Hangi Golf Alınmalı ? İkinci El Öneri :)

@Kysr038  iki başlıkta da yağ değişiminin motor üzerindeki etkisine teknik bir paylaşım yok ki. paylaşımın birinde benim , sizin gibi normal kullanıcılar tavsiye ve tahminde bulunmuş. yatan pistonda mazallah kurum oluşabilir diye düşünüyorum demiş.

diğerindede ``Aracınız DSG, servis bakımı ve iyi niyet garantisi önemli.`` demiş ki zaten 6-7 yaşındaki arabalar da iyi niyet oluyor mu ki.

hani ben sandımki geç değişimde örnekler ile olumsuz deneyimler var ve siz onları anlatacaksınız. konudaki arkadaşlar servislerin 15 000 yada 1 yıl süre kıstasından bahsetmiş. ki 15 000 km ye hiç sözüm yok yürüyen aracın belirli bir km yapınca bakıma alınması doğal bir durum. şuan dizel kullan samda hiç ahkam kesecek bir bilgim yok fakat iş benzine gelince yanması haşin ama motor ömrü dizelden çok daha dirayetli ve dayanıklıdır. 

hurafe bilgilere pek kulak asmamak gerek diye düşünüyorum.servisler yağ ve filitre değişimi altında(değişimleri müşteriden gizli yaptıklarından) ne değiştirdikleri bile zaman zaman güven vermeyen yerler olarak yılda 1 bizlerin uğrayıp düzenli para kazandırmamız gerektiği için yıllık kısıtlama getirdiklerini düşünüyorum.

sizin fikrinizede saygı duyuyorum.

@AhmetCakmak @krym @tiesay @Musaaksoy @DuzboruDownpipe @Yehanoha  @Kysr038 ustadlar daha once cevap verdiginiz icin ve yorumlariniz kiymetli oldugu icin birsey danismak istiyorum.

İlan no: 855245692 1.4 Tsi 140 km highline

bu araca az once baktim. Piyasaya gore uygun yazilmis ben biraz daha düştüm fiyati. Piyasaya gore uygun yazilmasinin sebebi 6 parca halinde 20k hasari olmasi. Hepsi yetkili serviste yapildigi icin yuksek cikiyor dedi arkadas. Aracta yapilacak iş olarak lastiklerin degismesi ve 5k km sonra on balatalarin degismesi lazim gibi gorunuyor. Asıl midemi bulandiran arac 6 gun once ustune gecmis arac sahibinin. Ben sormadan ruhsati attiginda o soyledi. Bankada sikintilarim vardi annemin ustune attim araci aldigimda sonra kendi ustume aldim diyor. Sana satis sozlesmesini gosterebilirim dedi. Annesinden aldigini. Peki ilk aldiginiz tarihi gosterebilir misin dedim bulmaya calisicam dedi. Eski arac sahibini aradi bulamadi sonra noteri aradiginda 150₺ belgeyi verecegini soylemis noter. Eger ciddi aliciysan aliyim belgeyi dedi. 
benim gordugum piyasaya gore uygun fiyatli arac ama içime sinmedi nedense.

ordan ciktim su araca baktim 

ilan no: 841192257 1.6 tdi 124k comfortline

adam Duzgun temiz biri ayni sektorden ciktik sohbet muhabbet guzeldi arabada kaput tavan harici boya var degisen yok. Bunda da lastik değişmesi gerekiyor . Yanliz araci satip satmamakta kararsiz eşime danismam lazim dedi bende haber bekliyorum dedim. Ufak bir indirim yapiyor fiyatta.

Siz olsaydiniz ne yapardiniz ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@oguzkaanvolkan hocam ben olsam iki araçtan da ziyade 1.2 TSİ düşük km manuel bir comfortline araç bakardım. Eğer ki manuel istemiyorsanız yine 1.2 TSİ dsg mümkün mertebe düşük km daha az hatalı araç bakardım. Tabii son tercih yine sizin

@oguzkaanvolkan hocam ben olsam iki araçtan da ziyade 1.2 TSİ düşük km manuel bir comfortline araç bakardım. Eğer ki manuel istemiyorsanız yine 1.2 TSİ dsg mümkün mertebe düşük km daha az hatalı araç bakardım. Tabii son tercih yine sizin
Hocam boya benim icin problem degil heleki kaput ve tavanda olmadiktan sonra. Cunku zaten sizin dediginiz kategoride butceme uygun aracta bulamiyorum

Normalde ucuzdan pahalıya 1.2 tsi - 1.4 tsi - 1.6 tdi diye sıralanması lazım ama 1.2 tsi sahipleri 1.6 tdi dan neredeyse daha fazla fiyat istiyorlar. @oguzkaanvolkan ın 1.2 araç bulamaması normal maalesef.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@oguzkaanvolkan Sol direkler boyalı diyor raporda ??

