Jump to content

serology55

Üye
 • İçerik sayısı

  316
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

321

serology55 Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  serhat
 • Yaşadığım Yer
  Tokat

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. serology55

  Satılık Golf R

  Hayırlısı olsun @yusuf hocam. Allah yenilerini almayı nasip etsin.
 2. serology55

  Jant Değişimi

  19" için tüketime en az +1,5 lt/100km eklenecek
 3. serology55

  Yeni araç DSG şanzıman Sorunsalı

  DSG'yi karalamıyoruz aslında hocam. Sorun şu ki: Özellikle Türkiye'ye gönderilen sıfır araç kullanıcılarının bu sorunu %90 olasılıkla yaşayacak olmaları! Daha sonrasında bu araçların servise gidecek olmaları ve serviste değiştirilen parçalardan veya komple şanzımandan sonra DSG ile alakalı sorun yaşama olasılıklarının %10'lara kadar inecek olması! İnsanlar piyasada komple şanzımanı veya DSG yardımcı parçaları değişmiş araç (daha makbul karşılanıyor) arıyorlar tam da yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı. Bizim alım, kullanım eğilimlerimiz ve hatta tabularımız değişmedikçe Almanlar daha bizi çooook DSG!!!ler.
 4. serology55

  Akaryakıt zam ve indirimleri [ANA KONU]

  Saat 17:00'de açıklanacak tüm akaryakıt ürünleriyle alakalı indirimler.
 5. Hızır idi Yunus idi Hızır idi Yunus idi... Hangisini seviyorsan onu alacaksın. Ben bunu bilir bunu söylerim. Detaylara inmeyeceksin bu hayatta. Zira detaylar her zaman mide bulandırır.
 6. serology55

  Yakıt Sorunu

  Ortalama hızınız oldukça düşük. Bunun yanında ne kadar dur kalk yaptığınız da AYRICA önemli. Kar lastiği vardır muhakkak Niğde'desiniz sanırım ki bu da yakıtı oldukça arttıran bir faktör. İşe gidiş saatinizdeki hava sıcaklığı eksilerdedir %99 ve 5 kmlik kısacık bir yolda dizel bir aracın motorunun ısınmasının neredeyse imkansız olduğunu düşünürsek, bilgisayardaki göstergenin sapmaları vs. normale yakın görünüyor yakıt tüketiminiz. En azından kafaya takılmayacak kadar normal. Bence sensörlere ve kelebeklere dokundurmayın. En azından aracınızı yaz koşullarında gözlemlemeden önce!
 7. Q2! Birkere başında "Q" var. Oldukça havalı hissettiriyor.
 8. serology55

  R line retrofit !!

  Maşallah. Güle güle kullanın.
 9. serology55

  Yıllık Bakım Hakkında

  Hocam + 1000 km veya + 1 ay opsiyon tanıyorlar. Ama Allah muhafaza bu süreyi veya kilometreyi aştığınız süre içerisinde garanti kapsamında onarım gerektirecek bir sorunla karşılaşırsanız işte o zaman "uğraşmak" kelimesinin anlamına haiz olursunuz. Eğer imkanınız varsa şansa bırakmayın derim.
 10. serology55

  4. nesil Yeni Seat Leon tanıtıldı

  Focus cool aralarında
 11. Kokuyu dert etmeyin. değiştikten sonra 2-3 bin km boyu bariz, sonraları azalarak devam ediyor. Aspest olmayışı ciddi manada etkiliyor artık baskı balatayı. Ben de değiştirmiştim vakti zamanında baskı balata ve volanı (pırıl pırılken). Servis 3500 TL kastırmıştı. Değiştirdim, koku devam etti cümlemin başında bahsettiğim gibi. Sonra yavaş yavaş geçti. İnanın birkaç usta çıkan parçaları gördü, çıkma olarak satın almak istedi. Diyeceğim o ki, kokuyu kafanıza takıp arabayı açtırıp durmayın. Mekanik olarak bir sorun yoksa ilerlemesinde koku geçiyor emin olun. Rölantideki sallama sürekli mi yoksa 20 saniyede bir ufak birkaç vuruntu şeklinde mi?
 12. Benim farın içinde arı vardı. Tozu yadırgamıyorum.
 13. serology55

