Forum içi öneri ve görüşleriniz nelerdir?

Forumumuzda yakın zamanda kapsamlı bir altyapı değişikliği yapılacaktır. Bu değişiklik ile çeşitli özellikleri yayına alıp moderasyon konusunda da daha otomasyon çözümler sağlanacaktır.

Bakım değişikliğin zamanı için duyuru yapılacaktır.

Forumumuzda yakın zamanda kapsamlı bir altyapı değişikliği yapılacaktır. Bu değişiklik ile çeşitli özellikleri yayına alıp moderasyon konusunda da daha otomasyon çözümler sağlanacaktır.

Bakım değişikliğin zamanı için duyuru yapılacaktır.
Ahmet Bey selamlar, kolay gelsin. Bir süredir forumdaki "Okumadığım Mesajlar" butonuna bastığımda hata almaktayım. Bu konuyla ilgili düzenleme olacak mı?

Mesajlaşmanın aktif olabilmesi için gereken 20 yorum kuralı maalesef alternatif çözüm üretmeye neden oluyor.

Aslında bi bakıma "Golf 8 arka logosunu kırdım" konusu silinen arkadaş kendi açtığı konu içinde yapmış. Yani kendi konusuna alt alta (.) Nokta işareti koyup yorum yapma gereği duymuş. Bu nedenle diğer kullanıcıları rahatsız etmez.

Ancak bazı yeni kullanıcılar farklı farklı konulara; "hayırlı olsun, hoş geldiniz" gibi dilekler yazılmasından daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bir anda Anasayfa gündemi değişebiliyor.

Bir zamanlar "alışveriş" sekmesinin ayrı olması gerektiğini önerme yapma sebebim de kullanıcılar kendi ilanlarına saygısızca sürekli "güncel" yazmasıydı.
Konu açıksa ve son mesajı satıldı yazılmadıysa, güncel olacağını insanların anlayamayacağını düşünüp sürekli güncel yazarlardı.
Neyse ki alışveriş sekmesi ayrı oldu da şimdi biraz daha işlevsel hale geldi ve ticaret yapmak isteyenler ile forumun genel amacı olan sorunlar çözümler ve tecrübe paylaşımları ayrı oldu.

20 yorum kuralı yerine forum içinde bulunduğu zamana göre ya da bir limit belirlenerek okuduğu konu sayısını tamamladıktan sonra mesajlaşma yapabilmesi gibi daha başka bir çözüm üretilebilir..

Ek olarak bazı konu başlıklarında sembol ve emojiler kullanılıyor. Bu emojileri ve sembolleri başlık sonuna koymak daha mantıklıdır.

*Bu konu birinci sayfadan sona tekrar okunup değerlendirilebilir.

Son düzenleme:
Forum içerisinde "tsi mi, tdi mi? Dizel mi, benzinli mi? DSG mi, manuel mi?" benzeri konularda farklı kullanıcı olması koşulu getirilebilir.

Her sene kar yağışları sonrası yolda düşen insan manzaraları haberi ya da sınava geç kalan öğrenciler haberinden pek bir farkı olmuyor..

Aynı kullanıcı bu şekilde benzer başlıklı ve aynı türde farklı sebepler göstererek konu açınca pek samimi gelmiyor.

Geçtiğimiz yıllarda bir kullanıcının farklı hesaplarla jant lastik satışı yapmaya çalışıp insanları kandırmaya çalıştığına şahit olduk.

Hiç gerek yok..

Forum içerisinde "tsi mi, tdi mi? Dizel mi, benzinli mi? DSG mi, manuel mi?" benzeri konularda farklı kullanıcı olması koşulu getirilebilir.

Her sene kar yağışları sonrası yolda düşen insan manzaraları haberi ya da sınava geç kalan öğrenciler haberinden pek bir farkı olmuyor..

Aynı kullanıcı bu şekilde benzer başlıklı ve aynı türde farklı sebepler göstererek konu açınca pek samimi gelmiyor.

Geçtiğimiz yıllarda bir kullanıcının farklı hesaplarla jant lastik satışı yapmaya çalışıp insanları kandırmaya çalıştığına şahit olduk.

Hiç gerek yok..
kesinlikle katılıyorum...

Yanlız 756 bin 877 kere tekrarlanan bi x?y?z? konu
Forumun eski yıllanmış üyeleri icin kabak tadı verebilir kabulde??

Üye olmadan Forumu misafir olarak takip eden

7 haftadır sarı sitede 350 adet tsi 450 adet tdi ilanıyla cebellesen bir golf sahibi olma aday adayı icin

Taze fresh sıcak sıcak

Tsi mı tdi mı ?

Tdi yakıt tüketimi?
Tsi yakıt tüketimi ?