Araç sol komple değişmiş, sok direkte boya diyor.

Dediğim gibi benim kriterlerim comfortline düşük km ve temiz araç olurdu, hele ki dsg olacaksa.. 

@AhmetCakmak @krym @tiesay @Musaaksoy @DuzboruDownpipe @Yehanoha  @Kysr038 ustadlar daha once cevap verdiginiz icin ve yorumlariniz kiymetli oldugu icin birsey danismak istiyorum.

İlan no: 855245692 1.4 Tsi 140 km highline

bu araca az once baktim. Piyasaya gore uygun yazilmis ben biraz daha düştüm fiyati. Piyasaya gore uygun yazilmasinin sebebi 6 parca halinde 20k hasari olmasi. Hepsi yetkili serviste yapildigi icin yuksek cikiyor dedi arkadas. Aracta yapilacak iş olarak lastiklerin degismesi ve 5k km sonra on balatalarin degismesi lazim gibi gorunuyor. Asıl midemi bulandiran arac 6 gun once ustune gecmis arac sahibinin. Ben sormadan ruhsati attiginda o soyledi. Bankada sikintilarim vardi annemin ustune attim araci aldigimda sonra kendi ustume aldim diyor. Sana satis sozlesmesini gosterebilirim dedi. Annesinden aldigini. Peki ilk aldiginiz tarihi gosterebilir misin dedim bulmaya calisicam dedi. Eski arac sahibini aradi bulamadi sonra noteri aradiginda 150₺ belgeyi verecegini soylemis noter. Eger ciddi aliciysan aliyim belgeyi dedi. 
benim gordugum piyasaya gore uygun fiyatli arac ama içime sinmedi nedense.

ordan ciktim su araca baktim 

ilan no: 841192257 1.6 tdi 124k comfortline

adam Duzgun temiz biri ayni sektorden ciktik sohbet muhabbet guzeldi arabada kaput tavan harici boya var degisen yok. Bunda da lastik değişmesi gerekiyor . Yanliz araci satip satmamakta kararsiz eşime danismam lazim dedi bende haber bekliyorum dedim. Ufak bir indirim yapiyor fiyatta.

Siz olsaydiniz ne yapardiniz ? 
Hocam 1.4 tsi olan galericiymiş. İletişim yazan kısımda numarası da var. https://www.instagram.com/darkmotorss/ 

Yetkili servis geçmişine baktınız mı aracın?

Hocam nasil yapiyorsunuz bunu ????? Bu bir yetenek resmen merak ediyorum ? Cok sagolun 
Adam sosyal medya analizcisi

Evin e ne alıyor marketten onu bile anlıyor

Adam sosyal medya analizcisi

Evin e ne alıyor marketten onu bile anlıyor
Eşim soruyor niye begenmedin arabayi diye bilmiyorum icimde tuhaf bir his var isinamadim dedim . Gercekten ahmet bey artik benim gozumde sosyal medya krali yani. Nasil olurda bulur kestiremiyorum. Hani plakadan diycemde insta sayfasinda o arac yok . Olsada hepsini nasil aklinda tutuyor helal 

Eşim soruyor niye begenmedin arabayi diye bilmiyorum icimde tuhaf bir his var isinamadim dedim . Gercekten ahmet bey artik benim gozumde sosyal medya krali yani. Nasil olurda bulur kestiremiyorum. Hani plakadan diycemde insta sayfasinda o arac yok . Olsada hepsini nasil aklinda tutuyor helal 
Hocam olay basit aslında. Şahsın ad soyadını sosyal medya mecralarında ve Google'da. Oradan ulaşılıyor nedir ne değildir. 

Hocam olay basit aslında. Şahsın ad soyadını sosyal medya mecralarında ve Google'da. Oradan ulaşılıyor nedir ne değildir. 
Yok yok :)  valla adamin adini arattim yinede bilmeme ragmen bisey bulamadim emeginize sağlık tekrar teşekkürler.  Forum yoneticisi olarak hakkini veriyorsunuz ..

Geri
Üst Alt