesi makul bir zaman oluyor  :)

CMasteR dedi:
@yusuf Hocam,

Ben de biraz paranoyakça mı davranıyorum bilmiyorum ama benim de içime pek sinmedi. Araç henüz bayide değilmiş. Hatta ilk sorduğumda aracın gemiden indirildiğini söyledi. Ben de gemiyi takip ettiğimi cumartesi günü efesandan ayrıldığını soyledım. Sistemde o şekilde gozuktugunu belitti. Sonrasında aracın fiyatının belli olup olmadığını sordum. Ithalat ıslermlerının bıttığını söyledi ve fiyatı söyledi.

Normalde limana inmiş ve bu statüye gelmiş bir aracın teslimi ne kadar sürmeli?

Aynı gemide aracı olan insanları forumlardan takip edeceğim bakalım ne zaman teslim alıyorlar?
Eğer bayiye gelmediyse 1 hafta civarı sürüyor hocam. Ben bayiye geldi diye düşündüm.

Gemiden indikten sonra ortalama 1 hafta sürer yanlış hatırlamıyorsam.
Araçlarımız aynı gemide gelmiş hocam :) Benim araç 1-2 gün içinde bayiye gelecekmiş.
Dogrudur hocam  :)

Diger arkadaşlara nazaran cok da uzun bir sure beklemememe rağmen, insan bir an once kavuşmak istiyor  ;)

@daunter benim arabamda bu gemiyle geldi.ama okudugum kadariyla gumruk islemleri kac gun surer net birsey soyluyen yok.insallah hafta sonuna yetisir.inanin beklemekten vr saat basi takip etmekten gina geldi artik

Cembodrum dedi:
@daunter benim arabamda bu gemiyle geldi.ama okudugum kadariyla gumruk islemleri kac gun surer net birsey soyluyen yok.insallah hafta sonuna yetisir.inanin beklemekten vr saat basi takip etmekten gina geldi artik

benim aracım keşke bitsede gemide beklese sıkıntı kalmaz  :D

dtkorkmaz dedi:
Aracın faturası gümrükte mi kesiliyor?
Değerli Hocam,

Gümrük işlemlerinin tamamlanmasıyla doğuş Otomotiv ekspertiz yaptırdıktan hemen sonra bayilere fatura eder. Bu işlemler yaklaşık iki gün sürer ve hemen ardından TIR  taşıma planlaması yapılarak bayilere sevk başlar.

Bir başka deyişle bayi, doğuş tarafından kendisine fatura edilmeden stoklarında bulunmayan bir aracı satıp  fatura edemeyeceği için  gümrük işlemleri tamamlanmalıdır

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow

Hocam st bu hafta salı günü aracın istanbulda olacağını söyledi, sizce fiyatı sabitlemek için şansım var mı? Cuma günü kurban bayram tatili başlayacağını düşünürsek

delfino dedi:
@silvershadow

Hocam st bu hafta salı günü aracın istanbulda olacağını söyledi, sizce fiyatı sabitlemek için şansım var mı? Cuma günü kurban bayram tatili başlayacağını düşünürsek
Sipariş no dan kontrol ettiğinizde ne yazıyor?

Hocam gemi ismi almadım st 15inde geliyor diyince.

Dediğiniz gibi gelen gemi yok gözüküyor nasıl olcak acaba , 10unda gemi ile sevk aşamasına dönüştü benimki.

Su an neptune thesis adli gemi turkiye gemlikte diger gemi neptune thalassa koper limaninda yeni partiyi aliyo benimki hala limana sevk asamasinda insallah bu gemiye yetisir.

Mehmetalper24 dedi:
Su an neptune thesis adli gemi turkiye gemlikte diger gemi neptune thalassa koper limaninda yeni partiyi aliyo benimki hala limana sevk asamasinda insallah bu gemiye yetisir.
Aynen benimki de limana sevk aşamasında ayın 5 inden beri. Yarına yetişir belki. En azından gümrükten giriş olur.

dtkorkmaz dedi:
Aynen benimki de limana sevk aşamasında ayın 5 inden beri. Yarına yetişir belki. En azından gümrükten giriş olur.
Yarin yola ciksa 3-5 gunde geliyor ama gumruk isleri nasil olur tatil falan var ya gumruk calisir mi acaba

Geri
Üst Alt