Şampuan önerisi

@Alpyaman 

@mustafacagri VP combo için bende farkettim esasında belirttiğiniz durumu ama cila atıyorum diye çok takmadım. Seramik kaplama zaten 2 sene oldu etkisinin kalmadığının farkındayım. Belirttiğiniz ürünleri alacağım zaten combo az kaldı.
Vp foamula'yı kendim kullanmadım fakat kullanan arkadaşlar memnun. Fiyatı daha hesaplı diye flowey ev13 kullandım. Memnun kaldım, aynı amaca hizmet eden, koruma dostu ürünler ikisi de. Önceleri her yıkama boşa o kadar yüzeyi sıfırlayıp baştan yapmışım dedim. Hızlı cila olayını çok çok zorda kalmadıkça yapmıyorum, kurulama havlusunu da etkiliyor yüzeyi ne kadar iyi durulasam da. Hızlı cila yerine waxı tavsiye ederim. Altta olan seramiği de daha iyi korumuş olursunuz hem. Çeşit çeşit alıp denemek daha zevkli oluyor, kışın dayanımı yüksek bol boncuklu, yazın boncuğu önemsiz diyip max parlaklık odaklı ürünler almak. Performans olarak hızlı cila kategorisindeki ürünlerden daha üstün sonuçlar veriyor, kattığı derinlik de daha fazla :)

IMG_20201006_165425.jpgIMG_20201006_165512.jpg

IMG_20201006_165522.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

@mustafacagri VP combo için bende farkettim esasında belirttiğiniz durumu ama cila atıyorum diye çok takmadım. Seramik kaplama zaten 2 sene oldu etkisinin kalmadığının farkındayım. Belirttiğiniz ürünleri alacağım zaten combo az kaldı.
Combo 2 çok güçlü bir ön yıkama ürünü hocam, güzel temizlik yapar ama  haftalık yıkanan az kirlenen araçlar için gereksiz desem yanlış olmaz., Ayrıca içinde kostik mevcut., elbette yıkamacıların kullandıkları gibi içeriğinde yüksek oranda kostik yoktur., kaliteli bir şampuan ama combo2’yi genelde aracın kışın aşırı kirli olduğu zamanlar kullanmak daha doğru olur., veya wax’ı sökmek için., 

Combo2 ‘nin bitmesi için uğraşmayın hocam., her türlü olumsuz ihtimale karşı elinizde güçlü bir şampuan bulundurmak iyidir.,

Ön yıkama için flowey ev13 veya vp foamula 1 öneririm. 

Diğer kullandığınız ürünler gayet başarılı ürünler., özellikle colourlock ve nanolex interior cleaner harika ürünlerdir.

1 saat önce, yunusaktas91 yazdı:

@forzaGilles hocamın dediğine katılıyorum. Ön yıkama yapılacaksa kuru yüzeye köpük sıkılması daha etkili oluyor. Hatta ecnebiler, köpük yüzeyde daha uzun süre çalışsın hemen akıp gitmesin diye durulamaya alttan başlıyorlar.

Bu ecnebilerin yaptığı durulamaya aracın alt kısımlarından başlanılması benim kafama pek yatmıyor., neden çünkü durulamaya aracın tavandan aşşağıya doğru yaptığımızda kiri-pisliği tamamen akıtmış oluyoruz., 

Tam tersi alttan başladığımızda bana sanki kirleri de aracın yukarısına taşıyormuşuz gibi geliyor., 

Ama ön yıkama ürününü sıkarken ürün yüzeye daha iyi tutunsun, daha uzun süre kalsın diye aracın alt kısmından başlayıp yukarıya doğru sıkıyorum.

@Holigan Teşekkürler hocam..sağlıklı günler..iç temizlik için bi ürün kullanıyor musunz?

11 saat önce, yunusaktas91 yazdı:

ecnebiler, köpük yüzeyde daha uzun süre çalışsın hemen akıp gitmesin diye durulamaya alttan başlıyorlar.

Araca yapışan toz, çamur, kir.. parçacıklarına yani araca sıkılan köpük, aşağı yönlü hareket eder ve kiri üstten yumuşatır.

Siz üstten aşağıya basınç uygularsanız kir yumuşak olmayan tarafa baskı yapar, çıkması zorlaşır,  yüzeyi çizer.

Alttan yukarı uygularsanız aşağıdaki köpük, kire yukarı yönlü baskı yapar, temizlenmesi kolaylaştırır ve yüzeyi çizmesi en az seviyede olur. 

Çok da mantıklı bir yıkama tekniğidir.

Zamanında @forzaGillesAli Hocam'ın tavsiyesiyle aldığım, Nanolex Pure Shampoo'yu çok uzun süredir kullanıyorum.

Yağmur yağsa dahi sular kayıp gidiyor araç yine temiz görünüyor güzel bir su iticiliği var.

Konsantre yapısı sayesinde ne zaman aldığımı artık hatırlamıyor olmama rağmen hala yarının birazcık altında duruyor şişesinde.

Çok başarılı bir ürün herkese tavsiye ederim.

Ek olarak herkese Meguiars High Endurance lastik parlatıcı tavsiye ederim, bana göre piyasadaki en iyi ürün.

@mustafacagri bence ön yıkama için autoglym bodywork conditioner shampoo da kullanabiliriz yani hem kovada hemde ön yıkamada pH nötr çünkü ve bence çok güzel bir ürün eğer kullanmadıysanız kesinlikle öneririm. Wax denemek istiyorum ama zahmetli geliyor. Wax için yine Autoglym ultra HD kullananlar memnun.

