Forum içi öneri ve görüşleriniz nelerdir?

*satılık ilanına yaptığım yorumdan uyarı alan biri olarak, ilanlarda yorumlar kapatılabilir. ilgilenen özelden yazışsın ilan sahibiyle. millet birbirine girecek seviyeye geliyor birkaç yorumdan sonra. konu kilitlense de internette izi kalır. 

*ilan/konu  nasıl açılır- diye menüde ayrı uyarı başlığı konulabilir, uymayanın ilanı bu yazıya istinaden anında silinebilir  veya @ogzogzarkadaşımızın dediği  gibi moderatörün kontrollünden sonra yayınlansın her ilan/ konu

saygılar 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@agacmalzeme Android'de oluyor sadece sanırım hocam, ios'un chrome'unda "chrome://flags" yazdıktan sonra çıkan arama kutusuna dark mode yazdığımda herhangi bir sonuç çıkmıyor. Yani sanırım ios'ta chrome'un dark modu yok. sağlık olsun yakında geliyormuş zaten. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül ios 13 ün desteklediği yazıyor chromun web sitesinde ama tabi denemeden bilemeyeceğim. Google da biraz araştırım çeşitli yöntemler var sanırım ios için.

• Beğen
Tepkiler: e2e
forum gerçekten çok kaliteli  ve herkes çok yardımsever bu forumda güzel ve keyifli vakit geçirirken golf e dair ne varsa öğreniyorum 

be kesinlikle golf kullanıcıları çok klas insanlar 

herkese selam olsun 

Teknik bir sorun. Forumda Konularda gezerken okunan yerde kalmiyor.. İlk mesaja dönüyor.

(örn: 30 sayfalik konu 23. sayfada kaldiniz. Baska konuya gecip tekrar dönünce ilk sayfadan basliyor.) 

Epey zamandır burada öğrenmek istediklerimi öğrendim daha bilmediğim çok şeyler vardır illaki... Kendi bilgilerimi,burada öğrendiklerimi ayrıca hayat tecrübelerimi buraya yansıttım. Zaten forumun amacı birlikte bilgi paylaşımı yapmak yeni insanlarla tanışmak ve yeni bilgilere aç olmaktadır. Bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Yeni üye çok eski üye demeden fikirlerimi paylaşıyorum.Burada hep birlikte daha nice güzel şeyleri paylaşacağımıza eminim...

Bu forumun ayakta kalması için elimden geldiği kadar maddi/manevi destek olmak isterim. Böyle kaliteli bir ortam kolay oluşmuyor. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ederim...

Aklıma gelenler: Yeni üyelerin açacağı konu, önce yönetim onayından geçmeli. Daha önce de konuşuldu, mesaj sayısı olayı laf kalabalığından öteye gitmez. Üyelikten belirli bir süre geçtikten sonra yönetici onayıyla konu açılabilir. Yeni üye 1-2 ay boyunca forumu aktif olarak kullanabildiyse zaten ortamın usulünü öğrenmiş olacaktır.

İlan konuları yoruma kapalı olarak açılabilir. Dönüp bakıldığında malın satışına yönelik çok az yorum bulunduğu görülebilir. Faydalı yorumlar da oluyor ama konuyu asıl gayesinden bir şekilde uzaklaştırıyor. Neticede ülkenin en büyük satış sitesinde (sarı) böyle bir olanak yok, bir bildikleri olmalı.

Arama bölümü geliştirilebilir. İşin teknik detayını bilemiyorum ama çoğu zaman tüm filtreleri denediğim ve konu içerisinde hatırladığım kelimeyi yazmama rağmen sonuçları çıkarmıyor. Bir de “Lütfen yeniden arama yapmadan önce %s saniye daha bekleyin. Hata Kodu 1C205/3” sorunu var.

Mobil tarayıcıda forum logosunun bulunduğu başlık her zaman üstte olacak şekilde sabitlense menüye ulaşmak için faydalı olabilir. Bir de konu içinde üst bölüme “son mesaja git” butonu koyulabilir. Bazı forumlarda görüyorum, bir konuya daha önce girip en son hangi mesajı okuduysam, bir hafta sonra girip konuya tıkladığımda otomatikmen sayfayı o mesajdan başlatıyor. Zahmetli değilse bu da düşünülebilir.

Mobil tarayıcıda anasayfada konu başlıklarının ve altındaki detayların puntosu küçültülerek 12 yerine 20 son cevap yazılan konu görüntülenebilir.

Tüm yöneticilere kolaylıklar diliyorum. Foruma faydası dokunacak başka bir şey aklıma gelirse paylaşırım. 

*Beğen butonu yanına beğenme de eklenirse yazıyı yazan kişiyle laf dalaşına girmeden uyarılması sağlanabilir. 

*foruma ilk üyeliklerde uyulması gereken kurallar ile ilgili bir metin yok ise olması belki fayda sağlayabilir. 

*gece modu bence de gerekli. 

*konulara bazen kısa videolar eklemek istediğimde (muhtemelen benim beceriksizliğimden) hafıza ile alakalı sorun yaşıyorum. Telefonum ile çektiğim 3-5 saniyelik videoyu dahi yükleyemedim mesela geçen gün  :D

Son olarak foruma emeği geçen herkesin eline yüreğine sağlık.  :masallah:

Açılan her konu yönetici onayını beklerse biraz sıkıntı olabileceği geldi aklıma, veya bu seferde benim açtığım konuyu onaylamadın onunkini onayladın gibi darılmacalı küsmeceli olayarda baş gösterebilir.  Veya bir konu açıldığında onaylaması için o an yöneticilerin hiç birisi çevrimiçi olmayabilir, ve buda bir kargaşaya yol açabilir. Yıllar önce moderatörlük yaptığım bir forumda (Araçlarla ilgili değil) buna benzer bi özellik getirlmişti yönetici onayı. 

Açıkcası benden başka bakan olmadığı için konular o kadar birikiyordu ki hangisine onay verip hangisini reddedeceğime bakmadan ya hepsine onay yada hepsine red vermek zorunda kalıyordum çünkü bir yada iki kişinin sadece bu işle ilgilenmesi sıkıntı oluyor daha doğrusu ilgilenememesi....

@Nfk Foruma video yükleniyor muydu ? Bilgiğim kadarıyla yüklenmiyor hocam, Videoları youtube'a yükleyip ordan linki burada paylaşabiliyoruz. Bu arada iyi oldu yazdığınız, mümkünmüdür acaba videolarıda foruma yüklemek.

Aktivite_Okumadığım mesajlar sekmesinden son gelen mesajları içeren konu listesinde herhangi bir konuyu açtığımda okumadığım mesaja gitmek işkence olabiliyor :) ya en son sayfayı açıp geri gelerek buluyorum ya da taraya taraya gidiyorum. Sayfa yüklendiğinde otomatik olarak okumadığım son mesajdan itibaren gösterse çiçek olur. Mevcutta yazılan yeni mesajlar mavi çizgi ile ayrılarak gösteriliyor. Bu mavi çizgili bölüm sayfa açıldığında direkt gelsin diyorum özetle. 

Geri
Üst Alt