İmdaat tıkırtı :) ( ÇÖZÜLDÜ )

HONEY

İsim
BÜLENT
Ustadlar,

Son bir kac aydir duyduğum sesi bulamiyorum/uz

Kaportaci ve özel servis bakti bulamadı

Arkadan bagaj kapak içi gibi duruyordu ses ama@zulalyol ustad sagolsun logo kamera takarken tüm sarkan kablo soketleri toparladi

Araba tumseklerde ses pek ses yapmıyor yanal sag sol esnediginde genelde tikirti sesi var

Bagaj komple bosalttim

Bagaj fitiller takozlar silikon sprey sikildi

Lifte alındı tum amortisor kontrolleri ve gerekli yerler kontrol edildi sorun görülmedi

İstanbul da bu işi cozebilecek usta var mi bildiginiz

Arka koltuk kilitler bez bant yapildi

Tum arka hersey bosaltildi arka koltuklar yatırıldı tikirti yine var

Imdaat

Son düzenleme:
Yuksek ihtimal amortisörlerden aynı sorunu eski aracım poloda yaşamıştım.Arac üzerinde ustalar anlayamamıştı.başaran amortisör söküp amortisör bozuk demıstı

Upvote 0

Yuksek ihtimal amortisörlerden aynı sorunu eski aracım poloda yaşamıştım.Arac üzerinde ustalar anlayamamıştı.başaran amortisör söküp amortisör bozuk demıstı
Bu ihtimale karşı servis lifte kaldırdı sorun görmedi

Araci 43.000 km aldim su an 60.000 km de ve hiç kaldirima bile cikartmam cukur mukur dikkat ederim ama bilemedim ilginç durum ustalarin da tespit edememesine hocam

Upvote 0
şaka bir yana, yakıt deposundan olmasın. depo kapağıyla ilgili konun geçmişti bir kaç gün evvel...

Upvote 0
@HONEY Aracı biri bol çukurlu tümsekli yerde kullansın o arada siz arka koltukları yatırın dinleyin yerini bulmanız kolay olacaktır. 

Ben arka sol kapıdan gelen ince bir ses vardı bass lı seslerde artıyordu cam motoru  soketinden çıktı :)   

Yürüyen aksam alt takım sorunları  çok fazla yerden olabilir. Genel bir durum kronik sorunlardan biride olabilir. 

Örnek sağda solda çamurluk içinde  havalandırma menfezi var kapaklı onlarda genelde biraz boşluk olur. 

birde sökülen metal klipsler takılmadan genişletilip takılmalı  yoksa boşluk yapar ve plastikler birbirine çarptıkça ses çıkarır. 

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] Aracı biri bol çukurlu tümsekli yerde kullansın o arada siz arka koltukları yatırın dinleyin yerini bulmanız kolay olacaktır. 
Ben arka sol kapıdan gelen ince bir ses vardı bass lı seslerde artıyordu cam motoru  soketinden çıktı [emoji4]  
Yürüyen aksam alt takım sorunları  çok fazla yerden olabilir. Genel bir durum kronik sorunlardan biride olabilir. 
Örnek sağda solda çamurluk içinde  havalandırma menfezi var kapaklı onlarda genelde biraz boşluk olur. 
birde sökülen metal klipsler takılmadan genişletilip takılmalı  yoksa boşluk yapar ve plastikler birbirine çarptıkça ses çıkarır. 
Hocam

Ilk testi o sekilde yaptım bagaj bos koltuklar yatik arkada stepnenin oraya oturdum dinledim bozuk yolda bagaj kapağı bölgesi gibi ses

6 ay önce menfezler tamir edildi bagaj su alıyordu silikonlamisti usta oralari mi kontrol ettirsem acaba

Upvote 0
yakıt deposuna parça düşmüş olmasın? gezdikçe tıkırtı yapıyordur

Upvote 0
Hocam

Ilk testi o sekilde yaptım bagaj bos koltuklar yatik arkada stepnenin oraya oturdum dinledim bozuk yolda bagaj kapağı bölgesi gibi ses

6 ay önce menfezler tamir edildi bagaj su alıyordu silikonlamisti usta oralari mi kontrol ettirsem acaba
bagaj kapağının  plastik kısmını sökün yolda gözlem yapın elinizle baskı yapın parçalara .. 

Menfezler  sıkıntı  aracın iç kabin tarafında   menfezden giren suyu tahliye için yer yapılmış orayı kapatıp üstüne  balmumu sıkmışlar.  

balmumunu alıp tahliye tıpası açılmalı. 

Upvote 0
bagaj kapağının  plastik kısmını sökün yolda gözlem yapın elinizle baskı yapın parçalara .. 
Menfezler  sıkıntı  aracın iç kabin tarafında   menfezden giren suyu tahliye için yer yapılmış orayı kapatıp üstüne  balmumu sıkmışlar.  
balmumunu alıp tahliye tıpası açılmalı. 
Bagaj kapağı icini iyice izole ettik ama bir gelişme olmadi

Arkaya oturup sesi dinlerken o kapagin her yerine baski yapmistim ses bir yerlerden gelmeye devam etti

Menfezleri tamir eden ustaya gidip hem menfez hemde birde ona kontrol ettireyim genel olarak

Tampon boyamisti sonradan biseyler mi boşa çıktı acaba boya sonrası hic ses yoktu 6 ay önce yapilmisti

Upvote 0
@HONEY hocam benzer bi tıkırtı benim eski arabam peugeotun bagajından geliyordu bi türlü yerni bulamadık sanayideki usta araba hareket halindeyken arka koltığa geçti sesin yerini şıp diye buldu.Bagağın kilit yeri kapanan yere vuruyormuş oraya plastik lastik benzeri bişiy yapıştırdı ses kökünden halleoldu.Bence siz de biaynı şekilde  yapaarak sesi bulabilrisiniz..bulursanız baklavaları bekliyorum antep usülü olsun..:)

Upvote 0

[mention=11839]HONEY[/mention] hocam benzer bi tıkırtı benim eski arabam peugeotun bagajından geliyordu bi türlü yerni bulamadık sanayideki usta araba hareket halindeyken arka koltığa geçti sesin yerini şıp diye buldu.Bagağın kilit yeri kapanan yere vuruyormuş oraya plastik lastik benzeri bişiy yapıştırdı ses kökünden halleoldu.Bence siz de biaynı şekilde  yapaarak sesi bulabilrisiniz..bulursanız baklavaları bekliyorum antep usülü olsun..

Hocam baklava işi kolay Antep usulü standartimiz zaten

Kaportaci bir arkadas arkaya geçti bulamadi sesi duysada kilit yerine de bakti

Menfez tamirini yapan ustaya gidicem birde o baksın o mu oynuyor acaba

Emniyet kemeri boşluğunuda kontrol edecegim

Bagaj kilitlemeden az acik ve tam acik sekilde de test edecegim

Upvote 0

Geri
Üst Alt