Ötv yükseldi

Türk insanı ev, araba sahibi olmayı hak etmiyor mu? Elalem Avrupa da 300-500 Euro ya ne arabalar alıyor, biz burada kıçı kırık Polo ya 300.000 tl vereceğiz? Düştüğümüz durumu ifade edecek söz bulamıyorum...

Devlet / millet elele

3 vergi ödeyene 1 araba bedava kampanyası basladı

Çalıp çırpan bile gidipte 3 tane  devlete 1 tane kendine 2.0 tdi  passat almaz bee?? 

Haram para bile makul mantıklı harcanır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Neyse piyasada araç zaten yoktu, bu hamle sonrası:

Bol bol pertten toplama, Yarıdan itibaren başka araçla kaynaklı arabalar iyice girer piyasaya. 

Her malın alıcısı vardır, bilerek alıyorsa sorun yok lakin bu araçları 2. El değiştirdiğinden itibaren kansızın biri kesin allayıp, pullayıp sıfır hata diye piyasaya iteler.. 

Bu saatten sonra 2.el araç almak daha da büyük sınav olacak. 

Ya yerli malı arabaları koruma hikayesi anlatıyorlar. Kardeşim bu milletin üst segment arabaya binmeye hakkı yok mu. Sürekli insanları sağılacak inek gibi görüyorlar. Bu vergiyi düzenleyenlerde merhamet yoktur ki. Ülkemiz için gerçekten çok yazık

%50 ötv sınırında duran Leon için al satçı/fırsatçı kesim %80 bile değil, %150 ötv'yi getirmiş çoktan. :)  Şu piyasada kimse üretmez. Ne de olsa yurtdışından alıp şak diye kârını koyup satıyorsun. 

image.png

image.png

Olacakları söyleyim şimdide, 

Senaryo 1)

Galericilerin misal 255.000tl(ve üstü) olarak %60 ötv ile satın alıp kenara attıkları ve piyasaya 285.000tl den millete çakmaya çalıştıkları arabaların hepsinin yarın sabah bayi satış fiyatı 286.875tl. Bu durumda 285.000tl yazan masum köylü galerici arkadaşlar fiyatlarını 315.000tl olarak güncelleyeceller. 

Senaryo 2)

Tiguan, 3008, highline golf vs gibi araçlara kapora veren, gemide olan hatta yarın gemiden inecek olan araçların hepsinin satışı pazartesi olacağı için, bu araçlara kapora veren arkadaşlar bayinin muhtemel +15k civarı zammını beklerken, üzerine bir de devlettin +37k dan başlayan zammını yiyecek... 

Senaryo 3)

Golf comfortline fiyatı 230.000tl olurken, highline fiyatı 315.000tl olacak. Ocak ayında aralarında 30k fiyat farkı olan bu paketler arasında artık fiyat farkı 85k olacak... 

Senaryo 4)

MK8 gelene kadar euro kurunun yükselmesi sebepli en boş paketi bile %80 e girebilir, muhtemelen başlangıç fiyatı 320-350k civarında olur. Orta ve üst paketler 400k üzeri. 
Senaryo 5)

Almanya, İsrail, Amerika başta olmak üzere dıj güçlerin hepsi "ulan biz bu kadar üretim yapmamıza rağmen bunlar kadar SÖĞÜŞ yapamıyoruz" diye kıskançlığından çatır çatır çatlamaya devam edecek.

artık araç falan alınmaz şuan ki aracı alırket aon aracmız demiştik doğru demişiz:) 

@Negatiwe alkiiisssss...

Artık onlar düşünsün

(bizde düşünecek hal kalmadi)

İyi de yerli araba mı var ortada...

Acele edilmeseydi yerli araba bi ciksaydi sonra vergi konsaydi...

Ne diyorum ben ya kusura bakmayın mantık çerçevesi içerinde yorum yapmayacalismak da neyin nesi...

Almanları dize getirdik dünya titriyor biz de %220 vergi var tabi KDV si mtv si plaka işlemleri falan derken hiç yanınıza yanasamazlar :)))

Geri
Üst Alt