İmdaat tıkırtı :) ( ÇÖZÜLDÜ )

HONEY

İsim
BÜLENT
Ustadlar,

Son bir kac aydir duyduğum sesi bulamiyorum/uz

Kaportaci ve özel servis bakti bulamadı

Arkadan bagaj kapak içi gibi duruyordu ses ama@zulalyol ustad sagolsun logo kamera takarken tüm sarkan kablo soketleri toparladi

Araba tumseklerde ses pek ses yapmıyor yanal sag sol esnediginde genelde tikirti sesi var

Bagaj komple bosalttim

Bagaj fitiller takozlar silikon sprey sikildi

Lifte alındı tum amortisor kontrolleri ve gerekli yerler kontrol edildi sorun görülmedi

İstanbul da bu işi cozebilecek usta var mi bildiginiz

Arka koltuk kilitler bez bant yapildi

Tum arka hersey bosaltildi arka koltuklar yatırıldı tikirti yine var

Imdaat

Son düzenleme:
Ben de şunu önereyim, 

1) Bass test bir ses dosyası açın, bass ayarı full olsun ve farklı frekanslar bass veren bir müzik mümkünse. Son ses açın muziği ve aracın içinde zırıltı, tıkırtı yapan yer var mı bakın. 

2) Bagaja oturun, bagaj kapağı kapalıyken içeriden kapağı itip, çekin ufakda olsa bir boşluk var mı bakın. 

3) Bagaj kilidinin dilini elle yoklayın, sallayın boşluk veya tıkırtı var mı. 

4) Bagaj açık halde ve yine siz bagajda otururken sessiz bir yolda (tercihen gece) yeğen aracı sürerken dinleyin ve tek tek heryeri yoklayın. 

Ek: 

Arka plaka ve plakalığı elle yoklayın, boşluk tıkırtı var mı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Bugün ilk defa ben de o kadaf hafif, sadece kulak kesilince duyabileceğim bir ses sağ taraftan (yada sağ yolcu tarafı ön camın göğüse bağlandığı yerden) sadece 1300dd civarında geliyor. 

Acilen şöför bulup dinlemem lazım, bugün tüm yolu sağ kapıya eğilip yoklayarak aracı sürdüm ama bulamadım. 

Upvote 0
Ben de şunu önereyim, 
1) Bass test bir ses dosyası açın, bass ayarı full olsun ve farklı frekanslar bass veren bir müzik mümkünse. Son ses açın muziği ve aracın içinde zırıltı, tıkırtı yapan yer var mı bakın. 
2) Bagaja oturun, bagaj kapağı kapalıyken içeriden kapağı itip, çekin ufakda olsa bir boşluk var mı bakın. 
3) Bagaj kilidinin dilini elle yoklayın, sallayın boşluk veya tıkırtı var mı. 
4) Bagaj açık halde ve yine siz bagajda otururken sessiz bir yolda (tercihen gece) yeğen aracı sürerken dinleyin ve tek tek heryeri yoklayın. 
Ek: 
Arka plaka ve plakalığı elle yoklayın, boşluk tıkırtı var mı. 
Bass test zor olur hocam muzik sesi %20 acik iken o ses duyulmuyor

Plakalik daki boşluğa da sünger sıkıştırdık

Kilit diline usta bakti sorun yok dedi ben anlamam normalde

Bagaj kapağı acik kapalı deneyecegim sagolun hocam

Upvote 0
Bugün ilk defa ben de o kadaf hafif, sadece kulak kesilince duyabileceğim bir ses sağ taraftan (yada sağ yolcu tarafı ön camın göğüse bağlandığı yerden) sadece 1300dd civarında geliyor. 
Acilen şöför bulup dinlemem lazım, bugün tüm yolu sağ kapıya eğilip yoklayarak aracı sürdüm ama bulamadım. 
Hocam sizin ki makyaj aynasindan geliyor olabilir mi?

Upvote 0
Bass test dediğim farklı frekanslarda sadece derin bass sesi, yani gürültü yapmaz ancak titreşim yapar. 

Upvote 0

Devamını göster  
Hocam sizin ki makyaj aynasindan geliyor olabilir mi?
Sürerken onu da tuttum, ayna kapağını da açtım kapattım ama bulamadım. 

Sadece çok kısa süre yakalayabiliyorum bu sesi, hayli de düşük bir ses ama 1 kere duydum ya yetti.. :)

Upvote 0
@tiesay benim bazı şarkılarada arka kolon titreşim yapıyor. ses olayına girersek benim araç numunelik olur bence önceki sahibi kapılara boya yaptırmış kapılar sök tak olduğu için :(

Upvote 0
Sürerken onu da tuttum, ayna kapağını da açtım kapattım ama bulamadım. 
Sadece çok kısa süre yakalayabiliyorum bu sesi, hayli de düşük bir ses ama 1 kere duydum ya yetti.. [emoji4]
Haha bence doktora gidelim hep beraber bu ses olayı için daha kolay çözeriz

Kafa takıldı mi zor kurtuluyoruz

Az bir müzik sesi aç bitti gitti ama herzaman da ses açmıyorum

Upvote 0
Bülent abi benim araçta da geri görüş kamerası ve kayar led stop takıldıktan sonra ses gelmeye başladı. fırsatım olmadı çözemedim ancak tahminim bagajın kapağındaki iç plastikleri açılmıştı  sinyalin  kablo çekmek için. sıkıntı orada diye düşünüyorum bilmem sen bakmışsın anladığım kadarıyla oraya ama...

Upvote 0
Bülent abi benim araçta da geri görüş kamerası ve kayar led stop takıldıktan sonra ses gelmeye başladı. fırsatım olmadı çözemedim ancak tahminim bagajın kapağındaki iç plastikleri açılmıştı  sinyalin  kablo çekmek için. sıkıntı orada diye düşünüyorum bilmem sen bakmışsın anladığım kadarıyla oraya ama...
Ustadim ic stoplarim oldugu bölgeyi komple actik tüm kablolari cok guzel toparladik ses yapmayacak sekilde

Dış stoplarin oraya arkadan karton sikistirdim belki dış stoplari sokup bakmak daha iyi olacak

Geri gorus plakadaydi benim onu soktuk logoya geçtim o arada iyice kontrol ettik bagaj kapağıni

Çözersen haber verirsen sevinirim hocam

Upvote 0
Benzer ses bende de var. Bende de sağ veya sol teker çukura düşünce geliyor. Ses tıpkı bagaj pandizotu yerine oturmazda böyle ufak ufak seker tok bir tıkırtı yapar ya tıpkı öyle. Bir süredir önemsemediğim için duymuyordum ama hatırladığım için yine duymaya başladım :D

Upvote 0
Benzer ses bende de var. Bende de sağ veya sol teker çukura düşünce geliyor. Ses tıpkı bagaj pandizotu yerine oturmazda böyle ufak ufak seker tok bir tıkırtı yapar ya tıpkı öyle. Bir süredir önemsemediğim için duymuyordum ama hatırladığım için yine duymaya başladım [emoji3]
Haha ısallah bende unuturum sesi

Hatırlattığım için kusura bakma hocam

Upvote 0

Geri
Üst Alt