Hangi Golf Alınmalı ? İkinci El Öneri :)

Merhaba hocam, attığınız ilanlar genelde yüksek km ve oynanmış araçlar. Bu bütçede olsam 1.2 TSI ve daha düşük km'li stok araçlara yönelirdim. Diğerlerinde kafam hiç rahat olmayacak çünkü.
Valla sizde kendinize gore haklisiniz benim düşüncem arabanin iskeleti darbe almamış olsun, mekanik ve motor kusursuz olsun . Onun disinda dis yuzeydeki sac malzemenin boyali yada değişmiş olmasi önemsiz. Zaten vurucaz cunku :)  tabiki bu kivamda bahsettigim bir aracida agir hasarli piyasasinda olmasada onun biraz ustunde uyguna almak lazim . Satarkende oyle gider heralde. 1.2 tsi bakayim bi

Benim yorumum biraz farklı, 

160000tl tdi+dsg kombinasyonu mk7 kasa için çok kısıtlı maalesef, genelde araçlar 130.000km ve üzeri. Ben prensip olaral 2.el dsg araçtan imtina eden birisiyim, en kötü 60.000km max ve mümkünse baskı balata değişimi yapılmış tercih ederim. 

Sizin durumda 1.0 veya 1.2 tsi tercih ederek daha düşük km ve temiz araç bulmanız sanki daha iyi. 
Hocam yorumunuzu yeni gordum. Ben 1 ve 1.2 motorlarda dsg butceme gore bulamiyorum. Su attigim ilk iki ilandan birinde mesela dsg degismistir yaziyor. Yani araba 140k km olsa bile dsg 80k kmde degisse 60k lık bir sanzuman oluyor. Aslinda boyle bulabilsem iyi olur. Bu arada hala 1.6 tdi araba bulamadim :)  

Hocam yorumunuzu yeni gordum. Ben 1 ve 1.2 motorlarda dsg butceme gore bulamiyorum. Su attigim ilk iki ilandan birinde mesela dsg degismistir yaziyor. Yani araba 140k km olsa bile dsg 80k kmde degisse 60k lık bir sanzuman oluyor. Aslinda boyle bulabilsem iyi olur. Bu arada hala 1.6 tdi araba bulamadim :)  
DSG değişmekten kastı baskı balata mı, mekatronik mi, komple şanzıman mı orası önemli ve yetkili serviste mi tüm işlemleri. 

Bunlardan da emin olmalısınız derim. 

Bulduk mu?

Gelsin mi baklavalar

@oguzkaanvolkan 

Yeni ötv güncellemeleri dolayisiyla benim arabalara bakis acim degisti

Donanimdan faragat edip, olabildigince yeni, yipranmamis uzun süre cok sorun cikarmadan sürebilecegin araba almani tavisye ederim

Bos Comfort ama düsük km'li alirsan paran oldukca donanim eklersin

Dizel yerine benzinli tercih ederdim, 1.2 ve 1.0 tsi motorlar suana kadar sorunsuz motorlar, masraf cikarmaz, cikarsa bile dizel gibi cok tutmaz

@oguzkaanvolkan 

Yeni ötv güncellemeleri dolayisiyla benim arabalara bakis acim degisti

Donanimdan faragat edip, olabildigince yeni, yipranmamis uzun süre cok sorun cikarmadan sürebilecegin araba almani tavisye ederim

Bos Comfort ama düsük km'li alirsan paran oldukca donanim eklersin

Dizel yerine benzinli tercih ederdim, 1.2 ve 1.0 tsi motorlar suana kadar sorunsuz motorlar, masraf cikarmaz, cikarsa bile dizel gibi cok tutmaz
Yorumun icin tesekkurler hocam peki 1.6 tdi ile 1.2 nin bundan atiyorum 3 ay sonraki fiyat artışı ayni mi olur? Bana sanki 1.6 daha cok deger katar gibi geliyor ?? 
ve 1.4 u neden saymadiniz :)  

Düşük km & Kazasız takıntısı bende de var. Baktım biraz ilanlara hep midline plus denk geliyor  :D

Şimdi size de zor olur highlinedan sonra.

