KAZA GÜNLÜĞÜ

@ogzogz sanirim airbaglerle alakali bir kontrole gerek yok acilmadiklari icin o zmn thyphoons hocam kafami karistirdi :)
Arkadaşın kazayı hatırlıyorum. Sizin kazaya göre biraz daha darbeli olduğu görünüyordu. 

Bu aslında her kazada bir soru işareti.

Bazen ufak kazalarda açılmıyor. Açılmayınca da acaba hava yastıklarında bir sorun mu var sorusu takılıyor insanın aklına.

Kimisi de aslında ciddi bir kaza yapmıştır ama canı sağ olduğundan, bu kadar basit bir kazada nasıl hava yastığı açılır diye yakınır. 

Burda hava yastığı sensörleri, limitteki ivme kaybını algıladığı zaman ya da direkt olarak sensöre temas edildiğinde açılacaktır.

Yani her iki durum da insani. 

Yine de @typhoons arkadaşın yazdığı da ihtimal dahilindedir. Tamir esnasında kontrol ettirirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz simdi konustum dby ile airbag ile alakali bir durum olsaydi airbag lambasini cayir cayir gorurdunuz sakin olun dediler 

Geçmiş olsun hocam. Hata karşı tarafta ise karşı tarafın sigortasıyla iletişime geçip değer kaybı talep edebilirsiniz.

@atacandiri Hocam geçmiş olsun, ciddi bir hasar olmaması teselli.

DBY detailing, wolfsburg fabrika ayarında boya, pasta, cila işçiliğine sahiptir. 
DBY detailing görse şımarır hocam.  :lol:  Şaka bir yana işini hakkıyla yapan her işletmeye hakkını vermek lazım. DBY'de onlardan birisi. 

Arkadaslar sagolun varolun iyi dilekleriniz icin...Peki simdi tramer 7 k olacak ama takribi aracin deger dususu 15 k bandinda olacak gibi...Acaba deger dusumu hangisine gore yapiliyor.Reel piyasa mi ? Tramer kaydi mi?

Arkadaslar sagolun varolun iyi dilekleriniz icin...Peki simdi tramer 7 k olacak ama takribi aracin deger dususu 15 k bandinda olacak gibi...Acaba deger dusumu hangisine gore yapiliyor.Reel piyasa mi ? Tramer kaydi mi?
Kendinizi değer kaybına odaklamayın bence. Belki de boyasız araçlarla ayni fiyata satacaksınız. Bu piyasa it sürüsü dolu afedersiniz. Adam 3bin liraya direksiyon takip 10bin lira üstüne ekliyor.

Geçmiş olsun, yaklaşık 3 sene önce benzer bir hasar aldı arabam ama ben yetkili serviste yaptırma yolunu izlemiştim. 2 kapım değişti, ön ve arka camurluk da lokal boyandı. Kapı içlerinde herhangi bir işlem olmadı direk de temizdi airbag de açmadı. Ekstra olarak komple ayna ve sağ ön cam da değişti ve yaklaşık 7700 lira fatura çıkardılar. Tramere de kdv düşülüp 6480 lira gibi bir miktar yansıdı. Aracınız yapıldıktan sonra moralinizi bozmadan binmeye devam edin kazadır olur, kapısı değişebilir de boyanabilir de.

5jOSef.jpg

@atacandiri yani benim kazanın hasarının benzeri sola dönerken sol arka kapı ve camurlukta hasar vardı ama airbagleri açmıştı tavan perde ve şoför koltuğu. Bilemedim vagcomla iptal edilmiste olabilir mi acaba.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun üstad, son zamanlarda dikkatimi çekti forumda kazaya uğrayanlar genelde tungsten gri benim mi dikkatimi çekti bilmiyorum ama bana öyle geldi

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geçmiş olsun,sağlık olsun

Değer kaybı üzerine;
Eksperinizi arayıp değer kaybı için yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.300-400tl karşılığı onlar rapor hazırlayıp size teslim ediyor.Siz de karşı tarafın sigorta şirketinin istediği belgelerle birlikte bu raporu da dahil edip yollayabilirisniz.
Genelde şirketten değer kaybı dosyası açıp,
-Tamiri yapan tamirhane/servis'ten fotoğrafları temin ediyorsunuz (tamir sürecindeki tüm fotoğraflar)
-Eksper raporu
-Parça değişim listesi(buna ve rapora daha önceden acenteler ulaşabiliyordu ama şimdi birçok faydalı iş görülen rağbet üzerne elimizden alındı ve ücretli hale getirildi,o yüzden kendi işimizi yapmakta güçlük çekiyoruz.
-Beyan(üzerinde suçlu tarafın poliçe no iban ve beyanınızı yazıp ya şirkete mail atıyorsunuz ya da orjinallerini kargoluyorsunuz.Pandemi sürecinde dijital ortama geçiş yapıldı diye hatırlıyorum)
Değer kaybı üst limitleri vardı 2 sene önce 4.500,geçen yıl 6.800tl bu yıl da 10.000küsür tl gibiydi.
Plastik parçalar ne kadar çok olursa değer kaybında alacağınız rakam bir o kadar düşük oluyor.
Aklımda kalanları paylaştım,eklemek isteyen olursa ben de güncellerim bilgilerimi

...

Geri
Üst Alt