Ötv yükseldi

1 ay once highline golfumu 150ye sattim Suan 175-185bandinda onumuzdeki hafta 200e dayanir. Kafayi yiycem sansimiza bak

Yani 1.6 ve ustu araclari etkileyecegini anladim genel olarak hocam. Peki bunlarin yukselmesiyle diger ikinciel araclarda yukselmez mi ? Mesela 2.el leon 1.2 bakiyordum  hepsini etkilemez mi ?
Hocam yukarda paylaştığım resmi gazeteye dikkatli bakarsan,

Diğerleri %80 denilen yer olayı bitiyor. Yani 1600cc altı ancak 130.000tl üstü olanlar diğerleri oluyor... 

Şuan bu gece ki zam fiyatı olmadan sıfır higline golf liste fiyatı 310 bin küsür zamla beraber İNANILMAZ ama 400 bini aşacak gibi + kur artışı zammı da gelirse .. 

Valla utanılacak bi durum ?

350 binlik araca binmek icin hırsız olmak lazım derler adama 

Ben rahatsızım artık bu durumdan

Benzinlikte 4+2 liraya arabanı yıka 

Bakımlarını kendin yap

Az yaksın diye tin tin git

Sıfırı 350  küsür ederinde arabaya bin 

120 bine alınan araba daha 3 yıl olmadan (ocak 2021 de 3 olacak)

Nasıl 3 katına çıkar
2021 kasko yenileme zamanı,

-Savatage abi senin araca 3500tl çıkıyor. 

- Nasıl olur kardeşim, daha geçen yıl 2000tl vermiştim. 

-Abi aracın sıfırı 350.000tl.

- Kaskosunun da... 

Hocam yukarda paylaştığım resmi gazeteye dikkatli bakarsan,

Diğerleri %80 denilen yer olayı bitiyor. Yani 1600cc altı ancak 130.000tl üstü olanlar diğerleri oluyor... 
Valla hocam sen sanirim tam hakimsinde ben daha olayi anlamaya calisiyorum. Yani 2020 1.2 leonda fiyati yuksek oldugu icin zamdan etkileniyor mu diyorsun ?

Valla hocam sen sanirim tam hakimsinde ben daha olayi anlamaya calisiyorum. Yani 2020 1.2 leonda fiyati yuksek oldugu icin zamdan etkileniyor mu diyorsun ?
Hocam leon için indirim anlamına geliyor.

Şöyle ki 1.5 excellence için 231000tl denilen fiyat, şuanda otomatik olarak 216000tl oluyor.(Çünkü aracın çıplak net fiyatı 122.300tl)

1) Bayide araç bulursanız koşun,

2) Yeni araçlar gelene kadar euro kuru artarsa veya bayi zam çakarsa ve çıplak fiyatı 130.001tl olursa aracın fiyatı bir anda 276.000tl oluyor. 

Hocam leon için indirim anlamına geliyor.

Şöyle ki 1.5 excellence için 231000tl denilen fiyat, şuanda otomatik olarak 216000tl oluyor.(Çünkü aracın çıplak net fiyatı 122.300tl)

1) Bayide araç bulursanız koşun,

2) Yeni araçlar gelene kadar euro kuru artarsa veya bayi zam çakarsa ve çıplak fiyatı 130.001tl olursa aracın fiyatı bir anda 276.000tl oluyor. 
Ben ikinci el alacağım ilanlara bakiniyorum birkac gundur. Sorma sebebimde bu. Egerki sifiri artarsa ikinci elide artar ve bosuna yuksek fiyata alirim diye endişelendim 

%80 ötv olayını yüksek ihtimal düşük hacimli premium araçlar için yaptılar, 1.6 hacimli E segmenti araba mı olur ya, verelim odunu verelim odunu...

@tiesay büyük ihtmalle kur farkı fiyatlara  gelecek araçlarda olacaktır. Ateca için arkadaşım gitti (316 bine satıldı bugün dedi ama gelecek araçlarda kur farkı olacak denildi eylül sonu gibi gelecek) 

1.0 tsi midline plus manuel haric bütün golfler %80 vergi dilimine girmistir

golf demek artik 400 bin lira demek

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay

Ben aynen bu dertlerdeyim iste!! Kasko ucar şimdi

Ha ama akıl başta değil yastadır dogru laf (yas 43)

23 yaşında olsam şimdi bi ihtimal vayyy be arabam bi gecede 37 bin degerlendi deyip keyifleniyordum...

İş çok ciddi (ülke den bahsediyorum)

Hani yarın anamdan dogacak olsam ? 

Sorsalar ilk kavşaktan U çekip geri dönebilirsin deseler..

Valla TR de degilde almanyada almancı türk çocuğu olarak dogacaksam eyvalllah

Her sene bi kere gelir toprağını koklar dönerim)

Yoksa bu topraklarda oyunun 1. Levelini bile gecmek cok zor artık .. 60-70 level tümden zor

Güzel tarafından bakın beyler??,! 

Artık 2.0tsi ile 1.5tsi aynı vergi diliminde. 

Bu da demek oluyor ki eskiden 2000cc araç sahiplerini özel öperlerdi, artık özel değiller. 

Fındık motor araç alacağına, baba gibi 2000 motor al. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ben çözümü soyliym. Aracınızda sorun yoksa keyfi olarak almayın satmayın.

3-4 yaşında yada km si 60-70 bini geçmiş araca hurda gözüyle bakmayın.

Tepedekilerin bu zulmünü sineye çekip C sınıfı araçlara 400 binleri vermeyin.

Bu memlekette artık araba sevdası lüks değil ultra lüks.

Matrahı yukseltsinler diye bekledik. Fiyatlar düşer ÖTV düşer vs. ama sanki döviz firlamamiscasina yapılan tam bir rezillik.

Suanki araç piyasasından devletde payını istiyor. Vatandaşın iyiliğine bir durum yok. Sorsan para dışarı çıkmasın diye. Sigaradaki mantik, hadi onu destekledik kullandığım halde çünkü sağlık faktörü var ama bunu anlamıyorum !  

Şuraya bı 2020 Küba fotosu koyayım. Anlayan anlar.

images

Bu işin devamı

2021 mtv tutarlarındaki Ultra geçirmeyle gelir...(%40) gibi 

Yalnız şuna değinmeden olmaz

Bir devlet sağlık anlamında  raporladığı insanlara %0 vergilendirme uygularken , (uygulasın tabi) + yıllık mtv dende muaflar 

Sağlıklı olduğuna karar verdiği kisileri %80 vergiyle cezalandırması hiçde adil değil ...

Paranla  Bedel ödeyerek şükretmek bir tek bu ülkede var sanırım ...(halbuki bunun icin sadece allaha şükredilir para geçmez yani)

Midline hariç tüm golfler bu artiştan etkilenecek daha dogrusu liste fiyatı 230.000Lira ve uzeri tum araclar 36.000 lira zamlanacak..

Geri
Üst Alt