@cengiz74 Bayağı oldu, ama yanlış hatırlamıyorsam boyakoruma.com'dan almıştım.

@Holigan Teşekkürler hocam..sağlıklı günler..iç temizlik için bi ürün kullanıyor musunz?
iç temizlik için alabileceğiniz nanolex interior cleaner diyebilirim., ön konsol, torpido., yumuşak ve sert plastik aksamda bu zamana kadar kullandığım en iyi ürün.

@forzaGilles Bu nanolex interior clean ürünü deri yüzeylerde kullanabilir miyiz? 

@mustafacagri bence ön yıkama için autoglym bodywork conditioner shampoo da kullanabiliriz yani hem kovada hemde ön yıkamada pH nötr çünkü ve bence çok güzel bir ürün eğer kullanmadıysanız kesinlikle öneririm. Wax denemek istiyorum ama zahmetli geliyor. Wax için yine Autoglym ultra HD kullananlar memnun.
tabii söylediğiniz ürün de uygun olur :)  net olarak şu ürün iyidirden ziyade yüzeydeki korumayı sökmeden temizleyen ürün kategorisini tavsiye ederim genel olarak. Bahsettiğiniz ürünü de deneyimleyeyim :)  wax olarak da ayrım çok fazla. kimisi dayanıma yönelik, kimisi parlaklığa, kimisi su itişi iyi olmasına yönelik. soft99 un da waxlarını tavsiye ederim. beklediğim verimi max aldığım marka diyebilirim denediklerim arasında. autoglym ürünleri fp anlamında alternatiflerine göre pahalı gibi geliyor bana açıkçası gördüğüm kadarıyla.    Ek olarak 2 lt karışım tüm araca yetiyor mu ön yıkamada? kış gelince artık benzinliğe geçtim ben de. ne kadarlık karışım yeterli geliyor kestiremedim. 

Zamanında @forzaGillesAli Hocam'ın tavsiyesiyle aldığım, Nanolex Pure Shampoo'yu çok uzun süredir kullanıyorum.

Yağmur yağsa dahi sular kayıp gidiyor araç yine temiz görünüyor güzel bir su iticiliği var.

Konsantre yapısı sayesinde ne zaman aldığımı artık hatırlamıyor olmama rağmen hala yarının birazcık altında duruyor şişesinde.

Çok başarılı bir ürün herkese tavsiye ederim.

Ek olarak herkese Meguiars High Endurance lastik parlatıcı tavsiye ederim, bana göre piyasadaki en iyi ürün.
Meguiars endurance daha önce kullandım 2 sene kadar. Alırken lastik parlatmaya bu kadar para mı verilir diyerek almıştım. Fakat o zorlu lastik parlatma kısmnı bi kere yapıp uzun süre kalıcı olmasını izledikten sonra değermiş dedim :D   Birim başı fiyat olarak pahalı gelebilir fakat yarım şişe ürünü 2 senede zor bitirmiştim. Şimdi de sonax jel lastik parlatıcı aldım. Bu ürün de güzel. Endurance'a yakın dayanımı var fakat ondan bi tık daha az dayanıyor, artı yönü olarak da endurance'ı lastiğe sürünce lastik füme renk gibi parlıyordu fakat sonax jel simsiyah güzel doygun bir parlaklık veriyor. Bu anlamda sonax jel deneyen endurance almalı, endurance alan da sonax alıp denemeli diye düşünüyorum :D

tabii söylediğiniz ürün de uygun olur :)  net olarak şu ürün iyidirden ziyade yüzeydeki korumayı sökmeden temizleyen ürün kategorisini tavsiye ederim genel olarak. Bahsettiğiniz ürünü de deneyimleyeyim :)  wax olarak da ayrım çok fazla. kimisi dayanıma yönelik, kimisi parlaklığa, kimisi su itişi iyi olmasına yönelik. soft99 un da waxlarını tavsiye ederim. beklediğim verimi max aldığım marka diyebilirim denediklerim arasında. autoglym ürünleri fp anlamında alternatiflerine göre pahalı gibi geliyor bana açıkçası gördüğüm kadarıyla.    Ek olarak 2 lt karışım tüm araca yetiyor mu ön yıkamada? kış gelince artık benzinliğe geçtim ben de. ne kadarlık karışım yeterli geliyor kestiremedim. 

Meguiars endurance daha önce kullandım 2 sene kadar. Alırken lastik parlatmaya bu kadar para mı verilir diyerek almıştım. Fakat o zorlu lastik parlatma kısmnı bi kere yapıp uzun süre kalıcı olmasını izledikten sonra değermiş dedim :D   Birim başı fiyat olarak pahalı gelebilir fakat yarım şişe ürünü 2 senede zor bitirmiştim. Şimdi de sonax jel lastik parlatıcı aldım. Bu ürün de güzel. Endurance'a yakın dayanımı var fakat ondan bi tık daha az dayanıyor, artı yönü olarak da endurance'ı lastiğe sürünce lastik füme renk gibi parlıyordu fakat sonax jel simsiyah güzel doygun bir parlaklık veriyor. Bu anlamda sonax jel deneyen endurance almalı, endurance alan da sonax alıp denemeli diye düşünüyorum :D
Tam 2 lt doldurmuyorum 1.6-1.8 arası yapıyorum. Detail forumlarında bu şekilde kullandıklarını gözlemledim nedeni basınçlandırmak için gerekli payı bırakmak gerekiyor. Bu miktar yeterli oluyor.

endurance gerçekten süper. 

Geri
Üst Alt