Forum içi öneri ve görüşleriniz nelerdir?

Forum kurallarına uymayanlar uçurulsun, uyması için de belli başlıklarda konu açmadan önce üyelik durumuna bakılsın, bazı yeni üyeler bu forumu fikir alışverişi yapmak yerine parça alışverişi yapmak için kullanıyorlar gibi hissedilir durumların önüne geçmek için belli bir üyelik statüsünde olması şartı getirilebilir. Örnek vereyim, Ekşi sözlükte yazardım, iki bin küsur enrty im vardı, yanlış konu başlığı açtım diye anında uçuruldum, şimdi tekrar yazar olmak için uğraşıyorum... bazı şeyler kolay olmamalı.

Saygılar.

Forumdaki ablalardan şikayetçiyim
/monthly_2021_01/1985831370_Adsz.thumb.jpg.31ae7c83bbc5308147a124d94dfe2f54.jpg
Bize zenci abiler cikiyor sen şikayet ediyon ustad

[mention]HONEY [/mention] abi arada çerezleri silin işe yarıyor :)
[mention]AhmetCakmak [/mention] video yükleyebilme seçeneği ve alternatif forum uygulamalarında takip edebilmek güzel olurdu.Bu arada tapatalk gece modu mevcutmuş şimdi görüyorum :)
Herşeye rağmen çok güzel bir organizasyon içerisindeyiz.
Emeğinize sağlık

...

[mention]HONEY [/mention] abi arada çerezleri silin işe yarıyor :)
[mention]AhmetCakmak [/mention] video yükleyebilme seçeneği ve alternatif forum uygulamalarında takip edebilmek güzel olurdu.Bu arada tapatalk gece modu mevcutmuş şimdi görüyorum :)
Herşeye rağmen çok güzel bir organizasyon içerisindeyiz.
Emeğinize sağlık

...
Benimki geyik olayi bende cikmiyor

Nelere girip arastirirsan onla ilgili cikmasi normal tercihim degil zenciler

Getirilen önerilere baktım.Değerli tespitler ve olması dahilinde, kullanılırlığı yukarı taşıyabilecek önerilerdir.Katkısı olan herkese teşekkür ederim.

Nitelik ve nicelik olarak -sizler de takdir edersiniz ki- yapılan yorumların bir anda konudan uzaklaşıp kırıcı usluba dönüşmesi üzüyor/geriyor.Nitekim bir ortamda gerginlik ve tarafgirlik varsa ; o ortamda güzellikler çıkmaz! Yani huzurlu bir ortam daha çekici kalıcı verimli olur.Tam bu noktada tavsiyem şudur: Satış yapacak veya fikir danışacak üyelerimize verilecek tavsiyeler teknik bilgi ve daha iyi olabilecğini düşündüğü tavsiyeler olmalı(gerek esprili gerek düşündürücü olabilir).Yani kaynaştırıcı ve samiyeti arttırıcı olmalı.Bu uslup dışına çıkılması durumunda yaptırımlar olmalı.Yani okunulduğunda herkesçe aynı şekilde anlaşılabilecek yorum yapılmalı.Ve kırıcı uslup sahibi uyarılmalı.Balıkçı kavgası okumak hiç kimseye haz vermiyordur herhalde?

Benimki geyik olayi bende cikmiyor

Nelere girip arastirirsan onla ilgili cikmasi normal tercihim degil zenciler
abi trendyol man ürünlerini siyahi arkadaşlar tanıtıyor,onlar sandım haddime değil özür dilerim yanlış anladıysanız[emoji3526]

...

Konu açma olayı Admin arkadaşın onayına sunulsun konu kuralları olsun mesela tamir ve onarım ile alakalı bir şey ise mutlaka görsel şartı olsun 

başlık tanışma ama sayısız konu var içinde bunların hepsi ilgili başlık altına taşınmalı, aynı konular birleştirilmeli, özel projeleri görmek, satış yapmak, sponsorlardan ürün almak, bunlar belli bir sayıda mesajı olanlara verilmeli, yada bir sekme olmalı bunları yapamayan ama buralardan yararlanmak isteyen arkadaşların önerdiği yada önereceği ürünleri satın alıp siteye destek olmalı, vag konusunda sitede satış yapan uygulama yapan bir nevi ücret kazananlar ile görüşülüp siteye  sponsorluk teklif edilmeli, instagram da bile araç satılırken parça satılırken para ödeniyor, şimdi diyeceksiniz ya olur mu olur, biriken ücretler ile her yıl, kahvaltı ya da  piknik organizasyonu ücretsiz yapılmalı. yani benim ki düşünce:)

F62502EF-6C08-4583-BC8C-647D831E3DF4.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
başlık tanışma ama sayısız konu var içinde bunların hepsi ilgili başlık altına taşınmalı, aynı konular birleştirilmeli, özel projeleri görmek, satış yapmak, sponsorlardan ürün almak, bunlar belli bir sayıda mesajı olanlara verilmeli, yada bir sekme olmalı bunları yapamayan ama buralardan yararlanmak isteyen arkadaşların önerdiği yada önereceği ürünleri satın alıp siteye destek olmalı, vag konusunda sitede satış yapan uygulama yapan bir nevi ücret kazananlar ile görüşülüp siteye  sponsorluk teklif edilmeli, instagram da bile araç satılırken parça satılırken para ödeniyor, şimdi diyeceksiniz ya olur mu olur, biriken ücretler ile her yıl, kahvaltı ya da  piknik organizasyonu ücretsiz yapılmalı. yani benim ki düşünce:)

/monthly_2021_01/F62502EF-6C08-4583-BC8C-647D831E3DF4.thumb.jpeg.ff645a90b867ba8d220d775b56b4cbe7.jpeg
+1

...

Alıntısız yorumlar zaman kaybı yaratabiliyor . örneğin 1 sene önceki 10 sayfalık konunun sonunda , "nasıl oldu" "nerde yaptınız"  gibi sorular olunca bi hayli zor geliyor ne denmek istendiği..

Bir de uzunca bir süre foruma girmemiş kullanıcıların bir anda işi düşüp gelince 5-6 konuya arka arkaya yorum yapmasını da ayrıca biraz tuhaf bulur oldum.

Anasayfa üzerinde  "satılık" ürün başlıklı konuların ayrı bir sekme üzerinden görüntülenmesi daha faydalı olabilir. 

Böylelikle anasayfaya girince aynı satılık ürünlerin yukarı çıkmasının önüne geçilir.

ilgisi olan ihtiyacı olan da satılık sekmesinden faydalanabilir.

Ne konular satılık ürünleri aşağı iter, ne de satılık ürünler konuları.. 

Geri
Üst Alt