Forum içi öneri ve görüşleriniz nelerdir?

Tanışma konularında sadece "hoş geldiniz",
satılık ürünlerde ya da araçlarda sadece "hayırlı satışlar",
alınan ürünlerde ya da yeni araçta sadece "hayırlı olsun" yazmak yerine beğen butonu kullanılabilir.

Bu da 20 mesaj kuralı gibi zoraki yazılan yorumlardan farkı olmuyor. Bana sadece mesaj sayısı artırma ve beğeni kazanmakmış gibi geliyor..
Gerek yok..

Son düzenleme:

Son günlerde konu başlığı ile alakasız sorulara rastlıyorum. Bazıları cümle bile değil.

Forum arama sekmesinden arama yapılınca bulunamıyor olabilir.

Bu sebeple Google'da forum içindeki bilgilere nasıl ulaşılır , nasıl arama yapılır konusunda bir başlık , bir konu olması her önümüze çıkan konuya canımızın istediğini sormamak/yazmamak konusunda faydalı olacağını düşünüyorum.

Konuları dağıtmamak için başka yöntem varsa o da olur..

Tanışma konularında sadece "hoş geldiniz",
satılık ürünlerde ya da araçlarda sadece "hayırlı satışlar",
alınan ürünlerde ya da yeni araçta sadece "hayırlı olsun" yazmak yerine beğen butonu kullanılabilir.

Bu da 20 mesaj kuralı gibi zoraki yazılan yorumlardan farkı olmuyor. Bana sadece mesaj sayısı artırma ve beğeni kazanmakmış gibi geliyor..
Gerek yok..

Yeni üyelere bir uyarı metni çıksa,
Mesaj sayısı ile alışveriş konularının açılabileceğini bildirse,
Bunun için de usulüne uydurmak için seri mesajlar gönderilmemesi gerektiği vurgulansa,

Yeni üye bilgileri genel olarak künyede oluyor. İsim araç bilgisi vs.
Yeni üyeler için eğer ki zorunlu ise direkt olarak tanışma başlığına yönlendirmesi yapılsa,
Böylece hem konusuna sorusuna cevap alacak kişilere bir kullanıcının uyarı yapmasına gerek kalmadan çözüm sağlanabilir.

Bu arada alıntı yorumumda eklediğim vurguladığım durum için tanışma başlığındaki yorumların altına hoş geldiniz butonu eklemek iyi olabilir. Aksi halde günün 10 dakikasını foruma girip bütün anasayfa konuların sıralamasında değişkenlik oluşuyor. Bu da akışı etkiliyor.

Saygılar.

Şahsi fikrim; Yeni bir sayfaya üye olurken; üyelik, giriş, konulara yorum yazma, yeni konu açma aşamaları ne kadar zorlaşırsa, oraya üye olma ve orada vakit geçirme ihtimalim o kadar azalıyor.

Yeni üye kısıtlamalarının daha da artması üye sayısının artışını ya da üyenin aktif olmasını olumsuz etkileyebilir.

Elbette forum içeriği konu tekrarına dönüşebiliyor, cevapsız kalan konu başlıkları oluyor. Ancak bunlar sanal alemin tamamında yıllardır süre gelen bir durum...

Konusuna cevap bulamayan üye zamanla forumu karıştırmaya sorusunun cevabını aramaya vakit ayırıyordur, belki ısınıyor daha fazla vakit geçiriyor kendisi de bilgi paylaşımında bulunuyordur.

Katkısı olma ihtimali olan herhangi bir üyeyi başlangıçtaki detaylarla sık boğaz ederek kaybetmek daha riskli göründü bana.

@GolfTutkulu  tamamen aynı fikirdeyim.

Ancak; zorunda olmadığımızı biliyor olmakla birlikte itinayla cevap verilip üzerine hiç olmamış gibi tavrı olan, siz yerine sen diyebilen, yap diyebilen yeni ya da eski kullanıcılar olduğu için bazen altını çize çize, üstüne basa basa, tırnak içine ala ala belirtmekte fayda var.

@admins

Beğenileri kimin attığı önemli değil
Begeniler 3-5-8 .....12 beğeni şeklinde sadece rakam olarak gözüksün. (Kullanıcı ismine gerek yok)

Yeni üye olduğum halde mesaj gönderemiyorum bunun bir süresi mi var ya da ne yapınca mesaj atabilme yüceliğine kavuşacağız acaba!?

Son düzenleme:
Yeni üye olduğum halde mesaj gönderemiyorum bunun bir süresi mi var ya da ne yapınca mesaj atabilme yüceliğine kavuşacağız acaba!?
Diğer konunuzda gerekli bilgilendirme yapılmıştır. En az 30 iletiye sahip olmanız gerekmekte olup forum kurallarında yazmaktadır. FORUM KURALLARI

50 ileti sınırı 2022'de güncellenerek 30 iletiye düşürülmüştür, yinede bilgilendirme için teşekkürler @metinkar abi @ogzogz hocam.

Bence üyeler den küçük bir miktar da olsa üyelik ucretı alınmalı
Bu alınan ucretler le etkınlıkler duzenlenebilir form un daha da ilerlemesi saglanabilir

Forumu ticarethane olarak kullananlardan vergi gibi bir ödeme alınmalı. Forum sitelerinin kuruluş ve var oluş amacı olan bilgi paylaşımı son zamanlarda esnaf ve sanatkarlar odasına dönüşmüş durumda.

Geri
Üst Alt