ACC, PLA 3.0, Kör nokta, Esp, Lastik Basınç Retrofitimiz

Pla özellikle park konusunda fazla becerisi  olmayanlar için süper. Eşim mesela araç park etmekte zorlanıyor. Ondan dolayı çocuğumuz ile ben olmadan arabayla bir yere gitmekten çekiniyor park edemem diye. Sırf onun için ben de taktırmayı istiyorum. Yoksa sadece ben kullanacak olsam gerek yok.

@agacmalzeme güzel is olmus gule gule kullanın. Necati abi de iyi is çıkarmış her zamanki gibi. (y)

@gn461 bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Bende 2013 1.6tdi dsg var. Sizin aracın aksine sürüş konfor paketi var ama bu sadece direksiyon tuşu almamami sağlıyor sanırım. Bu işlemler bizim araca oluyor mu Necati abiye sormam lazım 😀

Başarılı çalışma olmuş, güle güle kullanın.  Bende ACC düşünüyorum fakat aracım eski model 2013 DSG, bu setten alsam aktivasyon koduna ihtiyacınız oldu mu? Aracımın üzerinde cruise yok. Yardımlarınızı rica ediyorum :)
makyajsız kasalar için tampon altı radar almanız gerekli ayrıca aracınız comfortline ise high getaway de almanız gerekecektir yanlışım yoksa, acc için online aktivasyon gereklidir.

@e2e Sizin aracınızada olur forumda retrofit bölümünde konuları var alınacak parçalar konularda bahsediliyor. Sadece makyajlı kasa ile parça farklılıklarınız var.

Hayırlı olsun hocam. Benim kafama takılan bir soru var. PLA 3.0, Kör nokta taktıran arkadaşlarla da konuştuğumda gereksiz özellik hiç kullanmıyorum diyorlar. Bana da gereksiz gibi geliyor. Her zaman her an kullanabileceğimiz bir şey değilmiş gibi. Para verip taktırmaya değer mi gerçekten öğrenmek istiyorum. Yani soldan araç geçerken aynada ışık yanıyor görüyorsan sonuçta aynaya da bakıyorsun demektir. Zaten aynaya bakıyorsan arkadan gelenide görüyorsun. Park konusunda da ülkemizde o kadar araç bolluğu var ki, parmak mesafesiyle araç park ediyoruz. malesef dar ve kısa park yerlerine de pla giremiyor. Birde parçaları takarken kırdığımız tırnaklar soketlerde var. Gerçekten gerekli bir özellikler mi değer mi bilemiyorum.
benim fikrim;aracı benim gibi midline plus olan boş araçlar eğerki ileride ön arka park sensörü takacaklarsa! çok az bir masrafla pla 3.0 yaparlarsa kar'a geçmiş olurlar.kime göre kar'a geçmiş olurlar, araçlarında ön arka park sensörleri olup pla' ya geçiş yapanların ödediği parça ve montaj ücretleri neredeyse bir midline plus olup, aracında hiç park sensörü olmayanların yaptırdığı pla 3.0'lı ön arka park sensör seti fiyatıyla nerdeyse aynı.Artısı maliyet tarafından bakınca yaptırmakta fayda var.Sonuçta bizler ne kadar park becerisi yüksek şöförlerde olsak acemi insanlar için aranan bir özelliktir.Kullanırkende satarkende muhakkak araca artısı fazla olacaktır.beklenen en kötü senaryo bu uygulamaların bir çalışıp bir çalışmaması hatalar vermesi vs vs..
Bir diğeri kör nokta uyarı içinde,bugüne kadar bende hiç kullanmadım.Çokmu gerekli? değil belki.Fakat bazı yorumlarda acc ve lıne asist ile birlikte kullanımında olumlu sonuçlarını okumuştum.Mesela acc ve lıne asist devredeyken dalgınlık ile şerit değişimi olduğunda o şeritte bir araç var ise kör nokta burada devreye giriyor, lıne asist ile haberleşip direksiyona tepki verdiğini ve şöförü uyardığını okumuştum.Bende merak ediyorum bakalım hepsi bittiğinde ortaya ne çıkacak.
Muhakkakki artıları olacaktır.Bakalım yediği maliyeti gerçektende hak edecekmi?
hiçbir şey yapmasa bile araca hem içten hem dıştan bir görsellik katacağı kesin.

acc,pla 3.0 ve lıne asist gibi opsiyonları aracında bence hiçbir özellik olmayan mıdlıne plus paket aracı olanlar için yaptırmak diğer comfort ve hıghlıne paketli araçlar için daha az maliyetli.Bana göre sebebi ise herşeyi en başından yapıp parça ve montaj maliyetlerini en aşağıya çektiği içindir. Şöyle düşününce örneğin:aracı comfort paket olan birisinin camında ( ışık paket varsa) far sensörü ve yağmur nem sensörü vardır.Camı bu opsiyon için özeldir.Fakat lıne asist için tekrar camı değişmesi gerekmektedir.Yada direksiyonunda ses açma kapama tuşu veya cruise control vardır,fakat acc için tekrar tuş takımı alması gerekmektedir.Ama tüm bunlar mıdlıne plus paketlerde hiç olmadığından bir kez maliyet çıkar ve en üst uygulamayı seçebilme hakkınız olduğu için yaparsınız.Hem zamandan hem daha az maliyetten hemde aracı herzaman sök tak ile her yerini aç kapa yapmamış olursunuz?

yapanlara hayırlı olsun. yaptıran vesile olan herkesede teşekkürlerimiz bir borç olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@gn461 @e2e @agacmalzeme 2012-2014 araçlarda (2014 Sonu Bazıları Hariç) Abs pompası eski nesil oldugundan Düz radar çalışmıyor diye biliyorum.

Izgara'ya takılan Yumurta Radar kullanmak zorundasiniz ve bu tip radar aktivasyon gerektirmiyor, sadece bileşen koruma kaldirilarak kullanilabiliyor.

Radar'in H10 olmasina dikkat etmeniz lazım yoksa dur kalk çalışmıyor diye biliyorum.

2015 sonrasi Golf7 araçlarda yine izgara tipi ama Isıtmali radar tercih etmelisiniz, 7.5'larda kullanilan Logo arkasi Radar'lar isitmasiz ve Izgara da problem cikarabilir, kalibrasyonu da sorun olabilir konum farkindan dolayi. 

@CemK ürün linki var midir cem hocam? Ürün kodu da olur çok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@e2e benim eski ilanda var Yumurta radar, orda kodu da vardi sanirim.

@agacmalzemeHocam kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Aklımda ACC ve Front assist hep vardı ama bana nasip olmadı, siz tam da gönlümden geçenleri fazlasıyla yaptırmışsınız. 

@tiesay Benimde hep aklımdaydı birdahamı geleceğiz dünyaya deyip yaptırdım. Hafta içi 2 gün sabah Ankaraya gidip akşam Çankırıya dönüyorum şehir içi trafik yoğun oluyor. Cuma günü Acc ile geldim inanılmaz rahat oldu. İnşallah bir sonraki aracınızda bu donanımlar olur.

Geri
Üst Alt