Düşük km & Kazasız takıntısı bende de var. Baktım biraz ilanlara hep midline plus denk geliyor  :D

Şimdi size de zor olur highlinedan sonra.
Midline araclarin orta konsolu metal renkte ve hic hosuma gitmiyor piano blacktan sonra. Bakalim daha 2 gun once cok uyguna highline mavi bir arac satildi havada kaptilar ama clioyu satamadigim icin kacirdim kismet 

@oguzkaanvolkan dizel eskidikce piyasasi düser, masraf cikartirsa cok üzer, uzun vadede fiyat olarak arasinda makas olusmaz

1.4 tsi da olur

@oguzkaanvolkan dizel eskidikce piyasasi düser, masraf cikartirsa cok üzer, uzun vadede fiyat olarak arasinda makas olusmaz

1.4 tsi da olur
Dogru diyorsunuz hocam 140 act bulsam tadindan yenmez

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-trde-tek-38.000-km-de-kazasiz-boyasiz-854048162/detay

bu araba gayet güzel bi araba.

renk takıntıza bişey diyemem ama ben araba alsam birde dsg istesem en düşük km li arabayı tercih ederdim.
Hocam ben de midline plus sahibiyim, bu araçta elle tutulacak tek şey km düşüklüğü. 

Fiyat çok bence bu araca.

Bir de şu var kimisi bakımlarını yıldan yıla değil de km dolunca yapıyor. Eğer bu araç 7 yılda sadece 3 yağ bakımına girmişse büyük sıkıntı...

160 bin tl bandına minimum comfortline alınır.

Bu fiyata Midline alınacaksa da 7 değil 7.5 alınmalı

@Kysr038 bizi de bilgilendirin o zaman. yıllık değilde km dolduğunda yapılan yağ değişimlerinde ne gibi sıkıntılar oluyor. birde bu söylediğiniz için benzin dizel ayrımı varmı.

önceki arabam twinport motor benzinli opeldi. ve hiç opel servise gitmedim(özel servis akrabam idi) 2006-2019 arası sıfırlığından aldığım arabayı 13 sene bindikten sonra 70000 küsür binde sattım. yıl değilde km dolduğunda değiştik yağı ve satarken bile neredeyse ilk fabrikadan çıktığı kalitede idi arabam.(ben iddia etmiyorum ki benim yaptığım doğru idi) 

yıllık bakımı servisler bizleri düzenli haraca bağlama olarak sanıyor dum(halada öyle sanıyorum çünki bayilerin en büyük gelir kapısı bu tarz traşlı olaylar.)

birde vw nin kendininde kullandığı Liqui Moly top tec 4600 modeli 40 000 km ye varan diyor. hadi böl 2 ye, 20 000 yapsan bile yeterli.

bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

@Kysr038 bizi de bilgilendirin o zaman. yıllık değilde km dolduğunda yapılan yağ değişimlerinde ne gibi sıkıntılar oluyor. birde bu söylediğiniz için benzin dizel ayrımı varmı.

önceki arabam twinport motor benzinli opeldi. ve hiç opel servise gitmedim(özel servis akrabam idi) 2006-2019 arası sıfırlığından aldığım arabayı 13 sene bindikten sonra 70000 küsür binde sattım. yıl değilde km dolduğunda değiştik yağı ve satarken bile neredeyse ilk fabrikadan çıktığı kalitede idi arabam.(ben iddia etmiyorum ki benim yaptığım doğru idi) 

yıllık bakımı servisler bizleri düzenli haraca bağlama olarak sanıyor dum(halada öyle sanıyorum çünki bayilerin en büyük gelir kapısı bu tarz traşlı olaylar.)

birde vw nin kendininde kullandığı Liqui Moly top tec 4600 modeli 40 000 km ye varan diyor. hadi böl 2 ye, 20 000 yapsan bile yeterli.

bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

Geri
Üst Alt