Marşpiyel tavsiyesi istiyorum

@erty Hocam Nam Tuning’e bir sorun isterseniz. Ben de anadolu yakasındayım, yerleri çok uzak ama bir günümü ayırıp gitmeyi düşünüyorum. İnstagram’dan takip ettiğim kadarıyla işçilikleri iyi bir yer gibi görünüyor.

@erty Hocam Nam Tuning’e bir sorun isterseniz. Ben de anadolu yakasındayım, yerleri çok uzak ama bir günümü ayırıp gitmeyi düşünüyorum. İnstagram’dan takip ettiğim kadarıyla işçilikleri iyi bir yer gibi görünüyor.
Hocam onlarda var evet, internette ilk bulduğum yer orasıydı. yerlerine de baktım ama çok uzak dediğiniz gibi. internetten alıp güvenilir bir yerde taktırmak daha mantıklı geliyor öyle olunca da. bu yakada da bir yer bulabiliriz diye düşünüyorum.

Hocam onlarda var evet, internette ilk bulduğum yer orasıydı. yerlerine de baktım ama çok uzak dediğiniz gibi. internetten alıp güvenilir bir yerde taktırmak daha mantıklı geliyor öyle olunca da. bu yakada da bir yer bulabiliriz diye düşünüyorum.
Bulabilirseniz banada bilgi verin bu arada nam tuning te taiwan plastik olanından yokmuş vakum plastik var dediler

Bulabilirseniz banada bilgi verin bu arada nam tuning te taiwan plastik olanından yokmuş vakum plastik var dediler
Hocam taiwan ile taiwan olmayan arasında vida yerleri haricinde kalite farkı da mı var ? cahilliğime verin vakum plastik nedir bilmiyorum :) öyleyse öğrendiğim iyi oldu. iki gün sonra en ufak sürtmede elimize alacaksak araştırıp taiwan almak en iyisi.

@erty taiwan güçlü plastik vakum dediğini görüp incelemek lazım nekadar kuvvetli yoksa bi arkadaş almış paylaşmıştı taiwan olmayanı kağıt gibi eğilip bükülüyordu

Kullandıkları ürün kalitelerini falan bilmem de videolarında genelde yanlış uygulamaları nasıl düzelttiklerini gösteriyorlar. Tors vidası atılacak yere normal akıllı vida atılıp kırılan marşpiyel videoları vardı bir ara. Ürünü bulması bir dert, doğru monte edilmesi ayrı bir dert.

@39AKN039 bu farkı belirttiğiniz iyi oldu, aklımızda olsun. 

@erty taiwan plastik olduğu için 500 istedi açıkçası daha aşağısını şuan için hiç duymadım taiwanlar da istersen boyamada yaparız dediler fiyata extra olarak şuan için elime ulaşmadığından sizleride yanıltmak istemiyorum hepimizin canı yanmasın ama elinde varmış sordum sıkıntı yok diyorsan satıcı RStuninggarage Gökhan Karavelli google da aratınca çıkıyor

@39AKN039 500 TL iyi plastik ürün için verilir hocam. piyasada zaten stoğu kıt ürün, diğerlerinden taktırıp ne zaman elimde kalacak korkusu yaşamaya gerek yok.

tek sıkıntı ürüne uzaklık. gönül istiyor ki yakınımızda bulalım gidip bakalım görerek dokunarak tamam diyelim boyatalım taktıralım bitsin iş.

Sizle birlikte biz de heyecanla bekliyoruz. Umarım sürprizsiz güzel bir alışveriş olur.

Herkese selamlar. Sağlıklı, kazasız belasız sürüşler dilerim. 3 ay önce aero marşpiyel ve ön tampon eki taktırdım, tavsiye üzerine çokta araştırmadan firmaya siparişini verdim. Ürün plastik değil kalıba dökülerek üretilen fiberglas malzemeden. Modeli, boya tutması, duruşu vs çok hoşuma gitti ancak montaj sırasında aynı hoşnutluğu yaşadım diyemem.

Marşpiyellere lastik tarafından önlü arkalı ikişer vida, alttanda toplamda üçer vida atıldı. Kapı alt kısmından kendi orjinal marşpiyeli üzerine de silikon sıkılarak sabitlendi. Tampona da aynı şekilde altta vida atıldı hadi o plastik sıkıntı olmaz, olsa bile yeni tampon takar çözersin..

Sıkıntı yada dert ettiğim şey şu orjinal marşpiyel ve çamurluk kısmına vida atılan yerler su temasından dolayı çürüme yapar mı.? Özellikle alt kısımda kendi orjinal marşpiyeli üzerine atılan vidalar. Birde sıkıldım yada kırıldı bir şey oldu sökmek istedim diyelim o silikon zarar vermeden nasıl sökülecek. Tavsiye ve destekleriniz için teşekkür ederim. Sağlıklı günler herkese. 

20201005_103036.jpg

@Al1co1907 kim diyorsa bir iki vida dan bişey olmaz ya bilmeden konuşuyor yada kolayına öyle geliyor.
kesinlikle ve kesinlikle aracın dışına karoserine vida atılmaz. helede marşpiyel gibi davlumbaz gibi suya neme toza kire maruz kalan yerlere kesinlikle atılmaz.bizim sağolsun montajcılar işi hızlandırmak için ''abi bişey olmaz bir iki vidadan ne olacak arabanın heryeri zaten vida değilmi?'' derler ve ikna ederler.
eğer öyle olsaydı orjinal ekipmanlarında üzerinde karosere atılacak vida yerleri olurdu.dikkat ederseniz genelde tırnak geçmelidir hepsi.
ben olsam arabasına karoserine vida atılmış bir arabayı kesinlikle almam.üretim esnasında fabrikada karoserlerine hangi işlemler yapılıyor hangi havuzlara daldırılıyor, hangi koruma kalkanı yapıldığını izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.
gelelim diğer konuya silikon veya akrilik bantla genelde tutturulurlar,farzedelimki kırıldı çıkartılacaksa bile en azından vida deliğinin orada ömür boyu kalmasından daha iyidir.en azından mastik silikon gibi şeyler çıkartılırda öteki vida deliklerini kapatmak neredeyse imkansıza yakındır.

o sebeple tüm malzemeleri kendim aldım kendim montajını yaptım hemde  hiç vida atmayarak.demekki istenirse pekala oluyormuş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@memin olanla ölmüşe çare yoktur derler de bunun bir çare çözümü vardır elbet dimi.. Zaten vidalar bir süre sonra kendiliğinden paslanacağı için sökmüştüm ama delik olan alanları ne yapıcam su almasını engellemek yada pas olmaması için. İçten yada dıştan bir çözümü var mı bunun 

Geri
Üst Alt