Marşpiyel tavsiyesi istiyorum

@metinkar anladım hocam, önce ona girişecez anlaşıldı 🙂 sağolasın.

merhaba herkese 
kardeşim öncelikle geçmiş olsun.
orayı gizleyeceksen evvela bir pütür attır oda olmazsa kapalı bölümlere sıkılan würth ün şefaf renkli sprey balmumu var onu uygula ondan sonra marşpiyel yaptır yada taktır.
orası suya en yakın bölgelerden birisi olduğu için koruma yapmadan kapatayım deme araban çürür güzel kardeşim.
onndan sonrada istersen güzel bir aero marşpiyel taktır.banada R marşpiyel tavsiye edildi,ama aero çok daha tok duruyor ve arabayı çok harika gösteriyor.

@memin ilk fırsatta yaptıracağım hocam tavsiyeniz için teşekkürler. Orijinale yakın-sade diye R düşünmüştüm ama marşpiyel tamiri olmadan tavsiye edilmedi, o yüzden içime sinecek şekilde yaptırıp marşpiyelden cayabilirim diye düşünüyorum şimdi. Bakalım..

@erty aynen dediğin gibi yap.
ama baktın çok düzelmedi az buçuk hasarlı duruyor,taktır bir marşpiyel gözlerin rahat rahat arabana bakar o zaman.
arabayı ilk aldığımda sağ marşpiyel altında çok az 5 cm kadar göçük vardı.ama üzerindeki boya ve pütürde sorun yoktu.taktım aero marşpiyel inan bana arabamı daha çok sever oldum.R marşpiyel hiç arabayı göstermiyor üzerinde denedim baktım,aero ise resmen ben burdayım diyor.tercih ve zevk meselesi saygı duyuyorum.

@memin İstanbuldasınız sanırım, ikisinin de olduğu bir yer biliyor musunuz hocam, tamir sonrasında gidebilirim. Ben internetten sipariş veririm diye düşunüyordum taktırmaya karar verirsem ama sizin gibi canlı görmek daha iyi olur.

@erty benim aracın başka bir yerindeki göçüğü delmeden boyamadan düzelten bir usta biliyorum.işçiliğine kefilim.kendisi yeşilköyde
marşpiyel içinse aldığım en ucuza bir yer var.N11 dede satış yapıyor hangi renk istersen boyuyor.yaptırmak istersen özelden yaz bana kardeşim yardımcı olurum.kendi aracımın resimlerinide yollarım için rahat olur.

@memin Yeşilköy bir hayli uzak kaçtı ama o aşamaya gelince marşpiyel için rahatsız ederim hocam sizi.

@Frkntna bana da sade ve hoş görünüyor, maviye de çok yakışmış. Maşallah.

bunu anadolu yakasında yapan yokmu ?

bunu anadolu yakasında yapan yokmu ?
Vardır muhtemelen de internetten alıp monte ettirme yoluna gidiliyor genellikle. Varsa marşpiyel stoğü tutan bir yer, ben de gidip görerek taktırmayı tercih ederim.

@erty Marşpiel de göçük işi olmuyor maalesef, orayı boyayı kazıyarak manyetik olarak düzeltme işlemini yapıyorlar, marşpiel oldukça serttir, iyi bir kaportacıda pütürleri atabilecek kabiliyette olan kişiye yaptırın derim. 

Bu Taiwan plastik R marşpiyelden bende arıyorum ama hiçbiryerde bulamadım 

Forumdaslarim zehri aliyorum yine :) araca vida attirmaya kiyamadigimdan almıyordum fakat aero marspiyeli cok yakistiriyorum. Stok hali cok cirkin geliyor. Size sorum şu vida atilan bolgeden zamanla çürüme olur mu? Vida şaseye mi yoksa davlumbaz plastigine mi denk geliyor?

• Beğen
Tepkiler: SCC
Forumdaslarim zehri aliyorum yine :) araca vida attirmaya kiyamadigimdan almıyordum fakat aero marspiyeli cok yakistiriyorum. Stok hali cok cirkin geliyor. Size sorum şu vida atilan bolgeden zamanla çürüme olur mu? Vida şaseye mi yoksa davlumbaz plastigine mi denk geliyor?
hocam, çamurluğun iç kısma 2şer vida girdi diye araç küflenmez , rahat olun

96708AC3-DE7A-4FD2-8765-EFFBB0224A7B.jpeg

Geri
Üst Alt