Yolda Sol Ayna Camı Düştü

Anahtar konumu ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Mesela ban ısıtmayı da çok nadir açarım. Bu tamamen kalitesiz bir sonucu. Tofaş da bile böyle bir sorun görmedim. Passat da var sanırım. Orijinali neden bu kadar pahalı anlamak mümkün değil, neredeyse komple ayna parası. Kronik bence.
Dediğim gibi kalitesizlik, başka birşey değil.

Ya ayna düşer, ya koltukta yırtılır, ya direksiyon çizilir yok arka bagaj kapağı kilidi bozulur, yada salıncak burcu gacir gucur öter. Bıktırdı artık.

Sağ ayna düştü benimde şansıma kırılmadı aldım yarın yapıştıracağım. Ne ile yapıştırmamı önerirsiniz?

Benimde dün sol ayna oynuyordu, düşmeden çıkardım, şimdi yapıştırcam ama siyah dayson ile mi baly lemi yapıştırayım karar veremedim tecrübeli arkadaşlar ne diyor

Çözüm olması için paylaşmak isterim.
Satıcı Otoaynacım diye bir yer buldum (ayna üreticisi AKAYNA firması). Aynı ebatta kesilmiş ayna gönderiyorlar, Ayna çift taraflı bant ile geliyor alıp, aracın orijinal siyah arka plakaya yapıştırıyorsun ve işlem tamam.
Görüntü kalitesi iyi, ayna orijinalde olduğu gibi hafif kavisli. tek eksiği sol aynada yer alan çizgi yok, çok önemli değil.
En iyi tarafı 128TL olması. Sorun yaşayan arkadaşlar bu şekilde çözebilir. Dediğim gibi piyasada satılan ürünler malesef olmuyor.

Son düzenleme:
Yapıştırıcı olarakta termal iletkenliği olan yapıştırıcılar var, 3M var diye biliyorum. Bant yerine kullanılabilir.
3M TC-2810 iş görür sanırım.

Yapıştırıcı olarakta termal iletkenliği olan yapıştırıcılar var, 3M var diye biliyorum. Bant yerine kullanılabilir.
3M TC-2810 iş görür sanırım.
bugun kardeşim arabayı yıkarken ayna sallanmış eliyle bakarken çıkmış allahtan yolda kırılmadı..neyse şimdi yapıştırıcam senin dediğin dısında silikonda iş görür kanımca

Ya benimde başıma geldi,zaten sağ ayna 150+ sonra oynuyordu böyle tuhaf tuhaf bügün düştü kırılmadı allahtan aldım sanayide bi usta bulcam artık yapıştırsın

arkadaşlar benim camda düşmek üzere bunu nereye götürürsem yapıştırırlar?

ben ince silikon yaptım sabaha kadar bekledim oyle yerleştirdim şimdilik sıkıntı yok kışın yine kontrol ederiz..

bugun kardeşim arabayı yıkarken ayna sallanmış eliyle bakarken çıkmış allahtan yolda kırılmadı..neyse şimdi yapıştırıcam senin dediğin dısında silikonda iş görür kanımca
Isı iletkenliği olduğu sürece herşey iş görür. Isıtmalı olduğu için ısı iletkenliği olan bir yapıştırıcı olmasında fayda var

merhabalar, golf7 sağ ayna düştü ,çıkma nasıl bulabilirim ? forumda elinde olan arkadaş var mı dır ?

Geri
Üst Alt