Konuları bu aday adaylarına büyük nimet aslında

Eee eski konularda / arsivlerde var ya ? Research edip bulsunlar?

Bizim millet güncel taze bilgiyi sever

Mecbur arsivden bulun zorlaması olacaksa yapcak bisey yok tabi.

Yanlız 756 bin 877 kere tekrarlanan bi x?y?z? konu
Forumun eski yıllanmış üyeleri icin kabak tadı verebilir kabulde??

Üye olmadan Forumu misafir olarak takip eden

7 haftadır sarı sitede 350 adet tsi 450 adet tdi ilanıyla cebellesen bir golf sahibi olma aday adayı icin

Taze fresh sıcak sıcak

Tsi mı tdi mı ?

Tdi yakıt tüketimi?
Tsi yakıt tüketimi ?

Konuları bu aday adaylarına büyük nimet aslında

Eee eski konularda / arsivlerde var ya ? Research edip bulsunlar?

Bizim millet güncel taze bilgiyi sever

Mecbur arsivden bulun zorlaması olacaksa yapcak bisey yok tabi.

Hiç gerek yok..

Aslında net ancak tam anlaşılmamış.

Bir üye, sürekli aynı konuyu açıyor. Bu üye arkadaşıma araba bakacaktık, benden yardım istedi tarzında bikaç konusu var. Daha sonra aslında kendinin de fikri var ama , elinde olanı öven diğerini yeren tipte...

Bunun devamında yarın aracım satılık derse şaşırmam. Önce algı sonra ilan vs. Ya da hergün ben en iyi kararı verdim , en doğrusu , en mantıklısı bu değil mi şeklinde sorguluyor olmalı.

Ara ara kalkıp, bugün tsi için ne yapsam diyip konu açıyor. Sonuç yine kendi malı olan tsi manuel çıkıyor. Yani aynı kapıya çıkarıyor sürekli.
Sonra tdi kullanan tdi övme peşine giriyor, tsi kullanan tsi övmeye.. heryerde çatışma yaratmaya gerek yok..

Yeni gelip sorana eyvallah. Ancak sürekli aynı goygoya gerek yok.

Yine de konusuna tavsiye yorum öneri yapıyoruz, ne demek istediğini anlayıp, toplayıp bölüp ortalamasını alıp cevap veriyoruz, konunun en çok beğenilen yorumu olmuş , cevap da vermiyor. Çünkü gideceği yol yine aynı ancak görmezden geliyor.

Yani işin özeti samimi olana eyvallah. Olmayana yapmak istediğinin farkında olduğumuzu hissettirmek..

Son düzenleme:
@ogzogz

En son Konuyu acan xxx arkadaş
Zaten " yıllarca tdi kullandım"

"Simdi tsi kullanıyorum"

İkiside esit yakıyor
İkisininin de max menzili aynı

Tdi boş iş tespitini zaten yapmış demiş / diyor

Onun bu görüsüne karşı tezleri yazarken

Ben ona cevap olsun diye yazmıyorum ki ??

Forumu okuyan bilgi arayan golf sahibi olma aday adayı misafir kullanıcılara yazıyorum aslen.

Benim son silinen konuda 3-4 mesajım silindi ???

Yavvv administratörlerrrr!!!
Terminatörler ????
Eskavatörler???

Ben kullandığıgım aracın her türlü tecrübesini 750 bin kere yazmaktan bıkmam. Yeterki tsi/tdi nüanslarının üzerine taze taze dokundurmalar yapalım.

Eee eski üyeler/ millet bıkmış (dogrudur bıkar)

Ben yeni üyelere, haftaya golf alıp foruma katılacaklara 3-5 kelime yazıyorum.

tümden konuyu kaldırıp sildiniz.

Konuyu kaldırında benim mesajlarım da siliniyor...

Ben niye zahmet edip yazdım o zaman??

@Savatage sorun bu ya zaten. Aynı şeyleri yazmak. Sonuç belli. Amaç belli. Övgü ve yergi.. ben de siz fazladan zahmet etmeyin diye yaptım bu öneriyi.

Kullanma kılavuzu , teknik veriler , kullanıcı tecrübeleri... Bunlar tonla..

Yani diyorum ki, geçtiğimiz sene orucu ne bozuyorsa, bu sene de aynı şeyler orucu bozuyor..

Bugün bir markette şeker ucuz çay pahalı, diğerinde çay ucuz şeker pahalı..

tdi tsi de bundan farksız.. sadece kullanıcının amacına göre değişken oluyor .yani totale bakarsanız şekeri az kullanan maliyeti azaltıyor , demi fazla seven maliyeti artırıyor.
Ama ne hikmetse aynı şeyleri tekrar tekrar daha önce konuşulmamış gibi konuşuyoruz..