  Almalı mıyım

  150 - 200k arası km yapmış, trameri de olan Megane 2'ler için 50000 TL istiyorlar. Gerisini siz düşünün. Bu platformda mantık konuşuyor ama piyasayı sarı sayfa belirliyor.
 14. serology55

  Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı

  @salcek Üstadım utancın tamamını biz yüklenmeyiz merak etme. %49 Katar ortaklığı yapıştırırız, yarı yarıya utanırız.
 15. serology55

  Bakan Varank'tan yerli otomobil paylaşımı

  Murat Günak Otomobil tasarımı ve Türk otomobil tasarımcıları denilince akla gelen ilk isim Murat Günak’tır. 1957 İstanbul doğumlu olan Günak, Ford, Mercedes, Peugeout, DaimlerChrysler, VolksWagen markaları için tasarım yapmıştır. Lise eğitimini Almanya’da Endüstriyel Tasarım alanında tamamlamıştır. Ardından da dünyanın en ünlü tasarımcılarını yetiştiren Royal Collage Art’ı bitirmiştir. Tasarımda sempati, markayı öne çıkan özellik ve teknik donanımı göz önüne alarak çalıştığını söyleyen Murat Günak, otomobil tutkusunun tüm dünya milletleri, tüm yaş grupları ve her iki cinsiyet için de ortak ilgi alanı olan nadir konulardan biri olduğunu ve bu duygudan ilham aldığını belirtiyor. Hasip Girgin Dünyaca ünlü markalar için otomobil tasarımı yapan bir başka Türk otomobil tasarımcısı da Hasip Girgin. Henüz 4 yaşındayken ailesiyle Almanya’ya giden Girgin, bir işçi ailesi çocuğu. Bugün aynı zamanda öğretim görevlisi olan Hasip Girgin tasarım konusunda geldiği yeri ailesine ve çocukluğundan beri içinde büyüyen otomobil tutkusuna bağlıyor. Tasarımcı, Profzheim Üniversitesi’nde Otomobil Tasarımı bölümünü tamamlamış. Bugün Mazda markasının pek çok modeli onun kaleminden çıkıyor. Murat Güler Adı Ford markasıyla birlikte anılmaya başlayan genç Türk tasarımcı Murat Güler, yine otomobil endüstrisinin başkenti Almanya’da doğmuş. Tasarımcı, İsviçre’de Art Center Collage of Design adlı çok ünlü sanat okulundan mezun. Babası da Ford’un Almanya’daki fabrikasında 25 yıl marangozluk yapmış olan Murat Güler, otomobil tutkusunun çok küçük yaşlarda başladığını, henüz 10 yaşındayken babasının onu fabrikaya götürmesini heyecanla beklediğini anlatıyor. Yukarıda bilgileri yer alan kişilerin bırakın biyografileri, isimleri bile birçoğumuz tarafından duyulmamıştır. Neden? Çünkü bizden çıkmaz. Neden? Çünkü artizzz ne arar la bazarda. Ben bazı arkadaşlarımın yazdığı "Araba özgün olmasa da olur, biz onlarla yarışamayız, Dıjj güçler, vb." gibi söylemlere katılmıyorum. Analitik bir çalışmayla, istenirse çoook güzel de olur. Akademik anlamda bir miktar iteleme, bir tutam benchmarking, kulak memesi kıvamında da bir personel ücretlendirmesiyle herşey yoluna girebilir. Zira Volkswagen kullanıcılarından oluşan bir forumda bile yerli otomobil konusundaki yorumlar yumuşak iniş yaparcasına karşımıza çıkıyor. Diğer markaları kullananların bu kadar marjinal yorum yapacaklarını düşünmüyorum. Thug life'lık bir videoda şöyle bir diyaloga rastlamıştım: Muhabir: Kız arkadaşınızda aradığınız özellikler nelerdir? Sokaktaki Eleman: Olması!
×
×
 • Yeni Oluştur...