Mesajlaşmanın aktif olabilmesi için gereken 20 yorum kuralı maalesef alternatif çözüm üretmeye neden oluyor.

Aslında bi bakıma "Golf 8 arka logosunu kırdım" konusu silinen arkadaş kendi açtığı konu içinde yapmış. Yani kendi konusuna alt alta (.) Nokta işareti koyup yorum yapma gereği duymuş. Bu nedenle diğer kullanıcıları rahatsız etmez.

Ancak bazı yeni kullanıcılar farklı farklı konulara; "hayırlı olsun, hoş geldiniz" gibi dilekler yazılmasından daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bir anda Anasayfa gündemi değişebiliyor.

Bir zamanlar "alışveriş" sekmesinin ayrı olması gerektiğini önerme yapma sebebim de kullanıcılar kendi ilanlarına saygısızca sürekli "güncel" yazmasıydı.
Konu açıksa ve son mesajı satıldı yazılmadıysa, güncel olacağını insanların anlayamayacağını düşünüp sürekli güncel yazarlardı.
Neyse ki alışveriş sekmesi ayrı oldu da şimdi biraz daha işlevsel hale geldi ve ticaret yapmak isteyenler ile forumun genel amacı olan sorunlar çözümler ve tecrübe paylaşımları ayrı oldu.

20 yorum kuralı yerine forum içinde bulunduğu zamana göre ya da bir limit belirlenerek okuduğu konu sayısını tamamladıktan sonra mesajlaşma yapabilmesi gibi daha başka bir çözüm üretilebilir..

Ek olarak bazı konu başlıklarında sembol ve emojiler kullanılıyor. Bu emojileri ve sembolleri başlık sonuna koymak daha mantıklıdır.

*Bu konu birinci sayfadan sona tekrar okunup değerlendirilebilir.
Oğuz hocam değerli önerileriniz için teşekkürler. Konunun en başından bu yana forum içerisinde neler geliştirilebilir diye paylaşılan şeylerden teknik ve işleyiş açısından hayata geçmesi mümkün olan şeyleri hayata geçirmeye çalıştık ve çalışıyoruz. Forumlarda genel olarak tekrar eden bilgi paylaşımları için yapılabilecek en güzel şey kullanıcının arama butonunu kullanarak arama yapmasıdır. Aslında forumda çok sayıda yer alan değerli konuları bir konu içerisinde başlık halinde toplama veya wiki sayfası şeklinde paylaşmayı düşünmüştük ama bu sefer de içerik kopyalayanlar türüyor forumda.

20 yorum kuralını aşan üyelere denk geldikçe uyarıyoruz veya kalıcı uzaklaştırıyoruz. Burada moderasyon önemli olduğu kadar herkesin raporlamayı aktif kullanması bu tarz şeylerin önüne geçmekte yardımcı olacaktır. Teknik şartlara tekrardan bir bakıp bu kuralı daha verimli olacak şekilde revize etmek için bakacağım.

Hakkaten 75 kisiye 75 ayrı konuya
Ayrı ayrı "hayırlı olsun" yazmak nedir. ??

Full uyanıklık!
Eray hocam altyapı imkanları dahilinde tekrardan bir düzenleme getirilecektir yukarıda bahsettiğim gibi. Ayrıca herkes raporlamayı aktif olarak kullanırsa bu tarz yorum kasma durumları daha da azalacaktır.

Aslında bu tip benzer konular ana konu baslığı altındada yazılanilir.
Ana konu tüm sorularınızın yanıtları buradan ifadesi var zaten.
Bence sorun aynı kişinin hep aynı tip konular açması.
TDI mı TSI mı
TSI mı TDI mı.
Yakıt tüketimini yaziniz
Arkadaşıma TSI Alaçam
Arkadaşıma TDI Alacam
Sandık motor takacam vb....
Konular havada asılı kalıyor.
Motor taktın mi yok
Yakıt tüketimim 100 km 50 litre yaktı belge kanıt yok.yok yok yok.

@AhmetCakmak
Ahmet Hocam önerileri dikkate aldığınızdan şüphem yok. Çok kez düzenleme yapıldığına şahit oldum. Sadece bazen olmaması gereken durumları öneri adı altında buraya ekliyorum. Aslında bir anlamda duyurudur. Ve yapılana yapılan etki tepki olayıdır.

Rapor kısmından geri dönüş elbette iyi ancak raporların ve değişimlerin sonucu da bir başlık altında anlık ya da haftalık neyse, bilgilendirme olarak orada paylaşılsa, hem ne yapıldığı görülür hem de yapılanın olumlu olumsuz yanları da tekrar gözden geçirilmiş olur.

Bu arada üye olmadan, kullanıcıların temel bilgi ve paylaşımları görülebiliyor. Bu da tekrar kısıtlamaya alınsa iyi olur.

Geri
Üst Alt